:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  2°C pochmurno z przejaśnieniami

Na stratę ponad 2 mln zł naraziła Skarb Państwa jedna z podlaskich spółek

 biznes i praca, stratę ponad naraziła Skarb Państwa jedna podlaskich spółek - zdjęcie, fotografia

W wyniku analizy dokumentacji księgowej spółki pracownicy Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ustalili, że firma ujęła w prowadzonych dla celów podatku VAT ewidencjach faktury, które nie dokumentowały rzeczywistych transakcji finansowych.

 

Jak informuje asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku, jedna z podlaskich spółek zajmujących się obrotem elektroniką naraziła Skarb Państwa na stratę ponad 2 milionów złotych.


Pracownicy Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku przeprowadzili kontrolę celno-skarbową w jednym z podlaskich przedsiębiorstw działających w branży elektronicznej. W wyniku m.in. analizy dokumentacji księgowej spółki kontrolujący ustalili, że firma ujęła w prowadzonych dla celów podatku VAT ewidencjach faktury, które nie dokumentowały rzeczywistych transakcji finansowych dokonywanych przez kontrolowany podmiot.

Jak się okazało, podlaskie przedsiębiorstwo uczestniczyło w łańcuchu szeregu nieuczciwych firm posługujących się fikcyjnymi fakturami, które nie odzwierciedlały faktycznego przepływu asortymentu. Według pracowników KAS działania te miały na celu ukrycie źródeł pochodzenia sprzedawanych artykułów elektronicznych, od obrotu którymi nie został uiszczony należny podatek VAT. W konsekwencji spowodowało to zaniżanie wysokości zobowiązań podatkowych.

Spółka wpłaciła do Skarbu Państwa zaległy podatek VAT w kwocie 1 mln 425 tys. zł wraz z odsetkami (ok. 625 tys. zł).

Na stratę ponad 2 mln zł naraziła Skarb Państwa jedna z podlaskich spółek komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-11-08 08:12:49

    Ciekawe co za spolka, ale kase musza miec jak splacili.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org