Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

7°C bezchmurnie

Na sportowo zagrali z WOŚP

sport_, sportowo zagrali WOŚP - zdjęcie, fotografia

Turniej Counter Strike`a i Turniej Siatkówki Drużyn Niezrzeszonych otworzyły finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zambrowie.

Dzisiaj (8. stycznia) w całej Polsce ruszył XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku w Zambrowie orkiestrowe granie rozpoczęło się już na kilka dni przed finałem. Wczoraj (7. stycznia) w Zambrowie odbyły się dwie imprezy, w ramach których zbierano pieniądze na tegoroczne zakupy WOŚP-u. Tradycyjnie w Miejskim Gimnazjum nr 1 w Zambrowie odbył się Turniej Counter Strike`a, a także po raz pierwszy Turniej Siatkówki Drużyn Niezrzeszonych.

Rozegrany po raz pierwszy w ramach Wielkiego Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Turniej Siatkówki Drużyn Niezrzeszonych odbył się na hali Miejskiego Gimnazjum nr 1. W turnieju udział wzięło 6 drużyn, które podzielone zostały na 2 grupy. W grupie A znalazły się takie drużyny jak: CKS Zorza, Ekspert Zambrów oraz Zambrowskie Pomidory, natomiast w grupie B: Transportery, NSR oraz Niewielka Orkiestra.

W trakcie rundy eliminacyjnej jeden mecz składał się z 2 setów po 20 pkt. każdy. W przypadku remisu rozgrywano tie-break, czyli dodatkowy set do 10 pkt. Drużyna, która pierwsza uzbierała tę liczbę punktów wygrywała spotkanie. W rundzie finałowej każde spotkanie także podzielone było na sety, drużyny grały do 25 pkt. Bezpośrednio po rozgrywkach grupowych odbyły się mecze o miejsca na podium. O pierwsze miejsce walczyły drużyny, które w fazie grupowej znalazły się na 1 miejscu, o trzecie - drużyny z 2. miejsca, natomiast o 5 miejsce - drużyny z trzeciego miejsca.

Niepokonana podczas Turnieju Piłki Siatkowej okazała się drużyna NSR, która w trakcie turnieju nie przegrała ani jednego spotkania. Drugie miejsce zajęła drużyna Ekspert, która wynikiem 2:0 wygrała wszystkie mecze grupowe, a w fazie finałowej odniosła tylko jedną porażkę (0:2) z niepokonaną w turnieju drużyną NSR. Trzecie miejsce przypadło w udziale Transporterom. Drużyna ta w trakcie eliminacji grupowych wynikiem 2:0 zakończyła jedno spotkanie, natomiast drugie 2:1, a w fazie finałowej pokonała Zambrowskie Pomidory 2:0.

Nagrodą za udział w turnieju były puchary. Ponadto przyznano dwie statuetki dla najlepszego zawodnika. Otrzymali je: Radosław Pawlak z Ekspert Zambrów oraz Tomasz Groszweld z NSR.

Sponsorami Turnieju Piłki Siatkowej byli: Sklep Sportowy K-Mar oraz drukarnia Profil Druk.

Równolegle z trwającym turniejem siatkówki, w sali komputerowej MG1 rozegrany został Turniej Counter Strike`a. W turnieju udział wzięło 8 drużyn, każda składająca się z dwóch graczy: My i Spółka, NMTB, Nine Inch Nails, My i Wy, Dzieci Skilla, Kasia, Mirosław Ciepliński, Gwiazdka Ninja. Każda z drużyn miała do rozegrania 40 pojedynków, 20 jako terroryści oraz 20 jako antyterroryści. O zwycięstwie decydowała ilość wygranych rund. Po blisko 5-godzinnej grze pierwsze miejsce zajęła drużyna NMTB w składzie: Krystian Szlendak i Dawid Balkan, drugie miejsce przypadło drużynie Kasia - Tomasz Gołaszewski i Piotr Cekało. Trzecie miejsce ustrzeliły Dzieci Skilla: Kacper Łada i Paweł Lendzioszek. Główną nagrodą w turnieju było 2 kg batonów Snickers ufundowane przez państwa Skibińskich.

Mecze o 5. miejsce:
:: CKS Zorza vs. Niewielka Orkiestra - set 1. 25:20, set 2. 26:24, set 3. -, wynik końcowy - 2:0

Mecze o 3. miejsce:
:: Zambrowskie Pomidoryw vs. Transportery - set 1. 20:25, set 2. 23:25, set 3. -, wynik końcoiwy - 2:0

Mecze o 1. miejsce:
:: Ekspert Zambrów vs. NSR - set 1. 22:25, set 2. 20:25, set 3. -, wynik końcowy 2:0