:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?edukacja, dzienniki trzeba jeszcze poczekać - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 20/11/2013 00:00

Z przyczyn proceduralnych nowoczesne technologie jeszcze nie wkroczyły do szkół województwa podlaskiego. Mowa o dziennikach elektronicznych, które mają zastąpić te tradycyjne. Systemy e-dzienników mają być wdrożone w 5 szkołach na terenie naszego powiatu.

W lutym ubiegłego roku informowaliśmy naszych czytelników, że w Zespole Szkół Nr 1 tradycyjne dzienniki papierowe zostaną zastąpione „Systemem Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce”. Miał on zapewniać rodzicom uczniów bieżący dostęp do dokładnych informacji na temat frekwencji i postępów w nauce dziecka, a także umożliwić stały kontakt z nauczycielami.

Okazuje się jednak, że zarówno w ubiegłym, jak i obecnym roku szkolnym e-dzienniki w województwie podlaskim nie zostały jeszcze wdrożone. Wszystko przez zawirowania proceduralne. Dzienniki elektroniczne, które mają być wprowadzone w 5 szkołach na terenie naszego powiatu, m.in. w ZS1 i MG1, są częścią Podlaskiej Platformy Edukacyjnej, która jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Ta z kolei ma bardziej skomplikowany system przetargowy niż w Polsce.

Z informacji do jakich dotarliśmy wynika, że do przetargu na oprogramowanie chce stanąć wiele firm, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Problem w tym, że kilka z nich złożyło różne zapytania do specyfikacji warunków przetargowych. Jest o co walczyć, bowiem cały projekt Podlaskiej Platformy Edukacyjnej wart jest ok. 17 mln zł.

W związku z licznymi zapytaniami procedura wdrożenia e-dzienników w podlaskich szkołach niestety odciąga się w czasie. W najbardziej optymistycznym wariancie elektroniczne dzienniki zostaną wdrożone dopiero w przyszłym roku szkolnym.

Warto dodać, że oprócz Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie, Podlaska Platforma Edukacyjna w naszym powiecie obejmie również Miejskie Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie, Zespół Szkół w Kołakach Kościelnych, Zespół Szkół w Szumowie oraz Szkołę Podstawową w Rutkach. Wszystkie te placówki mają zostać wyposażone w odpowiedni sprzęt komputerowy w każdej klasie i oprogramowanie, a kadra pedagogiczna zostanie przeszkolona.

Jakie korzyści oferuje e-dziennik?
Elektroniczny dziennik to specjalistyczne narzędzie wspomagające pracę szkoły, umożliwiające nauczycielom usprawnienie pracy poprzez rezygnację z dziennika papierowego, a co za tym idzie - zautomatyzowania niektórych czynności (statystyki, liczenie średnich), szybszą komunikację między rodzicami a szkołą (możliwość sprawdzenia frekwencji ucznia, ocen cząstkowych z poszczególnych przedmiotów, uwag dotyczących zachowania ucznia i szczególnych osiągnięć sportowych i przedmiotowych). Rezygnacja z czynności wykonywanych dotychczas ręcznie, na papierze, pozwoli na odbiurokratyzowanie części pracy nauczycieli i dyrektorów szkół pozwalając w większym stopniu skupić się na nauczaniu i kontakcie z dziećmi. Ponadto znacząco skróci czas na pozostałe czynności administracyjne, takie jak planowanie zajęć, statystyki, obliczanie średnich itp.

Wprowadzenie elektronicznego dziennika będzie również z korzyścią dla uczniów. Materiały, które będą wykorzystywane podczas lekcji, czyli np. fragmenty tekstów, filmy, prezentacje czy obrazki, będą dostępne dla uczniów w systemie. Chory uczeń, którego nie będzie przez dany okres w szkole, będzie więc mógł na bieżąco nadrabiać zaległości wykorzystując zamieszczone tam materiały dydaktyczne, do których w każdej chwili będzie mógł wrócić.

Warto zaznaczyć, że rodzice za korzystanie z elektronicznego dziennika nie będą nic płacić.

Polecamy:
:: Sukces uczennicy MG1 na międzynarodowym konkursie plastycznym
:: „Niby-narzeczony Hiacynty”...
:: Laureaci konkursu poezji i prozy patriotycznej
:: Obchody Święta Niepodległości w SP3 [foto]
:: Obchody Święta Niepodległości w MP 1 i MP 4
:: Obchody Święta Niepodległości w MP 1 i MP 4
:: MP6: Patriotyzm w wydaniu najmłodszych
:: Obchody Święta Niepodległości w Starym Skarżynie
:: „Jestem sobie przedszkolaczek”
:: „Kto ty jesteś? Polak mały…”
:: Zmagali się z zadaniami związanymi z Powstaniem Styczniowym [foto]
:: Projekty „Czwórki” uhonorowane Europejską Odznaką Jakości

Reklama

Na e-dzienniki trzeba jeszcze poczekać komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH, DOSTAWCZYCH, BUSÓW 9-OSOBOWYCH ORAZ PRZYCZEP I LAWET. WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY - MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY W..


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie,

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Bardzo atrakcyjne ceny! Odgrzybianie (bardzo skuteczne) już od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Ozonowanie klimatyzacji,

Zapraszam do skorzystania z usługi odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Odgrzybianie metodą ozonowania. Metoda bardzo skuteczna. Koszt od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom w malowniczej

Sprzedam dom jednorodzinny -dworek wolnostojący z poddaszem użytkowym, położony w Wiśniewie w bliskiej odległości od Zambrowa (4 km). Posiadłość..


Zobacz ogłoszenie

Księgowa oraz Pracownik

Primarol Robert Grzymała Paproć Duża 84 poszukuję pracownika na stanowisko księgowej. Wymagania: znajomość podstaw rachunkowości, umiejętność..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Dyskretny zarobek !

! Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić dla siebie Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem?..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Studentka szuka praktyk

Szukam czterotygodniowych praktyk związanych z kierunkiem studiów zarządzanie sprzedażą. Najchętniej od lipca. Jeśli to możliwe byłabym..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę rekreacyjną z

Witam kupię działkę rekreacyjną z domkiem zagospodarowaną


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

sprzedam komplet wypoczynkowy

Sprzedam prawie nowy komplet wypoczynkowy w modnym morskim kolorze, meble były kupionre rok temu w sklepie Agata Meble, kanapa + fotel + duża pufa...


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

Pomocnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko: pomocnik kucharza sushi. Nie wymagamy doświadczenia - wszystkiego nauczymy ;)..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"