:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  2°C pochmurno z przejaśnieniami

Muzyczne wspomnienia o Zambrowie [foto]

Po raz ostatni w te wakacje stowarzyszenie „Szansa” w Zambrowie, fundacja „Szansa dla Ciebie” i Studio Muzyki i Piosenki „PLUS 48” ugościło mieszkańców Zambrowa i okolic muzyczną ucztą.

 

Stowarzyszenie „Szansa” w Zambrowie, fundacja „Szansa dla Ciebie” i Studio Muzyki i Piosenki „PLUS 48” po raz ostatni w te wakacje zorganizowało koncert z cyklu „Letnie muzykowanie”. Dzisiaj, 19 sierpnia na skwerze przed Szkołą Podstawową nr 3 w Zambrowie zebrało się wielu mieszkańców naszego miasta oraz przyjezdnych gości.

 

W programie imprezy przewidziano występy zespołu muzycznego Vinyl, Bartka Gerguszewicza, Sylwii Paszkiewicz-Garczarek, Gosi i Romka oraz Edyty Bielickiej. Prowadzeniem i oprawą muzyczną zajął się Andrzej Bukowski.

 

Licznie zgromadzona publiczność miała możliwość wysłuchania piosenek o Zambrowie w wykonaniu Sylwii Paszkiewicz-Garczarek, do których tekst ułożył Janusz Kulesza, muzykę natomiast skomponowała Elżbieta Bagińska. Poza tym królowały polskie szlagiery i disco polo. Uczestnicy imprezy bawili się do rytmów „Tańczę z nim do rana”, „Moja mała blondyneczko”, „Bananowa Agnieszka” czy „Czerwona jarzębina”. Oczywiście nie mogło zabraknąć przeboju „Miłość w Zakopanem”.

 

Dzisiejsze wydarzenie było kolejną propozycją spędzenia wspólnie miło czasu wolnego na świeżym powietrzu. Tegoroczne koncerty w ramach „Letniego muzykowania” z Szansą rozpoczęły się na początku lipca. Wtedy Kapela Ludowa „Szansa”, Integracyjny Zespół Folklorystyczny „Szansa”, solistka Sylwia Paszkiewicz Garczarek oraz zespół „Vinyl” również wystąpili przed Szkołą Podstawową nr 3 w Zambrowie [WIĘCEJ]. Następnie, w deszczowej aurze, koncertowano w parku przy fontannie z lwami na placu Sikorskiego [WIĘCEJ]. Trzecia impreza z tego cyklu odbyła się natomiast 5 sierpnia ponownie w parku przy SP3 [WIĘCEJ].


Muzyczne wspomnienia o Zambrowie [foto] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-08-19 22:09:57

  Chleba i igrzysk

 • Gość - niezalogowany 2018-08-19 22:56:52

  Świetna impreza .Ludzie świetnie sie.bawią .Dobry pomysł z taką zabawą

 • paprodziad 2018-08-20 17:57:24

  Patrzę na to wszystko i nie mogę się nadziwić jak pięknie "zakwitły" moje stare ukochane i znienawidzone zarazem "koszary". Kiedyś baseny kojarzyły mi się z piciem piwska, szczaniem pod mur, biedotą i patologią. Dziś w tym samym miejscu jest piękny, nowoczesny park i plac zabaw. Ludzie tam wypoczywają, korzystają z uroków pogody, słuchają muzyki, a nawet tańczą!!! Nieprawdopodobne! I to wszystko w mieście i dzielnicy, gdzie jeszcze do niedawna było szaro i smutno. Piękny ten nasz Zambrów... tylko ci ludzie jacyś tacy smutni na twarzach. Sami chyba nie wiedzą dlaczego? Chyba po prostu tak wypada, bo przecież cieszy się z życia tylko głupi albo upośledzony. Reszta narzeka, bo tak wypada... a nie ma na co.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-20 18:18:43

  Z drugiej strony to na koszarach duzo starszych ludzi juz niestety. Starzeje sie nam te spoleczenstwo. Zycie jest piekne tylko ta starosc sie Bogu nie udala.

 • gość 2018-08-20 19:44:54

  Przefajna ta oddolna inicjatywa. Panie Romku i reszta zespołów umilających czas graniem, wielkie podziękowania za tak niezwykle miły czas zabawy. Jak miło było patrzeć na pląsające w tańcu starsze panie, które nie wstydziły się i pokazały klasę, że można się dobrze bawić, jak się chce. Nie zgodzę się z paprodziadem, że ludzie byli smutni. Zdjęcia były robione zanim zabawa się rozkręciła, kiedy występowała Szansa z repertuarem do słuchania. Brak stoisk z piwem i innym alkoholem nie utrudniał dobrej zabawy, kto chciał to słuchał, kto chciał tańczyć to tańczył. Oby więcej takich imprez . Koszary zasługują na to. Niech przestanie krążyć legenda o patologii na koszarach. Czy te zdjęcia nie pokazują , ze jest inaczej? Są dowodem, ze jest spokojnie, kulturalnie i miło! Wśród osób słuchających występów dało się wypatrzeć "starszą elitę": widać było dawna dyrektorkę przedszkola na Koszarach, panią Renię, emerytowane "biuralistki", sąsiadów, którzy wspólnie się cieszyli. Ech, fajne te Koszary są teraz :)

 • Gość - niezalogowany 2018-08-20 20:10:39

  Za to Ty co raz młodszy

 • Gość - niezalogowany 2018-08-20 20:12:44

  Stara gwardia zambrowiaków :)

 • Gość - niezalogowany 2018-08-20 21:28:36

  Proponuje impreze przeniesc za rok na sobote. W niedziele wieczorkiem to jednak czlowiek mysli juz, jak tu rano do pracy wstać.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org