:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Młodzież wie, jak zapobiegać pożarom [foto]

edukacja, Młodzież zapobiegać pożarom [foto] - zdjęcie, fotografia

Igor Wądołowski, Zuzanna Jastrzębska, Julia Dębek, Aleksandra Krajewska, Emilia Ewa Suchta i Marta Modzelewska będą reprezentować powiat zambrowski na etapie wojewódzkim konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Powiatowe eliminacje XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się dzisiaj, 13 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie. W eliminacjach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, wyłonieni w eliminacjach gminnych i miejskich.

Eliminacje powiatowe składały się z dwóch etapów. Najpierw młodzież musiała zmierzyć się z testem składającym się z 35 pytań, dotyczących zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Następnie osoby z najlepszymi wynikami w każdej kategorii wiekowej przechodziły do etapu drugiego, w czasie którego ustnie należało odpowiedzieć na wylosowane pytania. Młodzież musiała wykazać się wiedzą m.in. na temat stopni strażackich, grup pożarów, zasad rozmieszczania gaśnic w obiekcie czy dopuszczalnej wielkości strefy pożarowej w budynkach. Etap finałowy miał decydujące znaczenie, ponieważ zdobywcy I i II miejsc zostali reprezentantami naszego powiatu w finale wojewódzkim.

Po kilku godzinach zwycięzców wyłoniła komisja w składzie: mł. bryg. Adam Wysmułek (przewodniczący), kpt. Paweł Gwardiak i mł. kpt. Paweł Nowacki. W poszczególnych kategoriach czołowe miejsca zajęli:

I GRUPA WIEKOWA – szkoły podstawowe:
:: I miejsce - Igor Wądołowski (42 pkt), SP4 w Zambrowie
:: II miejsce - Zuzanna Jastrzębska (41 pkt), SP w Starym Zakrzewie
:: III miejsce - Artur Lubak (40 pkt), SP3 w Zambrowie

II GRUPA WIEKOWA – szkoły podstawowe (klasy VII) i gimnazja:
:: I miejsce - Julia Dębek (43 pkt), Gimnazjum ZSO w Zambrowie
:: II miejsce - Aleksandra Krajewska ( 41 pkt), Gimnazjum ZSO w Zambrowie
:: III miejsce - Lena Gromek (38 pkt), Miejskie Gimnazjum nr 1 w Zambrowie

III GRUPA WIEKOWA – szkoły ponadgimnazjalne:
:: I miejsce - Emilia Ewa Suchta (36 pkt), ZSO w Zambrowie
:: II miejsce - Marta Modzelewska (33 pkt), ZSO w Zambrowie
:: III miejsce Klaudiusz Kalinowski (30 pkt), ZSO w Zambrowie
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyli Starosta Zambrowski Robert Rosiak, Wicestarosta Zambrowski Stanisław Rykaczewski, Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP Marek Adam Komorowski oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie mł. bryg. Adam Wysmułek.

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentowali powiat zambrowski podczas eliminacji wojewódzkich.

Warto wspomnieć, że w czasie oczekiwania na wyniki uczestnicy konkursu mogli obejrzeć symulację akcji gaśniczej w wykonaniu zambrowskich strażaków. Ćwiczenia rozpoczęły się od zademonstrowania prawidłowego telefonicznego zgłoszenia niebezpiecznego zdarzenia. Potem przedstawiono kolejne etapy akcji i zademonstrowano użycie sprzętów strażackich.

Organizatorzy eliminacji powiatowych do XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej za pośrednictwem Zambrowskiego Portalu Internetowego www.zambrow.org serdecznie dziękują sponsorom turnieju, którymi byli: Zakład Produkcji Kruszyw Rupińscy sp.j. P.P.H.U „INTER-TECH” Piotr Jankowski, Gołaszewska Duchnowski sp.j., „GOLCHEM” Andrzej Gołaszewski, „AGRO – PLUS” Andrzej Mioduszewski, Bank Spółdzielczy w Zambrowie, Dobroplast Fabryka Okien Sp. z o.o., PHU „ZORZA” Wojciech Jastrzębski, „MONOLIT” Michał Godlewski, Marek Rytelewski Usługi Motoryzacyjne, Gmina Szumowo, Gmina Zambrów, „Agrotechnik” Ryszard Radwański, Bank Spółdzielczy w Szumowie, Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL”, Zakład Produkcji Mleczarskiej w Zambrowie, Zakład Cukierniczy „ANNA”, Centrum Handlowe „Gregorek”.

Polecamy:
:: Strażacy apelują - „Stop pożarom traw!”
:: Komendant PSP przeszedł na emeryturę [foto]
:: Strażacy na sportowo [foto]
:: Strażacy rywalizowali w piłkę siatkową [foto]
:: Pożar dachu budynku w Porytem-Jabłoni [foto]
:: Turniej wiedzy pożarniczej w gminie Szumowo
:: Gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” [foto]
:: Czujność sąsiadów i szybka interwencja strażaków być może zapobiegły tragedii
:: Gdy tafla lodu pęka... [foto+video]


Młodzież wie, jak zapobiegać pożarom [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się