:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C słabe opady deszczu

Mistrz kontrabasu zagra w Łomży – WYNIKI KONKURSU

muzyka koncerty, Mistrz kontrabasu zagra Łomży – WYNIKI KONKURSU - zdjęcie, fotografia

Jedna z naszych czytelniczek wraz z osobą towarzyszącą będą mieli okazję posłuchać na żywo mistrza kontrabasu - Jacka Miruckiego.

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza na koncert Jacka Miruckiego. Mistrz kontrabasu wystąpi przed łomżyńską publicznością w czwartek, 26 stycznia o godz. 18.30 w Muzeum Diecezjalnym przy ul. Giełczyńskiej 20A. W programie m.in.: G. Bottesini, P. Czajkowski, S. Kusewicki.

Wczoraj ogłosiliśmy konkurs, w którym należało odpowiedzieć na jedno pytanie. Wygrała osoba, która jako pierwsza przysłała na e-mail naszej Redakcji prawidłową odpowiedź. Laureatką konkursu została Pani Małgorzata Ł.

Pytanie konkursowe:
W którym roku Jacek Mirucki ukończył Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy?

Odpowiedź:
Jacek Mirucki ukończył Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w 1990 roku.

Zwyciężczyni otrzymuje od nas podwójną wejściówkę na koncert Filharmonii Kameralnej w Łomży, który odbędzie się jutro, 26 stycznia o godz. 18.30 w Muzeum Diecezjalnym przy ul. Giełczyńskiej 20A w Łomży

. Bilet czeka do odbioru w siedzibie firmy MARKOMP przy ul. Bema 2b w Zambrowie, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości. Laureatkę poinformowaliśmy o zwycięstwie drogą mailową.

Wszystkim pozostałym czytelnikom, którym tym razem nie udało się wygrać, dziękujemy za udział w konkursie. Zapraszamy do włączania się w kolejne tego typu akcje, które będziemy ogłaszać na zambrow.org.Jacek Mirucki urodził się w 1965 roku. Jest absolwentem klasy kontrabasu prof. Wenancjusza Kurzawy Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, którą ukończył w 1990 r. Edukację muzyczną kontynuował w Hochschule fur Musik und darstellende Kunst w Wiedniu pod kierunkiem wybitnego pedagoga i instrumentalisty – prof. Ludwiga Streichera. Był jego jedynym studentem w klasie o profilu kontrabasista koncertujący.

Pierwszy koncert z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Jacek Mirucki wykonał w 1983 r. Od tamtej pory wiele koncertuje w kraju i poza jego granicami (m.in. w berlińskiej Schauspielhaus coroczne solowe występy). W swoim dorobku artystycznym posiada prawykonania dzieł Benedykta Konowalskiego: „Triplex Concerto” (prapremiera w kwietniu 1996), „Simfonia – Requiem”- pamięci ofiar promu „Heweliusz" (w piątą rocznicę tragedii na Bałtyku – 14 stycznia 1998r.) , „Simfonia Sacra”(prapremiera w lutym 1999r.).

Jacek Mirucki jest laureatem Festiwalu Muzyki Rosyjskiej w Gdańsku (1985) oraz Międzynarodowego Konkursu Kontrabasowego im. F. Gregory w Kromeriz (Czechy, 1992). Współpracował, grając duety z artystami takimi jak: Bartłomiej Nizioł (laureat międzynarodowych konkursów skrzypcowych w Adelaidzie, Pretorii, Eurowizji w Brukseli, Paryżu oraz Konkursu im. H. Wieniawskiego w Poznaniu), Gary Karr (Jacek Mirucki jako jedyny polski kontrabasista grał w duecie z amerykańskim wirtuozem kontrabasu), Jarosław Żołnierczyk (koncertmistrz Orkiestry Kameralnej „Amadeus” pod dyr. Agnieszki Duczmal), Klaus Lang (bas, solista Deutsche Oper w Berlinie). Od marca 2003 roku związany jest z Orkiestrą Narodową Singapuru. Jest także wykładowcą w Nanyang Academy of Fine Arts, The Royal College of Music (London), Raffless Music College and National Institution of Education w Singapurze. Prowadzi klasy mistrzowskie w Azji i Europie.

Ponadto Jacek Mirucki posiada unikatową kolekcję kontrabasów, w której znajdują się instrumenty: Giacomo Zanoli zbudowany w 1751r., Valentino de Zorzi z 1880r. oraz XVIII-wieczny włoski bass o wyjątkowym brzmieniu wykonany przez nieznanego lutnika.

Jutrzejszy koncert jest prawdziwą gratką dla wielbicieli kontrabasu.

Polecamy:
:: „Babciu, Dziadku to dla Ciebie” [foto]
:: „Kochamy Was”
:: Nowe wiersze Janusza Kuleszy
:: Koncert solistów w zambrowskiej szkole muzycznej [foto]
:: Zabawa karnawałowa ŚDS

Mistrz kontrabasu zagra w Łomży – WYNIKI KONKURSU komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org