:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C rozproszone chmury

Mini skansen w Szumowie [foto]

Chałupa z wyposażeniem służącym kiedyś do pracy, dawne ozdoby domu, kuźnia czy stodoła to tylko niektóre z zabytków, które możemy zwiedzić w Szumowie.

Mini skansen to teren rekreacyjno-wystawowy znajdujący się w samym sercu Szumowa. Czas w skansenie zatrzymał się. Drewniane budynki pochodzące w większości z terenu pogranicza Mazowsza i Podlasia, przypominają te, które zobaczyć coraz trudniej. Również ich wnętrza przypominają o tym, co było kiedyś.

Mini skansen w Szumowie cieszy się coraz większą popularnością. Wyposażony jest w stoły, ławki, grill i zadaszenie. To dogodne miejsce na spędzenie czasu w gronie znajomych, rodziny bądź  zorganizowanej grupy. Z tej możliwości skorzystała klasa IA ze Szkoły Podstawowej w Szumowie. Na dużym obszarze zielonym dzieci i rodzice wspólnie spędzili czas. Było pieczenie kiełbasek, smakołyki na stołach, gry i zabawy, które dostarczyły rodzinom niezapomnianych wrażeń.

Zapraszamy wszystkich do skorzystania z terenów rekreacyjnych i zwiedzania mini skansenu.

Mini skansen w Szumowie [foto] komentarze opinie

 • gość. - niezalogowany 2018-05-29 16:51:54

  Poza dwiema grupami opisanymi na portalu (z powyższego artykułu oraz wcześniej przedszkolna) "skansenu" nie odwiedza nikt.

 • gość 2018-05-30 06:45:29

  Nieprawda. My zorganizowaną grupą byliśmy i powtórnie zamierzamy tam zawitać.

 • gość 2018-05-30 07:50:25

  Z tego co wiem, to na wizytę do skansenu trzeba się już zapisywać....... Miejsce się rozwija!!!! aaaaa.... "KOGOŚ" po prostu w oczy kole ten fakt!!!

 • gość 2018-06-05 15:04:05

  Ha,ha,ha, totalna bzdura z tym umawianiem. Starają się zrobić "sztuczny tłok" więc teraz przy okazji Dnia Dziecka, Dnia rodziny część klas ze szkoły ma " prikaz" robić tam imprezy.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-07 00:10:49

  W gminie Szumowo mamy czym się pochwalić. ,,Skansen´‘ - główna atrakcja, większość dróg szutrowa. Normalnie średniowiecze. Jedynie dożynki mamy na miarę XXI wieku. I tak dożynamy tę naszą gminę ,,bogatą w mądrość‘‘ jedynie. Ale cóż bzdetne imprezki kosztują.

 • gość 2018-06-12 12:29:49

  A pani M.G to za robotę by się wzięła a nie po forach i komentarzach wypisuje..............

Dodajesz jako: Zaloguj się