:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C słabe opady deszczu

Mieszkańcy Zbrzeźnicy zapoznali się z projektem przebudowy DK63 [foto]

Mieszkańcy Zbrzeźnicy zapoznali się z projektem planowanej gruntownej przebudowy drogi krajowej nr 63 na odcinku Zambrów – Wygoda. Według projektu wprowadzone zostaną elementy, które mają na celu podniesienie bezpieczeństwa użytkowników drogi.

Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad prowadzi prace związane z dokumentacją na gruntowną przebudową odcinka drogi krajowej nr 63 leżącego na terenie dwóch gmin: Zambrów i Łomża. Chodzi o niespełna ośmiokilometrowy fragment pomiędzy Zambrowem a Wygodą.

W ramach inwestycji na tym odcinku jezdnia zostanie poszerzona. Po przebudowie pasy ruchu będą miały po 3,5 m szerokości. Do tego dojdą opaski bitumiczne po 15 cm oraz gruntowne pobocza o szerokości 1,6 m. Ponadto na odcinku przejścia przez miejscowość Zbrzeźnica wybudowane zostanie dodatkowo oświetlenie drogi. 

W Zbrzeźnicy planowanych jest dużo zmian, w związku z czym dzisiaj, 12 marca w świetlicy wiejskiej w Zbrzeźnicy zorganizowane zostały konsultacje z mieszkańcami tej miejscowości. W zebraniu oprócz zainteresowanych mieszkańców uczestniczyli również Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos oraz przedstawiciele firmy Pnol zajmującej się przygotowaniem projektu.

Podczas dzisiejszego spotkania była okazja do zapoznania się z projektem całego odcinka, na którym planowana jest inwestycja, czyli od ronda w Nagórkach Jabłoni do Wygody. Mieszkańców najbardziej interesowało jednak, jak będzie wyglądała droga w samej Zbrzeźnicy.

- „Głównym celem inwestycji jest podniesienie bezpieczeństwa użytkowników drogi krajowej nr 63, zarówno pieszych, jak i kierowców. Wiąże się z tym m.in. zmiana korzystania ze zjazdów na działki przyległe. W ramach prac jezdnia zostanie poszerzona, skrzyżowania będą z wydzielonymi lewoskrętami. Dodatkowo takie lewoskręty muszą być zabezpieczone wyspą tak, aby nikt nie wyjechał z naprzeciwka. Wykonane zostaną również chodniki, które będą odgrodzone barierkami od strony jezdni.” - powiedziała nam Marta Just z łomżyńskiej firmy Pnol.

Został również poruszony temat zmiany ograniczenia prędkości w miejscowości Zbrzeźnica. W tej chwili prędkość ograniczona jest do 70 km/h. Po przebudowie drogi planowane jest wprowadzenie znaku informacyjnego D-42, czyli informacja o terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h (od godz. 5:00 do 23:00) oraz do 60 km/h (od godz. 23:00 do 5:00).

- „Musi tutaj Gmina taką decyzję podjąć. Ale mamy taki projekt, żeby to był teren zabudowany, który wstępnie wójt zaakceptował.” - dodała przedstawicielka firmy Pnol z Łomży.

Przypominamy, że wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum lokalnych firm: Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży (lider), Unibep z Bielska Podlaskiego, Biuro Projektów Arteria z Białegostoku i Pnol z Łomży. Zgodnie z ich ofertą prace pochłoną 33,457 mln zł. Inwestycja powinna zakończyć się do 30 września 2019 roku.

Polecamy:
:: Nieoczekiwany problem przy inwestycji za „podkową” [foto]
:: Za „podkową” zniknęły stare komórki i garaże [foto]
:: Rząd dofinansuje żłobek w Zambrowie
:: 2,3 mln zł za działkę po dworcu PKS
:: Pieniądze na zieleń dla spółdzielni i wspólnot
:: Rozbudują i przebudują stację uzdatniania wody
:: 4,9 mln zł na powiatowe inwestycje drogowe
:: Ambitne plany inwestycyjne GDDKiA
:: Nowy parking przy urzędzie? [foto]
:: Konferencja prasowa Burmistrza Miasta Zambrów [retransmisja]


Mieszkańcy Zbrzeźnicy zapoznali się z projektem przebudowy DK63 [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się