:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C pochmurno z przejaśnieniami

Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto+video]

społeczeństwo, Mieszkańcy Zambrowa oddali ramach ogólnopolskiej akcji [foto+video] - zdjęcie, fotografia

80 osób wzięło udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji "MotoSerce". Dzięki temu zebrano 36 litrów tego cennego surowca.

W miniony weekend w całej Polsce odbyła się siódma edycja akcji poboru krwi – "MotoSerce". Zambrowski finał po raz szósty zorganizowany został przez Klub Miłośników Motocykli "Żubr". Jak co roku akcja odbyła się na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

- „Przez cały okres organizacji akcja cieszy się dużym powodzeniem i przede wszystkim krew, którą oddajemy jest potrzebna w krwiolecznictwie. Jesteśmy z tego zadowoleni, że możemy zrobić coś dla społeczeństwa.” - powiedział nam Andrzej Mazewski, prezes zambrowskiego Klubu Miłośników Motocykli „Żubr”.

Wczoraj w godzinach 9.00-14.00 honorowo oddało krew 80 osób. W sumie pozyskano 36 litrów tego cennego surowca, którego w bazach krwi brakuje szczególnie na wiosnę i latem. Wszyscy honorowi dawcy otrzymywali naklejkę z logiem akcji, okolicznościowy dyplom oraz paczkę słodyczy.

Tegorocznej akcji oddawania krwi towarzyszył pokaz akcji ratowniczej przygotowany przez strażaków z zambrowskiej komendy. Według scenariusza, na placu przed strażą doszło do zderzenia samochodu osobowego z przeszkodą. Strażacy błyskawicznie rozpoczęli ewakuację kierowcy uwięzionego w zniszczonym pojeździe. W czasie pokazu użyto specjalistycznego sprzętu hydraulicznego.

Ponadto na miejscu zbiórki odbyła się także wystawa motocykli oraz pokaz sprzętu ratownictwa drogowego, jakim dysponuje Państwowa Straż Pożarna. Poza tym dla najmłodszych przygotowano dmuchane atrakcje.

Poniżej zdjęcia oraz skrót video z tego wydarzenia.Polecamy:
:: Ponad 28 litrów w ramach akcji „MotoSerce”
:: Zambrowianie oddawali krew w ramach MotoSerca
:: Kolejny sukces akcji MotoSerce [foto + audio]
:: Dziś motocykliści z Zambrowa zbierają krew w Wysokiem Mazowieckiem. W sobotę – akcja w Zambrowie!
:: Akcja MotoSerce również w Wysokiem Mazowieckiem
:: Motocykliści zachęcają do wsparcia akcji Motoserce
:: Fotoreportaż: inscenizacja stanu wojennego w Grajewie
:: Padł rekord! Oddaliśmy ponad 31 litrów krwi
:: Mieszkańcy Zambrowa oddali 19 litrów krwi
:: Kolejny rekord w ilości pozyskanej krwi!
:: Niemal 16 litrów krwi oddali Zambrowianie
:: Motocykliści znów pomagają
:: 20 litrów krwi oddali Zambrowianie
:: Motocykliści zebrali 36 litrów krwi
:: Zambrowianie oddali 11 litrów krwi
:: Zambrowianie znów oddali ponad 22 litry krwi

Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto+video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się