:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C całkowite zachmurzenie

Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto]

32 osoby odpowiedziały na akcję zambrowskich policjantów i aktywnie włączyły się do prowadzonej zbiórki krwi. W sumie dzięki ogólnopolskiej akcji "Nasza krew - nasza Ojczyzna" zebrano dzisiaj w naszym mieście ponad 14 litrów tego cennego surowca.

Zbiórka krwi w ramach ogólnopolskiej akcji ph. „Nasza krew – nasza Ojczyzna” odbyła się dzisiaj, 14 grudnia przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie. Ambulatorium przyjmowało dawców od 9:00 do 14:00.

Zanim chętni przystąpili do oddawania krwi, każdy został przebadany w celu sprawdzenia m.in. poziomu hemoglobiny, ciśnienia oraz prawidłowości pracy serca. W przypadku gdy coś wskazywało, że stan zdrowia dawcy nie jest dobry, osoba taka kierowana była do lekarza na konsultację.

Po badaniu lekarskim oddanie krwi umożliwiono 32 osobom, w tym 15 policjantom. Dzięki temu w ciągu kolejnej jednodniowej akcji w Zambrowie pozyskano w sumie 14,4 litrów tego cennego surowca. 

Przypominamy, że każdy zdrowy mężczyzna może przystąpić do oddania krwi nawet do 6 razy w roku, nie częściej jednak niż co 8 tygodni. Natomiast kobieta – 4 razy w roku, średnio co 12 tygodni. 

Polecamy:
:: Niespełna 13 litrów krwi oddali zambrowianie
:: Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto]
:: „SpoKREWnieni służbą” w hołdzie Żołnierzom Wyklętym [foto]
:: W czwartki oddasz honorowo krew w Zambrowie
:: „Czerwonokrzyska Gwiazdka” Szkolnego Koła PCK z Pęchratki Polskiej
:: Święto krwiodawców w Wysokiem Mazowieckiem
:: RCKiK: krew pilnie potrzebna!
:: Zambrowianie oddawali krew w ramach MotoSerca [foto+video]
:: Wychowankowie Bursy ponownie oddali krew [foto]
:: Akcja honorowego krwiodawstwa zakończona sukcesem
:: Zambrowianie oddali 18 litrów krwi
:: Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto+video]

Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się