:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -7°C bezchmurnie

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS

święta, Międzynarodowy Dzień Pamięci Zmarłych - zdjęcie, fotografia

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS.

- „Każdego roku trzecia niedziela maja przypomina nam o osobach, które odeszły z powodu epidemii. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS jest okazją, by zwrócić uwagę świata na ogromną potrzebę niesienia pomocy osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS.” – informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Dzień ten  jest wyrazem pamięci o wszystkich tych, którzy zmarli na AIDS. To również dzień szczególnej solidarności z rodzinami i bliskimi osób zmarłych na AIDS.  Po raz pierwszy obchodzony był w 1987 roku w USA przez Cleve’a Jones’a, który w ten sposób chciał uczcić pamięć o swoim przyjacielu.  

Na świecie żyje 36,7 mln ludzi z HIV/AIDS. Obecnie liczba zgonów z powodu AIDS zmniejsza się. Jednak w 2016 roku 1 mln ludzi zmarło z powodu HIV/AIDS. W tym samym roku przybyło 1,8 mln nowych zakażeń.

W Polsce jest 22 657 zakażonych wirusem HIV. Od początku epidemii na AIDS zachorowało 3558 osób, a 1382 osoby zmarły [dane do 31.12.2017 r. – Państwowy Zakład Higieny].

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org