:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  30°C bezchmurnie

Miasto Zambrów otrzyma dofinansowanie na opracowanie programu rewitalizacji

samorząd, Miasto Zambrów otrzyma dofinansowanie opracowanie programu rewitalizacji - zdjęcie, fotografia

43 podlaskie gminy otrzymają dofinansowanie na opracowanie lub aktualizację programów rewitalizacji. Wśród nich znalazł się projekt zgłoszony przez Miasto Zambrów.

Decyzję o przyznaniu 43 podlaskim gminom dofinansowania na opracowanie lub aktualizację programów rewitalizacji podjął na wczorajszym posiedzeniu Zarząd Województwa Podlaskiego. Gminy, które otrzymają dotacje, ubiegały się o nie w konkursie ogłoszonym w ramach Programu Pomoc Techniczna. Do podziału w naszym regionie były prawie 3 mln zł, a wartość dotacji dla jednego wnioskodawcy nie mogła przekroczyć 150 tys. zł.

Wnioski na konkurs, trwający od 1 kwietnia do 30 czerwca 2016 roku zgłosiło w sumie 45 samorządów. Ostatecznie dofinansowanie o wartości 2,8 mln zł trafi do 43 gmin. Jednym z samorządów, które otrzyma dofinansowanie, jest Miasto Zambrów, którego projekt znalazł się na wysokim piątym miejscu na liście rankingowej. Kwota dotacji przewidziana dla naszego miasta wynosi 83 tys. 950 zł.

Przygotowane lub zaktualizowane programy rewitalizacji będą stanowiły podstawę do ubiegania się o wsparcie na działania rewitalizacyjne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Na ten cel przeznaczonych jest w programie prawie 23 mln euro. Na realizację programów gminy mają czas do 31 sierpnia 2017 roku.

W załączniku zamieszczamy tabelę z listą rankingową projektów złożonych w ramach konkursu dotacji na opracowanie lub aktualizację programów rewitalizacji z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020.

Polecamy:
:: XX Sesja Rady Miasta [retransmisja]
:: XVI sesja Rady Powiatu [retransmisja]
:: Radny Eugeniusz Kaczyński złożył wnioski do budżetu Powiatu Zambrowskiego na 2017 rok
:: Miasto Zambrów nawiązało współpracę z Białorusią [foto]
:: Długobórz Pierwszy i Drugi zostanie połączony?
:: Kolejne wnioski do budżetu Miasta Zambrów trafiły do burmistrza
:: Radni PiS złożyli wnioski do budżetu Miasta Zambrów na 2017 rok
:: Jednogłośne obrady Rady Gminy Rutki [retransmisja]
:: XX sesja Rady Gminy Szumowo [retransmisja]
:: Radni dziękują za zaangażowanie w tworzeniu budżetu
:: Kolejny zambrowski przedsiębiorca przyjazny rodzinom 3+


Miasto Zambrów otrzyma dofinansowanie na opracowanie programu rewitalizacji komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się