:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Miasto chce zmniejszyć emisję pyłów i gazów

inwestycje, Miasto zmniejszyć emisję pyłów gazów - zdjęcie, fotografia

Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość wymiany kotłów węglowych na gazowe, ponosząc przy tym jedynie 20% kosztów kwalifikowanych. Od 6 do 14 kwietnia Urząd Miasta w Zambrowie będzie przyjmować deklaracje uczestnictwa w projekcie.

„Modernizacja źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych w Zambrowie” to tytuł projektu realizowanego przez Gminę Miasto Zambrów w celu ograniczenia emisji pyłów i gazów, w tym CO2, w ramach tzw. „niskiej emisji". Jego realizacja planowana jest na lata 2017 – 2019.

Przedsięwzięcie skierowane jest do 100 właścicieli, współwłaścicieli lub osób posiadających prawo do dysponowania nieruchomościami położonymi na terenie Zambrowa przy istniejących sieciach gazowych lub posiadających umowy z zakładem gazowniczym na przyłącza i rozbudowę sieci gazowej do końca 2018 roku. Projekt zakłada wymianę kotłów węglowych na gazowe wraz z wykonaniem doziemnej i wewnętrznej instalacji gazowej.

Koszt pojedynczej instalacji szacowany jest na 16 tys. zł, przy czym odbiorca pokryje jedynie 20 % kosztów kwalifikowanych, tj. 3,2 tys. zł. Do wydatków tych wliczone zostało projektowanie, dostawa materiałów i urządzeń, montaż i uruchomienie instalacji, przeszkolenie z obsługi, przeglądy i konserwacje wymagane warunkami gwarancji producentów.

Do artykułu załączamy druki deklaracji oraz szczegółowy regulamin projektu. Dokumenty te są również dostępne w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Zambrów - od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:30 - 15:30, pokój nr 228, w budynku Urzędu przy ul. Fabrycznej 3, 18-300 Zambrów. Tam też należy w terminie od 06.04.2017 r. do 14.04.2017 r. złożyć wypełnione deklaracje w wersji papierowej.

Więcej informacji na temat inwestycji oraz zasad rekrutacji można uzyskać pod nr telefonu: (86) 271 22 10, wew. 27.

Polecamy:
:: Ambitne plany restrukturyzacji zambrowskiego szpitala
:: Nowe inwestycje drogowe na Podlasiu. Wśród nich odcinek w powiecie zambrowskim
:: Remont ul. Magazynowej w Zambrowie. Nie ma chętnych na roboty
:: Nowe rondo i remont nawierzchni ulicy 71. Pułku Piechoty
:: Magazynowa dziurawa jak szwajcarski ser. Doczeka się w końcu remontu? [foto]
:: Pociągi pojadą przez Czerwony Bór
:: Znamy plan przetargów w Mieście Zambrów na 2017 rok
:: Najważniejsze inwestycje w powiecie zambrowskim w 2016 roku
:: Podsumowujemy najważniejsze inwestycje miejskie w 2016 roku

Miasto chce zmniejszyć emisję pyłów i gazów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się