:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C słabe opady deszczu

Maturzysto! Zastanawiasz się, co dalej? Zobacz najczęściej poszukiwane zawody

artykuł sponsorowany, Maturzysto! Zastanawiasz dalej Zobacz najczęściej poszukiwane zawody - zdjęcie, fotografia

Młodzi ludzie, stojący przed wyborem swojej dalszej drogi życiowej, mają twardy orzech do zgryzienia. Rynek pracy zmienia się dość dynamicznie i to, czego nauczą się w ciągu pięciu najbliższych lat na studiach, po ich ukończeniu może okazać się nieadekwatne do zapotrzebowania wśród przedsiębiorców. Które z zawodów mają deficyt pracowników i dają gwarancję zatrudnienia?

Hydraulik

Po silnej tendencji z strony rządu do likwidacji szkół zawodowych i rozwijaniu kolejnych kierunków na uczelniach wyższych okazało się, że brakuje rąk do pracy w zawodach technicznych. Absolwenci uniwersytetów nie mają ani kwalifikacji, ani chęci, aby zatrudnić się do pracy fizycznej. Współcześnie brakuje jednak nie osób mogących pochwalić się dyplomem wyższej uczelni, lecz właśnie specjalistów chociażby z zakresu hydrauliki. Ktoś w końcu musi montować nam w domach urządzenia sanitarne, a często sami tego zwyczajnie nie potrafimy. Jeśli chcesz zorientować się o aktualnej sytuacji na rynku pracy, możesz wejść na stronę internetową http://www.lento.pl/praca/.

Pracownik wykończenia wnętrz
Z roku na rok zwiększa się potrzeba Polaków do mieszkania w ładnych i stylowo urządzonych domach. W miarę swoich finansowych możliwości rodacy remontują łazienki, kuchnie i pokoje. Sami często nie potrafią równo i solidnie ułożyć płytek w łazience, wykonać sufitu podwieszanego czy ułożyć paneli. Wtedy muszą zwrócić się o pomoc do fachowców. Uczciwy specjalista jest w stanie dziś zarobić naprawdę godziwe pieniądze.

Księgowy
Zawody oparte na pracy fizycznej nie wyczerpują oczywiście zapotrzebowania na specjalistów w Polsce. Żadna firma ani spółka nie może istnieć bez księgowego, którego cechuje doskonała znajomość prawa podatkowego i zmian wchodzących w życie. W przypadku tego zawodu zdecydowanie warto ukończyć studia, na przykład na kierunku finanse i rachunkowość. Księgowi mogą prowadzić własną działalność gospodarczą lub też pracować dla innych podmiotów, na przykład biur rachunkowych. Oferty pracy w tym zawodzie, ale też w innych, można znaleźć na stronie http://warszawa.lento.pl/praca/.

Przedstawiciel handlowy i sprzedawca
Zdecydowana część rynku jest zdominowana przez sektor usługowo-handlowy. Nie dziwi więc fakt, że w Polsce brakuje rąk do pracy w galeriach handlowych, w punktach gastronomicznych i w różnego rodzaju sklepach. Na rynku widać też duże zapotrzebowanie na przedstawicieli handlowych, którzy często negocjują warunki współpracy producentów ze sklepami wielkopowierzchniowymi. Więcej ofert pracy w tym sektorze można znaleźć na portalu http://gdansk.lento.pl/praca/.


Redakcja Portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych artykułów sponsorowanych, ogłoszeń i reklam.


Maturzysto! Zastanawiasz się, co dalej? Zobacz najczęściej poszukiwane zawody komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org