:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -7°C bezchmurnie

Masz ciągłe problemy finansowe? Zobacz, co robisz źle

artykuł sponsorowany, ciągłe problemy finansowe Zobacz robisz - zdjęcie, fotografia

Problemy finansowe, ciągłe zadłużanie się i życie ponad stan to problem wielu Polaków. Często wynika z braku odpowiednich nawyków i wiedzy o finansach, a także impulsywności i braku silnej woli. Zmienić postawę i nawyki zawsze można, wystarczy uświadomienie sobie błędów, jakie popełniamy, oraz zmiana dotychczasowych nawyków. Poniżej pokażemy Ci, z jakich powodów masz wieczne problemy finansowe i jak możesz im zaradzić.

 

Po pierwsze: wydajesz więcej niż zarabiasz

Rozbuchana konsumpcja to syndrom naszych czasów. Bardzo niebezpieczny, bo prowadzący wiele osób na skraj bankructwa i załamania nerwowego. Dług to nie tylko problem finansowy. To czynnik, który rzutuje negatywnie na nasze emocje, samoocenę i kontakty z innymi ludźmi. Wydawaj mniej niż zarabiasz. Zrób sobie miesięczną listę, w której uwzględnisz podstawowe koszty, które musisz ponieść danego miesiąca. Na pewno będą to wydatki na żywność, podstawowe kosmetyki do higieny, transport do pracy oraz rachunki. Te musisz ponosić każdego miesiąca, ale możesz je też nieco ograniczyć. Jednym ze sposobów jest mądrzejsze robienie zakupów spożywczych, korzystanie z oferty dyskontów i chwytanie się promocji. Dobrym sposobem na zmniejszenie comiesięcznych kosztów stałych może być też rezygnacja z drogiego abonamentu na rzecz tanich ofert telefonów na kartę. Zawsze da się zaoszczędzić przynajmniej kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset, złotych w skali danego miesiąca.

 

Po drugie: ulegasz nagłym impulsom zakupowym

Jeżeli bierzesz pożyczki online tylko po to, żeby zaspokoić swój kaprys i kupić sobie nowe ciuchy lub sprzęt RTV, to znaczy, że ulegasz emocjom. Twoje potrzeby zakupowe są rozbudzane praktycznie przez cały dzień, począwszy od reklamy radiowej o poranku, spotu telewizyjnego będącego przerywnikiem programu telewizyjnego, aż po baner reklamowy zasłaniający Ci część czytanego artykułu. Ważne, abyś stopniowo uwalniał się spod wpływu reklamy i ciągłego kupowania w sytuacji, gdy nie możesz sobie na to pozwolić. Podobnie nie powinieneś chodzić na zakupy, będąc głodnym, gdyż wtedy wydasz znacznie więcej pieniędzy. Jeśli możesz, nie zabieraj ze sobą dzieci na zakupy - wtedy masz jak w banku, że wydasz zdecydowanie więcej, szczególnie na słodycze umieszczone przy kasie.

 

Po trzecie: zbyt dużo czasu spędzasz w galerii handlowej

 Chodzenie po galerii handlowej i oglądanie witryn sklepowych niepotrzebnie rozbudza w nas chęć zakupową. A przecież mając niedobór gotówki, nie możemy pozwolić sobie na swobodne i niezaplanowane zakupy. Dlatego jeśli nie mamy wyraźnej potrzeby załatwienia czegoś w galerii, po prostu do niej nie chodźmy. Pożyczki na raty, kredyt konsumpcyjny czy pożyczki pozabankowe nie będą w tej sytuacji dobrym pomysłem. Lepiej odroczyć konsumpcję w czasie na rzecz większych korzyści w przyszłości. W ten sposób hartujemy swoją silną wolę i stopniowo uwalniamy się od presji ciągłego kupowania.


Masz ciągłe problemy finansowe? Zobacz, co robisz źle komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org