:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Marszałek rezygnuje z rezygnacji

samorząd, Marszałek rezygnuje rezygnacji - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 08/02/2019 12:32

Po dwóch dniach od złożenia rezygnacji z pełnienia obowiązków marszałka, Artur Kosicki wycofał się z podjętej decyzji. Przyznał, że składając rezygnację, liczył na potwierdzenie poparcia politycznego po ostatnich zmianach w regionie.

 

Jak pisaliśmy przed dwoma dniami, Artur Kosicki złożył rezygnację ze stanowiska marszałka województwa. Oświadczenie w tej sprawie wpłynęło do biura sejmiku województwa podlaskiego we wtorek, 5 lutego i zostało wprowadzone do porządku obrad najbliższej sesji sejmiku zaplanowanej na 18 lutego. Jak wyjaśniała wtedy Dyrektor Biura Sejmiku Bogumiła Karniewicz, jeśli rezygnacja marszałka zostałaby przez radnych przyjęta, to w ciągu trzech miesięcy od tej decyzji, czyli od 18 lutego musiałby zostać wybrany nowy zarząd województwa.

 

Jednak marszałek Artur Kosicki podczas zwołanej wczoraj konferencji prasowej w Białymstoku poinformował, że wycofuje złożoną dwa dni wcześniej rezygnację z zajmowanego stanowiska. Przyznał, że składając rezygnację, liczył na potwierdzenie poparcia politycznego po ostatnich zmianach w regionie. Chodziło o decyzję władz centralnych, zgodnie z którą po zakończonej kadencji wieloletniego prezesa partii w województwie podlaskim Krzysztofa Jurgiela, nowym pełnomocnikiem PiS w naszym regionie został poseł Dariusz Piontkowski.

 

Kosicki przyznał też, że po tym, jak złożył rezygnację, spotkał się m.in. z Jarosławem Kaczyńskim, który wsparł go w dalszym pełnieniu funkcji marszałka w obecnym składzie zarządu. Podobne poparcie Kosicki otrzymał też od Piontkowskiego oraz koalicjantów PiS w Porozumieniu Prawicy w regionie.

 

Jako że rezygnacja Kosickiego znajduje się już w porządku obrad najbliższej sesji sejmiku, potrzebna będzie opinia prawników, jak postąpić w sytuacji zmiany decyzji marszałka. Przewodniczący sejmiku Karol Pilecki wyjaśniał, że nawet jeśli uchwała w tej sprawie nie zostanie podjęta lub większość radnych w głosowaniu będzie przeciwko rezygnacji, to i tak z końcem miesiąca formalnie rezygnacja wejdzie w życie i ruszy trzymiesięczny termin na powołanie nowego zarządu. Według niego najbezpieczniejszym od strony prawnej rozwiązaniem byłby powtórny wybór zarządu województwa.

 

Przypomnijmy, że Zarząd Województwa Podlaskiego, wybrany 22 listopada 2018 r., tworzy w większości Zjednoczona Prawica – 16 radnych. 14 radnych ma Koalicja Obywatelska i PSL.

Reklama

Marszałek rezygnuje z rezygnacji komentarze opinie

 • gość 2019-02-08 15:50:28

  ,,Marszałek rezygnuje z rezygnacji ,, wspaniale ujęte,mistrz pióra

 • gość 2019-02-08 19:08:40

  Pierwsze zdaje się Radio Akadera taką wiadomość podało: "Kosicki rezygnuje z rezygnacji. I liczy, że marszałkiem zostanie" .... czyli to zrezygnowanie z rezygnacji nie wystarczy, musi być teraz na marszałka ponownie wybrany. Najdziwniejsze jest to, że jak piszą w Gazecie Wyborczej, do rezygnacji z bycia marszałkiem nakłonił Kosickiego prezes Kaczyński, a później namówił go, aby rezygnację wycofał. Wszystko tłumaczone jest sprawą honoru. Najpierw był Jurek Owsiak, teraz marszałek Kosicki. Prawdopodobnie posłanka Pawłowicz też wycofała się z rezygnacji uczestnictwa w polityce. Zapowiada się więc, że rok będzie upływał pod znakiem honoru: wycofać się i pod wpływem próśb do powrotu - wrócić.

 • gość 2019-02-08 19:09:26

  Podejrzane jest to wszystko.

 • gość 2019-02-08 19:18:20

  Zdjęcie jest z 22 listopada 2019 r., kiedy w tajnym głosowaniu nowym Marszałkiem Województwa Podlaskiego został wybrany Artur Kosicki. Rezygnował też na tym samym zdjęciu i rezygnował z rezygnacji także .... Naprawdę dziwne to wszystko.

 • gość 2019-02-08 19:34:39

  *2018

 • Gość - niezalogowany 2019-02-08 19:35:14

  A ja uwazam, ze tytuł artykułu celny. Poziom sprawowania rządów w naszym państwie to dno dnów. Czego się spodziewać po tych wszystkich którzy występują do PIS jedynie dla posad? Im nie chodzi o żadne dobro ogółu. Idee które im przyświecają to jak najwięcej wydoić kasy z państwowych posad.

 • gość 2019-02-08 20:20:16

  * dno dna albo jeśli już to dno den :)

 • gość 2019-02-08 20:23:07

  Też czasami zastanawiam się, który rząd w naszym kraju był sprawowany dla dobra ogółu i czy w ogóle taki był?

 • gość 2019-02-09 17:49:58

  Wiwat PIS PZPR bis!!!

 • gość 2019-02-09 18:55:45

  pAN się jeszcze może zastanowi, bo może pAN zrezygnuje ze zrezygnowania z rezygnacji.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-11 11:52:22

  Kabaret Już się niecdavanibczytsc o tym ani myśleć Tak to jest jak się pieski gryzą w psiarni przepraszam za porównanie Tylko rodzi się pytanie to jak z ta Polska jest?

 • Gość - niezalogowany 2019-02-12 13:35:31

  Po prostu nie dorośli do sprawowanych funkcji. To tak jak na naszym poletku niejaki pan Sebastian Orłowski Najpierw się mocno promował żeby wygrać wybory. Zdobył najwięcej głosów, a potem bał się podjąć funkcji. Po co to się pchać jak nie ma się żadnej wizji ani odwagi?

 • gość 2019-02-12 15:53:23

  "nakłaniali", "namawiali" ... to nie on , to prezes przecież :)

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

Ozonowanie klimatyzacji,

Zapraszam do skorzystania z usługi odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Odgrzybianie metodą ozonowania. Metoda bardzo skuteczna. Koszt od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 56,20m2, ul. 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na III piętrze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Zobacz ogłoszenie

Super dyskretny zarobek!

Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić swoich Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem? Na..


Zobacz ogłoszenie

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie,

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Bardzo atrakcyjne ceny! Odgrzybianie (bardzo skuteczne) już od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 71,66m2, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Wakacje w Augustowie

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie

Montaż klimatyzacji w domach,

Nasza firma klimapodlasie.pl oferuje montaż klimatyzacji odpowiedniej do metrażu Twojego pomieszczenia. Szybka realizacja. Do 10 lat gwarancji...


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam nowe dwupokojowe

Mam do sprzedania idealne, nowe, wykończone pod klucz 2-pokojowe mieszkanie w Zambrowie przy ul. Pułaskiego, na drugim piętrze. Główne atuty..


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

WĘGIEL BRYKIET PELLET

Skład opału w Wiśniewie k/Zambrowa oferuje: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH * BRYKIET DRZEWNY KOSTKA, WAŁEK * PELLET DRZEWNY DIN PLUS A1 * PELLET DRZEWNY..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"