:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C bezchmurnie

Marianna Misiewicz kończy dziś 106 lat

wiadomości lokalne, Marianna Misiewicz kończy dziś - zdjęcie, fotografia

Najstarsza mieszkanka Zambrowa - pani Marianna Misiewicz, z domu Libuda, kończy dziś 106 lat!

Najstarsza zambrowianka recepty na długie życie nie posiada. Nigdy nie przebierała w jedzeniu. Dopiero ostatnio, ze względu na coraz słabsze zdrowie, musi jeść lżejsze potrawy. Ale apetyt ciągle jej dopisuje! W odróżnieniu od wielu seniorów, bierze tylko 2 tabletki dziennie. Je za to dużo owoców i warzyw.

Choć jak każdego z nas, problemy jej nie opuszczają, zawsze polega na Bogu i modli się co dzień o zdrowie. Codziennie też stara się chodzi. Wyjątek robi tylko wtedy, gdy zdrowie na to nie pozwala. Latem Pani Marianna chodzi po parku, a zimą spaceruje w swoim mieszkaniu.

Pani Marianna urodziła się 26 stycznia 1902 roku we wsi Srebrna (gmina Szumowo). Mimo sędziwego wieku, jest zawsze uśmiechnięta, pogodna i wesoła. Bardzo szybko nawiązuje nowe kontakty. Jej rodzeństwo niestety nie żyje, podobnie jak mąż i dwójka (z czwórki) dzieci.

- „Całe życie dużo pracowałam. W ogrodzie, w domu, w pracy i na gospodarstwie. Nigdy nie było lekko. Męża i córkę straciłam w 1952 roku i od tamtej pory sama utrzymywałam rodzinę.” – powiedziała nam pani Marianna, która przeżyła dwie wojny światowe.

- „Teraz wszystkim lepiej się żyje, jeżeli chodzi o pieniądze. Niestety ludzie są coraz gorsi bo mają coraz więcej” – w ten sposób nasza seniorka komentuje współczesność.

Pani Marianna doczekała się już pięciorga wnucząt, sześciorga prawnuków i dwójki praprawnucząt. Mieszka wraz ze swoją córką Celiną Myszyńską w Zambrowie.


Marianna Misiewicz kończy dziś 106 lat komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org