:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C pochmurno z przejaśnieniami

Małymi krokami do rozwoju szkoły

edukacja, Małymi krokami rozwoju szkoły - zdjęcie, fotografia

Wspieranie rozwoju szkoły, modernizacja infrastruktury szkolnej, a także poprawa bezpieczeństwa na terenie placówki i wokół niej – to główne cele powstałego niedawno z inicjatywy rodziców komitetu przy Szkole Podstawowej w Starym Laskowcu. W ramach jego działalności na pierwszy ogień poszła poprawa bezpieczeństwa dzieci na DK66.

Przy Szkole Podstawowej w Starym Laskowcu powstał Komitet Wsparcia i Rozwoju Szkoły. Jego działalność ma być w szczególności ukierunkowana na modernizację infrastruktury szkolnej, a także poprawę bezpieczeństwa wokół placówki.

 

Pierwsze działania zostały podjęte 24 lipca. Tego dnia odbyło się spotkanie członków komitetu oraz Wójta Gminy Zambrów Jarosława Kosa z dyrektorem białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wojciechem Borzuchowskim. Rozważano wówczas, w jaki sposób można poprawić bezpieczeństwo dzieci na biegnącej tuż obok szkoły ruchliwej drodze krajowej nr 66 relacji Zambrów – Wysokie Mazowieckie.

 

- „Efekt tego spotkania jest na tyle zadowalający, że zyskaliśmy zapewnienie o wprowadzeniu ograniczenia prędkości na DK66 w pobliżu szkoły oraz budowie przejścia dla pieszych i chodnika z odpowiednim oświetleniem. Zapewni to nie tylko bezpieczną drogę dzieci do szkoły, ale również osobom dorosłym korzystającym chociażby z przystanku autobusowego.” - mówi założycielka Komitetu Wsparcia i Rozwoju Szkoły Podstawowej w Starym Laskowcu Marzena Milczewska.

 

Obecnie komitet zrzesza kilku członków, ale już organizuje się dużą liczba osób, tak zwanych sympatyków, którzy popierają jego działalność. Już teraz komitet ma w planach wiele przedsięwzięć, dążących do rozwoju placówki w Starym Laskowcu. Jednym z głównych celów ma być utworzenie świetlicy szkolnej.

 

Kolejny raz społeczność Starego Laskowca udowadnia, że jest bardzo aktywna. Od wielu lat działa tam Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Zespół Ludowy „Laskowianki” oraz oczywiście Rada Sołecka. Społeczny Komitet Wsparcia i Rozwoju Szkoły Podstawowej w Starym Laskowcu to kolejna organizacja, założona z inicjatywy samych mieszkańców tej miejscowości.


Małymi krokami do rozwoju szkoły komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-08-14 22:03:10

    O Laskowcu jak zwykle głośno, co do ograniczenia prędkości - jestem jak najbardziej za, w Długoborzu już jest bezpieczniej.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-15 16:04:56

    Świetna inicjatywa. Tam już dawno trzeba było zadbać o bezpieczeństwo przy tej szkole.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-16 10:09:15

    Wybory tuż tuż, inicjatyw co raz wiecej

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org