:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C rozproszone chmury

Majowy weekend na zambrowskich drogach

policja, Majowy weekend zambrowskich drogach - zdjęcie, fotografia

Podczas tegorocznego długiego majowego weekendu na drogach powiatu zambrowskiego doszło do 18 kolizji drogowych. Na szczęście nikt nie został ranny. Zatrzymano trzech kierowców jadących po alkoholu, dwóch poruszających się bez uprawnień i w dwóch przypadkach zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Przez cały długi majowy weekend nad bezpieczeństwem podróżujących i płynnością ruchu na drogach naszego powiatu czuwali policjanci z zambrowskiej komendy. Od 27 kwietnia do 6 maja odnotowali oni 18 kolizji. Na szczęście w zdarzeniach tych nikt nie ucierpiał.

Niestety, mimo wielu akcji profilaktycznych i ostrzeżeń, mundurowi zatrzymali trzech kierowców, którzy wsiedli za kółko pod wpływem alkoholu. Rekordzistą okazał się 29–letni mieszkaniec Zambrowa, który zdecydował się wsiąść za kierownicę seata cordoby mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca ten nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kolejny amator jazdy na „podwójnym gazie” wybrał się na przejażdżkę skuterem. Niespełna 18-letni mieszkaniec gminy Szumowo miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali także 49-letniego mieszkańca gminy Zambrów, który jechał vw transporterem mając blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponadto funkcjonariusze zambrowskiej drogówki na terenie gmin Zambrów i gminy Rutki ujawnili dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Mężczyźni, którzy jechali znacznie powyżej 50 km/h, stracili prawo jazdy i zostali ukarani mandatami.

W całej Polsce od 27 kwietnia do 6 maja doszło do 850 wypadków, w których zginęły 72 osoby, a 1081 zostało rannych. Zatrzymano 3582 kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu.


Majowy weekend na zambrowskich drogach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się