:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?



  16°C całkowite zachmurzenie

Lotnisko na Podlasiu? Jutro referendum

wybory/polityka, Lotnisko Podlasiu Jutro referendum - zdjęcie, fotografia

Budowa lotniska w naszym regionie budzi wiele kontrowersji. Zdania są bardzo podzielone. W niedzielę każdy mieszkaniec województwa podlaskiego będzie miał okazję wyrazić swoją opinię na ten temat.

„Czy jest Pan/i za wybudowaniem w województwie podlaskim regionalnego portu lotniczego?” – na takie pytanie odpowiemy już jutro, 15 stycznia podczas referendum wojewódzkiego. W ten sposób mieszkańcy naszego regionu będą mogli się opowiedzieć za lub przeciw budowie lotniska na Podlasiu.

Podczas niedzielnego referendum każdy wyborca otrzyma jedną kartę do głosowania. Oddając głos za wybudowaniem w naszym województwie regionalnego portu lotniczego, trzeba będzie postawić znak „x” w kratce oznaczonej słowem „TAK”, jeśli zaś nie zgadzasz się na taki pomysł, znak „x” należy zaznaczyć w kratce oznaczonej „NIE”. Postawienie znaku „x” w obu kratkach, niepostawienie go w żadnej lub napisanie w kratkach innego znaku niż „x” – spowoduje nieważność głosu.



Żeby referendum było ważne musi wziąć w nim udział co najmniej 30% mieszkańców województwa.

Lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę od godz. 7.00 do 21.00.

Poniżej zamieszczamy wykaz obwodów głosowania oraz siedzib Okręgowych Komisji Wyborczych na terenie Miasta Zambrów oraz gmin wiejskich: Zambrów, Szumowo, Kołaki Kościelne i Rutki.

MIASTO ZAMBRÓW

Numer
obwodu

Granice obwodu

Siedziba obwodowej komisji

1.

ulice: Konopnickiej, Obwodowa, Orzeszkowej, Podleśna, Prusa, Sienkiewicza, Słoneczna, Słowackiego, Zielona, Żeromskiego, Żytnia

Szkoła Podstawowa Nr 4 ul. Konopnickiej 13; Zambrów tel. 86 271-44-68
Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

2.

ulice: Bema, Białostocka Nr 3 i 5, Generała Stefana Kosseckiego, Podedwornego od Nr 4 do końca, Pułaskiego, Sosnowa, Świerkowa

Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Konopnickiej 16; Zambrów tel. 86 271–27-08

3.

ulice: Białostocka domy prywatne i bloki Nr 19, 21,23, 25, 29, 31, 33, 39

Miejskie Przedszkole Nr 4 ul. Papieża Jana Pawła II 8A; Zambrów tel. 86 271-32-19
Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

4.

ulice: Białostocka Nr 20A, 20B, 20C,20D, 20E, 20F, 20G, Papieża Jana Pawła II Nr 1A - 8

Miejskie Gimnazjum Nr 1, ul. Prym. Wyszyńskiego 6A; Zambrów tel.86 271-29-08 wew.33
Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

5.

ulice: Brzozowa, Łomżyńska, Nadrzeczna, Ostrowska, pl. Sikorskiego, Podedwornego Nr 1, 2, 3, Polowa, Sadowa, Wąska, Willowa, Wilsona, Wodna

Miejskie Przedszkole Nr 1 ul. Sadowa Nr 5; Zambrów tel. 271-46-86

6.

ulice: Kościuszki, Mickiewicza, Milenijna, Paderewskiego, Papieża Jana Pawła II Nr 10, 12, 12A, 14, 16, 18, 20, Piłsudskiego, Pogodna, Poświątne, Prymasa Wyszyńskiego Nr 5, 7, Sportowa, Świętokrzyska

Miejski Ośrodek Kultury ul. Prymasa Wyszyńskiego 2A; Zambrów tel. 86 271-27-99
Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

7.

ulice: Grabowska, Łanowa, Papieża Jana Pawła II Nr 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, Polna, Prymasa Wyszyńskiego – domy prywatne i budynki Nr 9 ,11, 13, 15, 15A, 17, 21, 23, 25, Rolnicza, Ustronna, Wiśniowa, Zaciszna

Miejskie Gimnazjum Nr 1 ul. Prymasa Wyszyńskiego 6A; Zambrów tel. 86 271-29-08 wew. 33
Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

8.

ulica: Raginisa

Szkoła Podstawowa Nr 5 ul. Obrońców Zambrowa 6; Zambrów tel. 86 271-43-49

9.

aleja Wojska Polskiego Nr 2- 9, 14 – 40, 42, ulice: Armii Krajowej, Chopina, Cmentarna, Handlowa, Jantarowa, Krótka, Księdza Marcina Krajewskiego, Lipowa, Łąkowa, Moniuszki, Młynowa, Obrońców Zambrowa, Wądołkowska, Wiejska

Szkoła Podstawowa Nr 5 ul. Obrońców Zambrowa 6; Zambrów tel. 86 271-43-49
Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

10.

ulice: 71 Pułku Piechoty domy prywatne i bloki Nr 2, 4, 6, 8, 12, 14, 16, Fabryczna, Mazowiecka, Piaskowa, Poligonowa, aleja Wojska Polskiego Nr 11

Sala Konferencyjna Starostwa Powiatowego ul. Fabryczna 3; tel.86 271-24-18 Zambrów
Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

11.

ulice: Grunwaldzka, Legionowa

Szkoła Podstawowa Nr 3 ul. Magazynowa 13; Zambrów tel. 86 271-26-41

12.

aleja Wojska Polskiego Nr 41, 41A, 41B, 41C, 41D, 43, 49A, 49B, 49C, ulice: Elektryczna, Magazynowa

Szkoła Podstawowa Nr 3 ul. Magazynowa 13; Zambrów tel.86 271-26-41

13.

aleja Wojska Polskiego Nr 44, 46, 48, 50, 52, 54, 58 i 60 do końca, ulice: Dębowa, Kolejowa, Kościelna, Księdza Henryka Kulbata, Leśników, mjra Stanisława Knapika, Ofiar Katynia, Ogrodowa, Przykoszarowa, Sitarska, Stokrotki, Strzelnicza, Targowa, Wolska

Zespół Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych al. Wojska Polskiego 52; Zambrów tel.86 271-34-89

14.

Szpital Powiatowy w Zambrowie

Szpital Powiatowy ul. Papieża Jana Pawła II 3; Zambrów tel.86 276-36-45




GMINA ZAMBRÓW

Numer
obwodu

Granice obwodu

Siedziba obwodowej komisji

1.

wsie: Krajewo-Borowe, Krajewo-Ćwikły, Nowe Zakrzewo, Sędziwuje, Stare Krajewo, Stare Zakrzewo

Szkoła Podstawowa w Starym Zakrzewie Stare Zakrzewo 15

2.

wsie: Krajewo Białe, Łosie-Dołęgi, Nowy Laskowiec, Rykacze, Stary Laskowiec, Wdziękoń Drugi, Wdziękoń Pierwszy

Szkoła Podstawowa w Starym Laskowcu Stary Laskowiec 14

3.

wsie: Chorzele, Długobórz Drugi, Długobórz Pierwszy, Grochy-Pogorzele, Osowiec

Szkoła Podstawowa w Osowcu Osowiec 22

4.

wsie: Czartosy, Dąbki-Łętownica, Grzymały, Krajewo-Korytki, Krajewo-Łętowo, Nowy Borek, Sasiny, Stare Wądołki, Wądołki-Borowe, Wądołki-Bućki, Zagroby-Łętownica

Świetlica Wiejska w Wądołkach-Bućkach Wądołki-Bućki 11B

5.

wsie: Czerwony Bór, Klimasze, Nagórki-Jabłoń, Poryte-Jabłoń

Szkoła Podstawowa w Porytem-Jabłoni Poryte-Jabłoń 103

6.

wsie: Boruty-Goski, Brajczewo-Sierzputy, Goski Duże, Goski-Pełki, Nowy Skarżyn, Stary Skarżyn, Tarnowo-Goski, Zaręby-Kromki, Zaręby-Krztęki, Zaręby-Świeżki

Szkoła Podstawowa w Starym Skarżynie Stary Skarżyn 44
Lokal przystosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

7.

wsie: Chmiele-Pogorzele, Grochy-Łętownica, Przeździecko-Drogoszewo, Przeździecko-Mroczki, Zaręby-Grzymały, Zaręby-Kramki

Świetlica Wiejska w Przeździecko-Mroczkach Przeździecko-Mroczki 5

8.

wsie: Konopki-Jałbrzyków Stok, Koziki-Jałbrzyków Stok, Łady-Borowe, Łady Polne, Pęsy-Lipno, Szeligi-Kolonia, Szeligi-Leśnica

Świetlica Wiejska w Ładach Polnych Łady Polne 11B

9.

wsie: Cieciorki, Gardlin, Grabówka, Konopki-Jabłoń, Nowe Wierzbowo, Wierzbowo-Wieś, Wiśniewo, Wola Zambrzycka

Szkoła Podstawowa w Wiśniewie Wiśniewo 10

10.

wieś: Wola Zambrowska

Świetlica Wiejska w Woli Zambrowskiej Wola Zambrowska 95A
Lokal przystosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

11.

wsie: Bacze-Mokre, Polki-Teklin, Pstrągi-Gniewoty, Śledzie, Tabędz, Zagroby-Zakrzewo, Zbrzeźnica

Świetlica Wiejska w Tabędzu Tabędz 16A
Lokal przystosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

12.

Zakład Karny w Czerwonym Borze

Zakład Karny w Czerwonym Borze Czerwony Bór 2




GMINA SZUMOWO

Numer
obwodu

Granice obwodu

Siedziba obwodowej komisji

1.

Szumowo ulice: 1 Maja, Wyzwolenia, Dolna, XXX-lecia, Leśna, Polna, Krótka, Przemysłowa, Cmentarna, Bolesława Podedwornego

Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie ul. XXX-lecia 2 Szumowo
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

2.

Kalinowo, Nowe Szumowo, Wyszomierz Wielki, Żabikowo Prywatne, Żabikowo Rządowe, Szumowo ulice: Szkolna, Osiedlowa

Zespół Szkół w Szumowie ul. Szkolna 14 Szumowo
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

3.

Srebrna

Szkoła Podstawowa w Srebrnej Srebrna 81

4.

Pęchratka Polska, Rynołty

Szkoła Podstawowa w Pęchratce Polskiej Pęchratka Polska 54

5.

Paproć Duża, Paproć Mała

Remiza Strażacka w Paproci Dużej Paproć Duża 54

6.

Łętownica

Remiza strażacka w Łętownicy Łętownica 15

7.

Krajewo-Budziły, Ostrożne

Remiza Strażacka w Ostrożnem Ostrożne 53

8.

Głębocz Wielki, Kaczynek

Remiza Strażacka w Głęboczu Wielkim Głębocz Wielki 17
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

9.

Srebrny Borek

Remiza Strażacka w Srebrnym Borku Srebrny Borek 40

10.

Mroczki-Stylongi, Radwany-Zaorze, Stryjki, Zaręby-Jartuzy

Remiza Strażacka w Zarębach Jartuzach Zaręby Jartuzy 16 a




GMINA KOŁAKI KOŚCIELNE

Numer
obwodu

Granice obwodu

Siedziba obwodowej komisji

1.

Czachy-Kołaki, Czarnowo-Undy, Ćwikły-Krajewo, Ćwikły-Rupie, Głodowo-Dąb, Kołaki Kościelne – ul. Brzozowa, ul. Kard. S. Wyszyńskiego, ul. 11 Listopada, ul. Polna, Kossaki Borowe, Łętowo-Dąb

Urząd Gminy w Kołakach Kościelnych ul. Kościelna 11, 18-315 Kołaki Kościelne

2.

Czarnowo-Dąb, Czosaki-Dąb, Gunie-Ostrów, Kołaki Kościelne - ul. Kościelna, ul. Abp. R. Jałbrzykowskiego, ul. Piaskowa, ul. Krzywa, ul. Podleśna, Rębiszewo-Zegadły, Sanie-Dąb, Szczodruchy, Wróble-Arciszewo

Sala gimnastyczna przy Zespole Szkół w Kołakach Kościelnych - wejście A, ul. Kościelna 26, 18-315 Kołaki Kościelne

3.

Cholewy-Kołomyja, Gosie Duże, Gosie Małe, Krusze- Łubnice, Łubnice-Krusze, Podłatki Duże, Podłatki Małe, Wiśniówek-Wertyce, Zanie-Leśnica

Sala gimnastyczna przy Zespole Szkół w Kołakach Kościelnych - wejście B; ul. Kościelna 26, 18-315 Kołaki Kościelne




GMINA RUTKI

Numer
obwodu

Granice obwodu

Siedziba obwodowej komisji

1.

Mężenin, Górskie Ponikły-Stok, Modzele-Górki, Olszewo-Przyborowo, Dębniki, Kalinówka-Basie,Ożarki-Olszanka, Kałęczyn-Walochy, Kossaki-Falki, , Kalinówka-Bystry, Kalinówka-Wielobory, Walochy-Mońki, Szlasy-Lipno, Rutki-Jatki, Pęsy-Lipno, Rutki-Tartak Nowy

Urząd Gminy Rutki Sala Konferencyjna ul.11 Listopada 7
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

2.

Ożary Wielkie, Jawory-Klepacze, Nowe Zalesie, Stare Zambrzyce, Zambrzyce-Króle, Stare Zalesie, Duchny-Wieluny, Śliwowo-Łopienite, Szlasy-Łopienite, Czochanie-Góra, Nowe Zambrzyce, Zambrzyce-Jankowo, Zambrzyce-Kapusty, Zambrzyce-Plewki, Dobrochy, Szlasy-Mieszki, Świątki-Wiercice

Świetlica wiejska w Zambrzycach -Królach Zambrzyce-Króle 6

3.

Grądy-Woniecko

Szkoła Podstawowa w Grądach-Woniecko, Grądy-Woniecko 18

4.

Kołomyja, Kołomyjka, Gronostaje-Puszcza, Mieczki, Pruszki Wielkie, Wybrany, Kossaki Nadbielne, Kossaki-Ostatki

Szkoła Podstawowa w Kołomyi Kołomyja 35
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

5.

Rutki-Kossaki, Rutki Nowiny

Urząd Stanu Cywilnego w Rutkach ul.11 Listopada 7
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

6.

Zakład Karny w Grądach-Woniecko

Zakład Karny w Grądach-Woniecko Grądy-Woniecko 34



Na podstawie obwieszczeń wójtów ww. gmin i burmistrza Zambrowa zamieszczonych na stronach WWW i BIP.

Lotnisko na Podlasiu? Jutro referendum komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się