:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Lekcja o funduszach europejskich w ZS1

edukacja, Lekcja funduszach europejskich - zdjęcie, fotografia

Uczniowie "Czerwoniaka" wzięli udział w akcji edukacyjnej prowadzonej przez Ministerstwo Rozwoju, dotyczącej programu Polska Wschodnia 2014-2020. Zapoznali się z tematyką przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania Funduszy Europejskich, przeznaczonych dla młodych ludzi oraz możliwościami wsparcia rozwoju innowacyjnego biznesu.

W kwietniu uczniowie klas I TL i I b LO z Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie wzięli udział w kolejnej edycji akcji edukacyjnej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II”. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszone zostały szkoły ponadpodstawowe i gimnazja z pięciu województw Polski Wschodniej.

W ramach akcji uczniowie „Czerwoniaka”, na specjalnie zorganizowanych lekcjach o niestandardowej formule, mieli okazję poznać bliżej Fundusze Europejskie, zwłaszcza w kontekście rozwoju i realizacji pomysłów biznesowych. Celem zajęć była popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości w kontekście Funduszy Europejskich, w tym Programu Polska Wschodnia (POPW).

Młodzież zapoznała się z tematyką przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania Funduszy Europejskich przeznaczonych dla młodych ludzi oraz możliwościami wsparcia rozwoju innowacyjnego biznesu, na przykładzie Programu Polska Wschodnia, a w szczególności Platform startowych dla nowych pomysłów. Przybliżone zostały im cele i zasady aplikowania o środki na wsparcie start-upów w ramach Platform startowych. Na lekcji poznali również dobre praktyki i przykłady przedsiębiorczości młodych ludzi.

Uczniowie ZS1 wzięli też udział w zadaniu konkursowym. Otrzymali specjalnie przygotowane komiksy o funduszach europejskich, które musieli uzupełnić. Osoby, które zrobiły to bezbłędnie i najszybciej, otrzymały karty upominkowe do sieci sklepów EMPIK.

Lekcje o Funduszach Europejskich w Zespole Szkół Nr 1 w Zambrowie przeprowadziła pani Anna Łuniewska–Kochańska.

Polecamy:
:: Uczniowie ZS1 spotkali się z podróżniczką
:: #KOMÓRKOMANIA w ZSO w Zambrowie [foto+video]
:: Młodzież z ZSO z wizytą w Londynie
:: Przyjemne z pożytecznym, czyli Dzień Języków Obcych w ZSO
:: Sukcesy uczniów ZSO w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych
:: Uczeń „Siwej” laureatem wojewódzkiego konkursu [foto]
:: Międzyszkolna konferencja papieska [foto]
:: Uczniowie „Czerwoniaka” na wycieczce w stolicy [foto]
:: „Czerwoniak” pamięta o swoim patronie [foto]
:: Młodzi rolnicy z „Siwej” na targach AGROTECH Kielce [foto]


Lekcja o funduszach europejskich w ZS1 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się