:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

„Lato z książką” na wesoło!

W każdy wakacyjny wtorek i czwartek filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie w ramach „Lata z książką” organizuje ciekawe zajęcia pod hasłem „Letnie czytanie na polanie”. Spotkania skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 

Podczas wakacyjnych zajęć pod hasłem „Letnie czytanie na polanie”, jakie w każdy wtorek i czwartek organizuje filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie w ramach „Lata z książką”, dzieci rozwijają wyobraźnię, uczą się „dziękować” i komplementować oraz współpracować z rówieśnikami. Dla najmłodszych to dobra okazja do integracji oraz wspólnego spędzenia czasu na grach i zabawach.

 

- „Od początku lipca w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie odbywają się letnie spotkania z książką. Łącznie w ramach wakacyjnego cyklu odbyło się 5 spotkań, w których uczestniczyło 25 dzieci. Celem organizatorów jest zachęcenie najmłodszych do sięgania po książki, nie tylko w wakacje. W czasie spotkań książka pojawia się obok innych gier i zabaw integracyjnych, które pozwalają na poznanie swoich imion i na przełamanie nieśmiałości.” – relacjonuje Jolanta Chrostowska-Sufa z filii MBP w Zambrowie.

 

Wczorajsze spotkanie było poświęcone sztuce kulinarnej. Warsztaty zostały poprzedzone serią zabaw integracyjnych, m.in. „Wyspa na oceanie”, „Uściśnij dłoń” oraz „Pantomima”. Kanwę zajęć stanowiła „Moja książka kucharska” adresowana do dzieci, której fragmenty przeczytała uczestnikom warsztatów bibliotekarka Jolanta Chrostowska-Sufa. Zainspirowane lekturą dzieci dyskutowały o ulubionych potrawach, ale też o niebezpieczeństwach czyhających w kuchni i o tym, jak należy obchodzić się z urządzeniami kuchennymi, zapałkami, nożami i innymi akcesoriami do gotowania. Zwieńczeniem spotkania było wspólne przygotowanie gofrów oraz słodka biesiada. W organizację spotkania włączyli się również rodzice i opiekunowie.

 

Już jutro, 9 sierpnia dzieci wezmą udział w karaoke i konkursie na najładniejsze wykonanie piosenki. Zakończenie tegorocznego cyklu „Letnie czytanie na polanie” zaplanowano na 14 sierpnia. Wtedy na uczestników będzie czekał bal przebierańców (postacie z bajek), zabawy integracyjne oraz niespodzianka.

 

„Letnie czytanie na polanie” odbywa się w każdy wtorek i czwartek od godz. 12.30 do 14.30 na „czarodziejskiej polanie” przy bibliotece. Liczba miejsc ograniczona - maksymalnie 10 dzieci. Na zajęcia obowiązują zapisy u pracowników Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej al. Wojska Polskiego 25  lub pod numerem telefonu 86 2710602.


„Lato z książką” na wesoło! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się