:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Kto najwięcej zyskał z 1% podatku

1% podatku, najwięcej zyskał podatku - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 24/08/2011 00:00

Towarzystwo Nasz Szpital z Zambrowa znalazło się na 28 pozycji na liście organizacji pozarządowych najchętniej obdarowywanych przez mieszkańców Podlasia jednym procentem podatku. W Zambrowie TNS znalazł się na 2. miejscu. Mieszkańcy Podlasia, w tym powiatu zambrowskiego najczęściej obdarowywali Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

49 695 zł – tyle dokładnie podatnicy z województwa podlaskiego przekazali Towarzystwu Nasz Szpital w Zambrowie, w ramach akcji „1% dla organizacji pożytku publicznego” w tegorocznej kampanii podatkowej. Stawia to zambrowskie stowarzyszenie na 28. pozycji na liście najchętniej obdarowywanych jednym procentem podatku organizacji w województwie. Na pierwszym miejscu na tej liście jest Fundacja Dzieciom „Zdążyć Z Pomocą”, na rzecz której podatnicy przekazujący 1% podatku z Podlasia ofiarowali ponad 2,1 mln zł.

Towarzystwo Nasz Szpital jako organizacja pożytku publicznego co roku od podatników z terenu powiatu zambrowskiego i nie tylko, otrzymuje środki pieniężne w ramach 1% podatku. Wszystkie te środki stowarzyszenie przeznacza na zakup sprzętu do szpitala.

Warto nadmienić, że przez pięć lat działalności Towarzystwo Nasz Szpital na zakup sprzętu przekazanego szpitalowi wydało 212,9 tys. zł. Za te pieniądze kupiono do tej pory w sumie: 32 łóżka i 2 stoły rehabilitacyjne, 26 szafek przyłóżkowych, 5 materacy przeciwodleżeniowych, przenośny monitor pacjenta, wiertarkę do zabiegów chirurgicznych, 6 urządzeń do rehabilitacji i całą masę mniejszego wyposażenia, którym obecnie dysponuje szpital w Zambrowie.

Rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku Radosław Hancewicz powiedział, że urzędy skarbowe, które zajmują się przekazywaniem 1 proc. podatku zakończyły już przelewanie pieniędzy na konta OPP.

W Urzędzie Skarbowym w Zambrowie najchętniej wspieraną przez mieszkańców organizacją była, podobnie jak na Podlasiu, warszawska Fundacja Dzieciom „Zdążyć Z Pomocą”. Podatnicy rozliczający się w Zambrowie na konto tej Fundacji przekazali w sumie 112 470 zł. Na drugim miejscu w Zambrowie pod względem uzyskanej kwoty z 1% jest Towarzystwo Nasz Szpital. Zambrowianie przekazali w sumie 47 682 zł. Stowarzyszenie "Szansa" od mieszkańców naszego powiatu otrzymało natomiast 27 379 zł. Na czwartej pozycji znalazł się Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, na którego konto z podatku zambrowian wpłynęło 20 607 zł.

Na konto Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” mieszkańcy Zambrowa przekazali 12 702 zł. Pieniądze te zostały podzielone i trafiły na subkonta miejscowych szkół, które należą do tego Stowarzyszenia. Na konto Łomżyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” Św. Ducha z podatku zambrowian wpłynęło 12 256 zł. Caritas Bliźnim z zambrowskiego Urzędu Skarbowego otrzymało 9 472 zł, Chorągiew Mazowiecka Związku Harcerstwa Polskiego - 6 874 zł, Fundacja „Rozszczepowe Marzenia” – 6 310 zł, a Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia - 5 217 zł. To lista dziesięciu najchętniej wspieranych przez podatników rozliczających się w zambrowskim Urzędzie Skarbowym organizacji.

Warto podkreślić, że zamieszczone powyżej kwoty trafiły od podatników z Urzędu Skarbowego w Zambrowie, a kwoty podane w pierwszym akapicie dotyczą całego województwa podlaskiego. Oznacza to, że kolejne kwoty mogły trafić do tych organizacji również z innych województw, co z pewnością jeszcze bardziej zwiększyło środki, którymi już dziś mogą dysponować.

Przypomnijmy, że w ponad 247 tys. zeznań PIT, złożonych przez podatników za 2010 r. znalazły się dyspozycje o przekazaniu 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego (OPP). To o 32 tys. więcej niż rok wcześniej. Dzięki temu do OPP trafiło z naszego województwa blisko 9,56 mln zł.

Polecamy:
:: Przekazywanie 1% podatku w tym roku prostsze
:: Nowy wykaz materiałów budowlanych uprawniających do zwrotu VAT
:: KRUS złoży PIT-y za część rolników
:: TNS zakupiło sprzęt do szpitala za ponad 212 tys. zł
:: Przekaż 1% podatku na rozwój sportu
:: Ruszyła kampania składania zeznań PIT
:: Komu oddaliśmy 1% podatku?
:: W podlaskim coraz więcej osób przekazuje 1% podatku

Reklama

Kto najwięcej zyskał z 1% podatku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Działka pod inwestycję

Witam Do sprzedania mam działkę dobrą pod inwestycje powierzchnia 1 hektar. Atrakcyjna lokalizacja - obrzeża miasta Zambrów. Cicha, spokojna..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 3-pokojowe, I

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 58,94m2 położone na I piętrze w bloku z cegły przy Placu..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

PRACA W SALONIE NC+ GALERIA

Poszukujemy osoby na stanowisko doradcy klienta w Salonie NC+ mieszczącym się w galerii BEM w Zambrowie. Praca stała, wynagrodzenie podstawowe+..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI (trapezy, koła, kształty nietypowe) Zakres obowiązków: -..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkania do wynajęcia od

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu mieszkania: 1. ul. Cmentarna 35m2, 1 pokój + aneks kuchenny, łazienka, I piętro, - 1100 zł +..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

KONTROLER JAKOŚCI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko KONTROLER JAKOŚCI GŁÓWNE ZADANIA -sprawowanie kontroli nad jakością wyrobów na..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu 784 395..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,25 ha w Ngórkach

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1,25 ha położona w miejscowości Nagórki-Jabłoń, gmina Zambrów. Grunty..


Zobacz ogłoszenie

Działka 3005m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 3005m2 położona w miejscowości Grochy-Pogorzele, gmina Zambrów. Media:..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Dom 120m2, działka 2038m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom wolnostojący, parterowy z poddaszem o powierzchni 120m2 położony w Czyżewie przy ul...


Zobacz ogłoszenie

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Przydomowe oczyszczalnie

Oferujemy: *oczyszczalnie drenażowe *oczyszczalnie biologiczne *oczyszczalnie SBR *studnie chłonne *drenaże *sprzedaż, montaż zbiorników..


Zobacz ogłoszenie

Praca jako doradca klienta!

Zatrudnimy osobę na stanowisko konsultanta ds. obsługi klienta w Salonie Premium NC+ który mieści się w Galerii Bem w Zambrowie! Naszym..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na Święta Wielkanocne

Pożyczka na Święta Wielkanocne i nie tylko! Weź pożyczkę nawet do 20 000 zł Pieniądze na koncie nawet w 15 minut na Twoim koncie Zadzwoń


Zobacz ogłoszenie

Lokale użytkowe JUŻ od 720 zł

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu lokale użytkowe: 1. Al. Wojska Polskiego 40m2, II piętro - 720 zł netto + opłaty/mc 2. Al...


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Rolety Rzymskie na Wymiar

Szyjemy Rolety Rzymskie i Austryjackie pod wymiar . Wszystko dopasowane do twoich potrzeb . Rolety szyjemy z wielu tkanin . Posiadamy też usługę..


Zobacz ogłoszenie

NOWOŚĆ W OFERCIE- MASZYNY

Zgrabiarka dwu karuzelowa Enorossi ENODUO 780 PRO Wersja ciągana - szer. robocza 780cm - zgrabianie do środka pokosu - przekładnia w kąpieli..


Zobacz ogłoszenie

Działki

Witam Do sprzedania mam kilka działek Działki w tej chwili są ok 30 ar owe ale jest możliwość zakupu działki z kimś do spółki i podzielenia jej na..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"