:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Kto najwięcej zyskał z 1% podatku

1% podatku, najwięcej zyskał podatku - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 24/08/2011 00:00

Towarzystwo Nasz Szpital z Zambrowa znalazło się na 28 pozycji na liście organizacji pozarządowych najchętniej obdarowywanych przez mieszkańców Podlasia jednym procentem podatku. W Zambrowie TNS znalazł się na 2. miejscu. Mieszkańcy Podlasia, w tym powiatu zambrowskiego najczęściej obdarowywali Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

49 695 zł – tyle dokładnie podatnicy z województwa podlaskiego przekazali Towarzystwu Nasz Szpital w Zambrowie, w ramach akcji „1% dla organizacji pożytku publicznego” w tegorocznej kampanii podatkowej. Stawia to zambrowskie stowarzyszenie na 28. pozycji na liście najchętniej obdarowywanych jednym procentem podatku organizacji w województwie. Na pierwszym miejscu na tej liście jest Fundacja Dzieciom „Zdążyć Z Pomocą”, na rzecz której podatnicy przekazujący 1% podatku z Podlasia ofiarowali ponad 2,1 mln zł.

Towarzystwo Nasz Szpital jako organizacja pożytku publicznego co roku od podatników z terenu powiatu zambrowskiego i nie tylko, otrzymuje środki pieniężne w ramach 1% podatku. Wszystkie te środki stowarzyszenie przeznacza na zakup sprzętu do szpitala.

Warto nadmienić, że przez pięć lat działalności Towarzystwo Nasz Szpital na zakup sprzętu przekazanego szpitalowi wydało 212,9 tys. zł. Za te pieniądze kupiono do tej pory w sumie: 32 łóżka i 2 stoły rehabilitacyjne, 26 szafek przyłóżkowych, 5 materacy przeciwodleżeniowych, przenośny monitor pacjenta, wiertarkę do zabiegów chirurgicznych, 6 urządzeń do rehabilitacji i całą masę mniejszego wyposażenia, którym obecnie dysponuje szpital w Zambrowie.

Rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku Radosław Hancewicz powiedział, że urzędy skarbowe, które zajmują się przekazywaniem 1 proc. podatku zakończyły już przelewanie pieniędzy na konta OPP.

W Urzędzie Skarbowym w Zambrowie najchętniej wspieraną przez mieszkańców organizacją była, podobnie jak na Podlasiu, warszawska Fundacja Dzieciom „Zdążyć Z Pomocą”. Podatnicy rozliczający się w Zambrowie na konto tej Fundacji przekazali w sumie 112 470 zł. Na drugim miejscu w Zambrowie pod względem uzyskanej kwoty z 1% jest Towarzystwo Nasz Szpital. Zambrowianie przekazali w sumie 47 682 zł. Stowarzyszenie "Szansa" od mieszkańców naszego powiatu otrzymało natomiast 27 379 zł. Na czwartej pozycji znalazł się Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, na którego konto z podatku zambrowian wpłynęło 20 607 zł.

Na konto Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” mieszkańcy Zambrowa przekazali 12 702 zł. Pieniądze te zostały podzielone i trafiły na subkonta miejscowych szkół, które należą do tego Stowarzyszenia. Na konto Łomżyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” Św. Ducha z podatku zambrowian wpłynęło 12 256 zł. Caritas Bliźnim z zambrowskiego Urzędu Skarbowego otrzymało 9 472 zł, Chorągiew Mazowiecka Związku Harcerstwa Polskiego - 6 874 zł, Fundacja „Rozszczepowe Marzenia” – 6 310 zł, a Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia - 5 217 zł. To lista dziesięciu najchętniej wspieranych przez podatników rozliczających się w zambrowskim Urzędzie Skarbowym organizacji.

Warto podkreślić, że zamieszczone powyżej kwoty trafiły od podatników z Urzędu Skarbowego w Zambrowie, a kwoty podane w pierwszym akapicie dotyczą całego województwa podlaskiego. Oznacza to, że kolejne kwoty mogły trafić do tych organizacji również z innych województw, co z pewnością jeszcze bardziej zwiększyło środki, którymi już dziś mogą dysponować.

Przypomnijmy, że w ponad 247 tys. zeznań PIT, złożonych przez podatników za 2010 r. znalazły się dyspozycje o przekazaniu 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego (OPP). To o 32 tys. więcej niż rok wcześniej. Dzięki temu do OPP trafiło z naszego województwa blisko 9,56 mln zł.

Polecamy:
:: Przekazywanie 1% podatku w tym roku prostsze
:: Nowy wykaz materiałów budowlanych uprawniających do zwrotu VAT
:: KRUS złoży PIT-y za część rolników
:: TNS zakupiło sprzęt do szpitala za ponad 212 tys. zł
:: Przekaż 1% podatku na rozwój sportu
:: Ruszyła kampania składania zeznań PIT
:: Komu oddaliśmy 1% podatku?
:: W podlaskim coraz więcej osób przekazuje 1% podatku

Reklama

Kto najwięcej zyskał z 1% podatku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 56,20m2, ul. 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na III piętrze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie,

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Bardzo atrakcyjne ceny! Odgrzybianie (bardzo skuteczne) już od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 71,66m2, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Zobacz ogłoszenie

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Ozonowanie klimatyzacji,

Zapraszam do skorzystania z usługi odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Odgrzybianie metodą ozonowania. Metoda bardzo skuteczna. Koszt od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

Montaż klimatyzacji w domach,

Nasza firma klimapodlasie.pl oferuje montaż klimatyzacji odpowiedniej do metrażu Twojego pomieszczenia. Szybka realizacja. Do 10 lat gwarancji...


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

WĘGIEL BRYKIET PELLET

Skład opału w Wiśniewie k/Zambrowa oferuje: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH * BRYKIET DRZEWNY KOSTKA, WAŁEK * PELLET DRZEWNY DIN PLUS A1 * PELLET DRZEWNY..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam nowe dwupokojowe

Mam do sprzedania idealne, nowe, wykończone pod klucz 2-pokojowe mieszkanie w Zambrowie przy ul. Pułaskiego, na drugim piętrze. Główne atuty..


Zobacz ogłoszenie

Super dyskretny zarobek!

Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić swoich Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem? Na..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę rekreacyjną z

Witam kupię działkę rekreacyjną z domkiem zagospodarowaną


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"