:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C bezchmurnie

KSM znowu w akcji

religia, znowu akcji - zdjęcie, fotografia

Zambrowskie oddziały Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w tygodniu poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych zorganizowały akcję polegającą na porządkowaniu zaniedbanych grobów.

31 października, o godzinie 16 na cmentarzu parafialnym odbyła się akcja przeprowadzona przez młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy zambrowskich parafiach. Opiekunem młodzieży zebranej z trzech parafii był ks. Adam Tomaszewski z parafii św. Józefa.

Celem akcji na cmentarzu było posprzątanie opuszczonych, zaniedbanych grobów. Uczestnicy na miejsce przybyli wyposażeni w gumowe rękawice, szczotki, grabie i worki na śmieci, po czym podzieleni na kilka grup udali się do pracy.

- „Na cmentarzu okazało się, że jest sporo grobów zaniedbanych i opuszczonych. Naszym celem było posprzątanie tych grobów i przygotowanie ich na nadchodzące święta. Jako młodzież działająca w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży czuliśmy potrzebę zorganizowania takiej akcji. Cieszę się, że w tym roku w akcji udział wzięły wspólnie trzy oddziały działające w naszym mieście.” – powiedział jeden z uczestników akcji.

Na koniec uczestnicy w skupieniu modlili się i zapalili znicze, po czym w ciszy i zadumie opuścili cmentarz i rozeszli się do domów.

Polecamy:
:: Akcja Znicz. Policja radzi jak bezpiecznie przeżyć święta
:: Trwa nabór do grup parafialnych w Zambrowie
:: Obchody XII Dnia Papieskiego w Zambrowie [foto]
:: „Poprowadź nas” - VIII Jesienny Festiwal Sacrum et Musica [foto]
:: Festyn przy zambrowskiej farze [foto + audio]
:: Podsumowanie wakacji w parafii Trójcy Św. [foto + audio]
:: XXVII Zambrowska Piesza Pielgrzymka w drodze do Hodyszewa [foto + video]
:: Pielgrzymka rowerowa do Hodyszewa [foto]
:: W duchu fair play z bł. Janem Pawłem II
:: III edycja konkursu liturgicznej służby ołtarza rozstrzygnięta
:: Relikwia błogosławionego Jana Pawła II w Zambrowie
:: Niedziela Męki Pańskiej w kościele Trójcy Przenajświętszej


KSM znowu w akcji komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się