:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  15°C umiarkowane opady deszczu

Kronika kryminalna z dn. 14.11.2003 r.

Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie informuje o zdarzeniach, które miały miejsce w czasie ostatnich trzech tygodni na terenie naszego miasta i powiatu:

:: utonięcie w Jabłonce
6 listopada w rzece Jabłonce na wysokości mostu przy ulicy Poświątne, ujawniono zwłoki mężczyzny - mieszkańca Zambrowa. W toku dokonanych czynności oraz przeprowadzonej sekcji zwłok ustalono, że przyczyną śmierci było utonięcie. Wszelkie okoliczności związane z tym zdarzeniem wyjaśni prowadzone śledztwo. Wykluczono działanie osób trzecich.

:: kradzież przyczepy
W dniach 4-5 listopada stwierdzono kradzież przyczepy samowyładowawczej. Stara przyczepa w nieustalonych okolicznościach znikła z placu STW w Zambrowie. Jej wartość szacuje się na ok. 2,5 tys. zł. Przyczepa nie była użytkowana od kilku lat. W sprawie prowadzone jest dochodzenie przez policję.

:: włamanie do mieszkania
W dniu 2 listopada mieszkaniec bloku nr 48 przy Alei Wojska Polskiego, stwierdził włamanie do mieszkania. Nieznani sprawcy dokonali kradzieży butli gazowej, kurtki skórzanej, butów oraz innych drobnych przedmiotów na ogólną wartość 600 zł. Policja ustaliła i zatrzymała sprawców, którymi okazali się mieszkańcy Zambrowa. Jeden z nich wcześniej był już karany za tego typu przestępstwa. Policji udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów. Sprawa znajdzie swój finał przed Sądem Rejonowym w Zambrowie.

:: kradzież z włamaniem
W dniach 1-2 listopada stwierdzono kradzież z włamaniem do "pomieszczeń Cepelii". Nieznany sprawca poprzez wyłamanie okna, wszedł do środka budynku, skąd z pomieszczeń biurowych skradł 3 aparaty telefoniczne. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja.

:: kradzież linek linii energetycznej pod napięciem
Na przełomie września i października bieżącego roku nieustaleni sprawcy dokonali kradzieży 2000 metrów linki stalowo-aluminiowej o wartości 1800 zł, na szkodę Rejonu Energetycznego w Łomży. Wartość skradzionych linek jest jednak niewspółmierna do dużych kosztów naprawienia strat. Kradzież miała miejsce na terenie poligonu Czerwony Bór. Linia, z której skradziono linki była pod napięciem.

:: skradziono rower górski
W dniach 13-28 października do piwnicy w bloku przy ulicy Świętokrzyskiej, zostało dokonane włamanie. Nieznany sprawca po pokonaniu zabezpieczenia drzwi dokonał kradzieży roweru górskiego, o wartości 700 zł. W sprawie prowadzone jest dochodzenie.

:: pijani rowerzyści "rekordziści"
W ciągu ostatnich dwóch tygodni zambrowska Policja zatrzymała 2 nietrzeźwych kierujących rowerem. Okazało się, że obydwu dorosłych panów, śmiało można zaliczyć do niechlubnej listy "rekordzistów". Pierwszy z nich miał 4,3 promila alkoholu we krwi, a drugi - 3,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mimo tych wysokich wskaźników potrafili jechać rowerem, przez co stwarzali duże zagrożenie innym uczestnikom ruchu.
Policja jest w trakcie ustalania, czy rowerzyści posiadali prawa jazdy, jeżeli tak było - to stracą je.

:: podsumowanie Wszystkich Świętych
Ogólnie pierwsze dni listopada - okres Świąt "Wszystkich Świętych" w Powiecie Zambrowskim przebiegł bardzo spokojnie. Policja nie odnotowała na szczęście żadnych wypadków drogowych. Zgłoszono jedynie kilka drobnych stłuczek, najczęściej w trakcie manewrów podczas parkowania, w trakcie których nikt nie został ranny.
Kierujący wzięli sobie do serca apele policji o rozsądek w czasie jazdy w okresie świątecznym.

Kronika kryminalna z dn. 14.11.2003 r. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org