:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Kronika kryminalna z dn. 14 listopada

policja, Kronika kryminalna listopada - zdjęcie, fotografia

Zambrowski Portal Internetowy www.zambrow.org informuje o wybranych zdarzeniach o charakterze kryminalnym, wypadkach i pożarach, do jakich doszło w okresie od 4 października do 14 listopada 2012 r. na terenie naszego powiatu.

:: Zatrzymano sprawcę wielu kradzieży i włamań
15 listopada zambrowscy policjanci dokonali siłowego wejścia do jednego z mieszkań na terenie miasta, ponieważ z posiadanych informacji wynikało, że ukrywał się w nim poszukiwany od kilku miesięcy sprawca wielu przestępstw. Policjanci, po wtargnięciu do mieszkania znaleźli poszukiwanego 18-latka w łóżku. Zatrzymany mieszkaniec Zambrowa przyznał się do zarzucanych czynów. więcej »

:: Ściął słupek na Alei Wojska Polskiego
13 listopada na Alei Wojska Polskiego, za skrzyżowaniem z ul. Fabryczną, 71-letni kierowca samochodu osobowego marki Opel Corsa, jadąc w kierunku centrum miasta, nie wyhamował przed stojącą na czerwonym świetle kolumną pojazdów. Kierowca chcąc uniknąć zderzenia z poprzedzającym go Oplem Omega odbił w kierunku osi jezdni, obtarł się o bok większego Opla, po czym wjechał na wysepkę dzielącą w tym miejscu pasy ruchu. Samochód ściął znak usytuowany na wysepce i zatrzymał się. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała. więcej »

:: Worek przygniótł pracownika
10 listopada w godzinach popołudniowych na terenie fabryki stolarki okiennej w Laskowcu, podczas wykonywania pracy 21-letni pracownik został przygnieciony olbrzymim workiem wypełnionym przemiałem z tworzywa sztucznego, który mógł ważyć tonę. Mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. więcej »

:: Kilkukilometrowa plama oleju na krajowej „Ósemce”
6 listopada na drodze krajowej nr 8 pomiędzy pomiędzy Mężeninem, a Jeżewem Starym, na długości prawdopodobnie kilku kilometrów ciągnęła się plama oleju napędowego. Wyciek zneutralizowała straż pożarna. Ruch na krajowej „Ósemce” przez 3 godziny odbywał się wahadłowo. więcej »

:: Cysterna zaklinowana pod wiaduktem
3 listopada w Wiśniewie kierowca ciężarówki mimo znaku z ograniczeniem wysokości pojazdu do 3 m, zdecydował się na przejazd drogą lokalną pod wiaduktem, którym górą przebiega obwodnica Zambrowa i Wiśniewa. Na szczęście o wiadukt zahaczyła tylko osłona znajdująca się na dachu kabiny ciągnika siodłowego. Kierowcy ciężarówki po jakimś czasie udało się wyjechać z opresji o własnych siłach, nie zawiadamiając policji, ani straży. więcej »

:: Złodziej torebek zatrzymany
31 października na terenie osiedla przy ul. Mazowieckiej młody mężczyzna podbiegł do idącej chodnikiem kobiety, po czym wyrwał jej torebkę i uciekł w głąb osiedla. W torebce znajdował się portfel z pieniędzmi i dokumenty. Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży, którym okazał się 18-letni mężczyzna, mieszkaniec Zambrowa. Policja nie wyklucza, że ten sam sprawca może mieć związek z innymi podobnie wyglądającymi kradzieżami torebek, do jakich doszło w ciągu ostatniego miesiąca w Zambrowie. więcej »

:: Zabarykadowali drzwi przed policją
28 października kilkunastu policjantów brało udział w aresztowaniu dwóch mężczyzn, którzy zabarykadowali się w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Legionowej w Zambrowie. Mężczyźni nie odpowiadali na polecenia. Funkcjonariusze zmuszeni zostali do wyważenia zamkniętych drzwi. W wyniku podjętej akcji funkcjonariusze aresztowali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 39 lat. więcej »

:: Kolizje po pierwszych opadach śniegu
28 października rano na drodze krajowej na 63 pojazd osobowy wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Nikomu nic się nie stało. Na miejsce przyjechała pomoc drogowa, która wyciągnęła osobówkę z rowu. Kilka minut później w tym samym miejscu kierowca ciągnika siodłowego z naczepą również stracił panowanie nad pojazdem. Powodem była bardzo śliska nawierzchnia. Na skutek poślizgu ciężarówka stanęła niemal w poprzek drogi, a wielotonowa naczepa wbiła się w kabinę, uszkadzając ją. Na szczęście, poza uszkodzeniem pojazdu, nikomu nic się nie stało. Dzień wcześniej wieczorem w centrum Zambrowa również z powodu oblodzenia nawierzchni pojazd osobowy wpadł w poślizg. Auto wjechało na krawężnik i chodnik, powodując uszkodzenia słupa oraz słupka z przyciskiem żądania zielonego światła na przejściu dla pieszych. więcej »

:: Pożar obory w miejscowości Zagroby Zakrzewo
18 października w godzinach porannych zapalił się murowany budynek inwentarski w miejscowości Zagroby Zakrzewo (okolice Tabędza, gm. Zambrów). Z żywiołem walczyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży i 4 jednostek OSP. Ewakuowano zwierzęta z przyległych pomieszczeń budynku i przystąpiono do gaszenia pożaru przy pomocy 6 prądów wody w natarciu. Na poddaszu budynku zalegała słoma. W wyniku pożaru spaleniu uległa znaczna część obory. Pożar zniszczył nie tylko wnętrze budynku, ale i konstrukcję dachu oraz jego eternitowe pokrycie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. więcej »

:: Dealerzy narkotykowi zatrzymani
17 października w miejscowości Podgórze policjanci zatrzymali samochód osobowy, którym podróżowała 23-letnia kobieta i 27-latek podejrzewany o handel narkotykami. W przeszukanym pojeździe policjanci odnaleźli około 15 gramów amfetaminy. Wieczorem policjanci, w tym antyterroryści wkroczyli do mieszkania w Zambrowie. Odnaleźli 1,5 kilograma marihuany, amfetaminy i haszyszu oraz zabezpieczono pieniądze pochodzące prawdopodobnie z transakcji narkotykowych. Policjanci ustalili odbiorcę, do którego miały trafić przewożone przez zatrzymanych substancje odurzające. Był to 21-letni mieszkaniec Łomży, który tego samego wieczora został zatrzymany. Wpadł w trakcie sprzedaży porcji marihuany 24-latkowi, który także został zatrzymany. W sumie w wyniku podjętych działań policja przejęła ponad 1,6 kilograma amfetaminy, marihuany i haszyszu, o czarnorynkowej wartości przekraczającej 60 tys. zł. więcej »

:: Kradł torebki na ulicach Zambrowa
W pierwszej połowie października na terenie Zambrowa doszło do trzech podobnych kradzieży. Pierwsza miała miejsce 2 października przy ul. Białostockiej. Sprawca podbiegł do idącej chodnikiem kobiety, ukradł jej torebkę i uciekł. Do drugiego zdarzenia doszło 8 października przy tej samej ulicy. Do podobnej kradzieży doszło 13 października przy ul. Fabrycznej. więcej »

:: Ciężarówka przewróciła się na bok
9 października na DK8, za miejscowością Mężenin, kierowca ciągnika siodłowego marki Scania najprawdopodobniej zjechał na pobocze i stracił panowanie nad pojazdem. Wielotonowa ciężarówka przewróciła się na bok. Kierowcy, poza ogólnymi potłuczeniami ciała, na szczęście nic poważnego się nie stało. Ruch w miejscu zdarzenia przez kilka godzin odbywał się wahadłowo. więcej »

:: Kradli paliwo
W nocy, z 3 na 4 października obywatele Litwy w wieku 30 i 34 lat, na jednym z parkingów znajdujących się na terenie gminy Rutki, ze zbiorników ciągnika siodłowego marki Volvo dokonali kradzieży około 1100 litrów oleju napędowego, o wartości około 6000 zł. Zatrzymani mężczyźni próbowali wręczyć policjantom „łapówkę”. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. więcej »

Polecamy:
:: Policja poszukuje zaginionej mieszkanki Zambrowa
:: 212 policjantów wyszło na ulice Zambrowa. Będą kolejni
:: Podsumowanie akcji znicz 2012. Na drogach bezpieczniej niż przed rokiem
:: Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzu parafialnym
:: Akcja Znicz. Policja radzi jak bezpiecznie przeżyć święta
:: Zaginiony 20-latek z Rutek odnaleziony
:: O odpowiedzialności prawnej nieletnich w SOSW w Długoborzu
:: Świadkowie wypadku poszukiwani
:: Osoby ścigane przez policję listami gończymi w powiecie zambrowskim
:: Kronika kryminalna z dn. 3 października

Kronika kryminalna z dn. 14 listopada komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org