:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C słabe opady deszczu

Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła swoją działalność

wiadomości z kraju, Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła swoją działalność - zdjęcie, fotografia

Wczoraj rozpoczęła działanie Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Utworzenie KAS oznacza, że przestały funkcjonować organy administracji podatkowej, celnej i kontroli skarbowej w znanym dotychczas kształcie.

Urzędy skarbowe (US) oraz Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku (IAS) działają tak jak dotychczas - nie zmieniły się ich siedziby ani zasięg terytorialny, zmienił się jedynie nieco katalog zadań, które realizują. Został on rozszerzony o zadania z zakresu podatków: akcyzowego, od wydobycia niektórych kopalin i od gier, a w przypadku IAS – także o zadania związane z cłem.

Podobnie jest z oddziałami celnymi - mieszczą się one tam, gdzie do tej pory i będą wykonywały te same zadania, co dotychczas.

Natomiast na bazie Izby Celnej w Białymstoku, urzędów celnych oraz Urzędu Kontroli Skarbowej w Białymstoku powstał Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku z delegaturami w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. Jest to jednostka wyspecjalizowana głównie w wykrywaniu przestępstw popełnianych na szeroką skalę na szkodę Skarbu Państwa i ściganiu ich sprawców.

Reforma ma do spełnienia dwa główne cele. Po pierwsze, obsługa podatników ma zostać podniesiona na jeszcze wyższy poziom, co z jednej strony oznacza prace nad podnoszeniem standardów obsługi klientów, a z drugiej jeszcze bardziej ujednoliconą informację podatkową i celną. Powstanie ogólnopolska Krajowa Informacja Skarbowa, która m.in. zapewni jednolite indywidualne interpretacje przepisów prawa podatkowego.

Drugi kluczowy cel to zapobieganie przestępczości m.in. wyłudzeniom VAT. Piony kontroli i zwalczania przestępczości ekonomicznej będą odpowiadać za likwidację istniejącej szarej strefy i minimalizację wykroczeń oraz nieprawidłowości w tym zakresie.

Natomiast z punktu widzenia samej administracji reforma ma pozwolić na bardziej optymalne wykorzystanie dostępnej kadry oraz zasobów organizacyjnych i finansowych.

Szczegółową informację w zakresie tego co się zmienia i tego co pozostaje po staremu, prezentuje poniższy schemat.Polecamy:
:: Krajowa Administracja Skarbowa. Co się zmieni od 1 marca
:: Pracodawca może rozliczyć twój PIT
:: Zmianie uległy dopuszczalne kwoty przychodów emerytów i rencistów
:: Narodowa Loteria Paragonowa przedłużona
:: ZUS: wydłużono godziny pracy
:: Dopłaty bezpośrednie 2016. ARiMR rozpoczęła wypłatę zaliczek
:: Dla kogo okresowa emerytura rolnicza?

Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła swoją działalność komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org