:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C bezchmurnie

Korowód zapustników przemierzył Srebrny Borek [video]

święta, Korowód zapustników przemierzył Srebrny Borek [video] - zdjęcie, fotografia

Starą tradycję chodzenia w tzw. "zapusty" odtworzyły panie z działającego w Srebrnym Borku Koła Gospodyń Wiejskich "Boróweczki", które barwnym korowodem przeszły przez całą miejscowość.

Zapusty to zgodnie z tradycją, czas balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się w Święto Trzech Króli, a kończy we wtorek poprzedzający Środę Popielcową.

Zapustnicy, bo tak nazywa się przebierańców, najczęściej chodzą w ostatnie dni przed postem, czyli w ostatki. Dawniej przebierano się za zwierzęta, Cyganów oraz tworzono nawet kukły.

Kultywując te tradycje panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Boróweczki” ze Srebrnego Borku w gminie Szumowo barwnie przebrane chodziły od domu do domu wesoło śpiewając, recytując i tańcząc przy akompaniamencie instrumentów takich jak skrzypce, grzechotki czy tamburyna. Wszędzie były miło przyjmowane.

Koło Gospodyń Wiejskich „Boróweczki” dziękuje wszystkim mieszkańcom Srebrnego Borku za wspólne przeżywanie tej ciekawej tradycji, jaką są zapusty. Panie zapraszają do wspólnej zabawy za rok i zachęcają do kultywowania tego zwyczaju.Polecamy:
:: Dziś Walentynki! [video]
:: Dziś ostatki
:: Dziś tłusty czwartek. Zaglądamy do cukierni... [foto]

Korowód zapustników przemierzył Srebrny Borek [video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org