:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C rozproszone chmury

Konkurs wiedzy o baśniach Perraulta w MBP [foto]

11 uczniów klas II z trzech zambrowskich podstawówek wykazało się wiedzą o baśniach Charlesa Perraulta podczas konkursu czytelniczego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zambrowie.

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie zorganizował konkurs czytelniczy pt. „Czy znasz bajki Charlesa Perraulta”. Wzięli w nim udział uczniowie klas II ze wszystkich trzech zambrowskich szkół podstawowych.

Konkurs przeprowadzono dziś w Oddziale Dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie. Głównym celem było sprawdzenie znajomości baśni Charlesa Perraulta, w tym m.in. „Czerwony Kapturek”, Kopciuszek”, „Śpiąca Królewna”, „Wróżki”, czy „Ośla Skórka”. Konkurs miał być także zachętą dla najmłodszych do czytania baśni.

 

Do konkursu przystąpiło 11 uczniów. Wszyscy zmierzyli się z dwoma przygotowanymi przez organizatorów konkurencjami. Najpierw dzieci musiały udzielić krótkiej, pisemnej odpowiedzi na pytania znajdujące się w arkuszu. Niektóre pytania były banalne, ale nad niektórymi uczniowie musieli się dłużej zastanowić. Dzieci musiały wiedzieć m.in. na jaką chorobę cierpiała babcia Czerwonego Kapturka, czy Kapitan Ruszt nosił okulary, w co zostały zamienione myszy w baśni „Kopciuszek”, kim była chrzestna matka Kopciuszka, czy jakie zwierzę rozsławiało królewskie stajnie w baśni „Ośla Skórka”. W sumie należało udzielić odpowiedzi na 23 tego typu pytania.
 

W drugiej konkurencji uczniowie musieli rozwiązać krzyżówkę związaną z fragmentami baśni. Jak się okazało, po poprawnym jej rozwiązaniu, hasło krzyżówki brzmiało „PERRAULT”, czyli zawierało nazwisko autora baśni.


Za rozwiązanie krzyżówki maksymalnie można było uzyskać 9 punktów, natomiast za test otwarty – 23 punkty. Prace były oceniane przez trzyosobową komisję w składzie: Barbara Boraczewska, Ewelina Kulczyńska, i Maria Ferenc.

 

Po podliczeniu wyników okazało się, że z obiema konkurencjami najlepiej poradziła sobie uczennica Szkoły Podstawowej Nr 5 Natalia Przeździecka, która tym samym zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 Zuzanna Rakowska. Trzecie miejsce przypadło w udziale Jakubowi Łapińskiemu ze Szkoły Podstawowej Nr 4. Ponadto przyznano dwa wyróżnienia. Zdobyli je: Michał Staniec (SP3) i Aleksander Sierzputowski (SP5).

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy – nagrody książkowe. Rozdano także nagrody pocieszenia.

 


Miejsce zdarzenia mapa Zambrów


Konkurs wiedzy o baśniach Perraulta w MBP [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się