:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C słabe opady deszczu

Konferencja prasowa Wójta Gminy Zambrów [retransmisja]

Wójt Jarosław Kos spotkał się dziś z mediami, aby podsumować swoją działalność w trakcie 2-letniej kadencji, a także przedstawić plany na bieżący rok.

Dziś w południe w siedzibie Urzędu Gminy Zambrów odbyła się konferencja prasowa wójta Jarosława Kosa. Konferencję zorganizowano w związku z upływem 2-letniej kadencji obecnych władz gminy.

Zebranych dziennikarzy poinformowano o tym, co udało się wykonać przez ostatnie 2 lata. Omówione zostały m.in. zmiany personalne, jakie w ostatnich dwóch latach zaszły w Urzędzie Gminy Zambrów. Wójt przedstawił także najważniejsze zaplanowane na ten rok inwestycje.

Poruszono także kwestie szkół w związku z planowaną reformą edukacji. Jak mówił wójt, obecnie największym problemem jest mała ilość uczniów. Na terenie gminy funkcjonuje 6 szkół podstawowych, do których w roku szkolnym 2015/2016 uczęszczało 354 uczniów. W dwóch z nich (w Starym Laskowcu i Starym Skarżynie), uczy się zaledwie kolejno 25 i 33 dzieci. Wiąże się to z łączeniem klas. Wójt zapewnił jednak, że szkół zamykać nie będzie, bowiem samorząd jest w na tyle dobrej kondycji finansowej, że stać go na utrzymanie wszystkich placówek.

Wójt mówił ponadto o planach budowy nowego przedszkola na terenie Zambrowa. Te plany może jednak zmienić wprowadzenie przez miasto wariantu reformy szkolnictwa, polegającego na przeniesieniu Szkoły Podstawowej Nr 5 do budynku MG1, a w obecnym budynku „Piątki” utworzeniu tam kolejnego przedszkola. Wówczas Gmina Zambrów mogłaby dogadać się z Miastem odnośnie przyjmowania do nowej placówki przedszkolnej dzieci z terenu gminy Zambrów, które już teraz uczęszczają do miejskich przedszkoli. W takim wypadku nie byłoby konieczności budowania przez Gminę nowego obiektu służącego najmłodszym.

- „Nie podejmujemy żadnych działań inwestycyjnych w tym kierunku. Czekamy na rozwój sytuacji w mieście. Są różne warianty. Być może będzie jedno duże przedszkole i z tego wariantu skorzystamy, dogadamy się z burmistrzem. Czekamy i myślę, że jest to jeden z pomysłów.” - odpowiedział nam podczas konferencji wójt Jarosław Kos.

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z dzisiejszej konferencji prasowej wójta Jarosława Kosa.Polecamy:
:: XXIV sesja Rady Gminy Szumowo [retransmisja]
:: XXIV sesja Rady Miasta [retransmisja]
:: Mieszkańcy domów mogą liczyć na 75% dofinansowania do montażu paneli fotowoltaicznych
:: Stanowisko radnych PiS ws. reformy oświaty w Zambrowie
:: Miasto planuje dopłaty do wymiany pieców węglowych. Powraca także temat tanich kolektorów
:: Konferencja prasowa burmistrza [retransmisja]
:: Reforma edukacji: władze Zambrowa proponują dwa warianty. Będą konsultacje społeczne


Konferencja prasowa Wójta Gminy Zambrów [retransmisja] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org