:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C słabe opady deszczu

Konferencja prasowa burmistrza [retransmisja]

samorząd, Konferencja prasowa burmistrza [retransmisja] - zdjęcie, fotografia

Budżet miasta oraz realizacja inwestycji i remontów w 2017 roku, reforma systemu oświaty w naszym mieście, planowana zmiana cen za odbiór odpadów komunalnych, uroczystości miejskie w 2017 roku, organizacja cyklicznych imprez organizowanych dla mieszkańców oraz omówienie programu rewitalizacji – to główne tematy poruszone przez burmistrza w trakcie konferencji prasowej.

Dziś w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zambrów odbyła się konferencja prasowa, zwołana przez Burmistrza Miasta Zambrów Kazimierza Dąbrowskiego.

W trakcie spotkania burmistrz omówił kilka ważnych tematów związanych z naszym miastem. Mówił o planowanych do zrealizowania inwestycjach, wśród których są m.in.: budowa drogi wraz z budową oświetlenia i kanalizacją deszczową pomiędzy ulicami Podedwornego, Sadowa i Sienkiewicza, przebudowa ulicy 71. Pułku Piechoty, dojazd od ul. Łąkowej do parku przy ul. Cmentarnej, budowa drogi nad Jabłonką wraz z remontem parkingu i przejściem pod mostem, przebudowa odcinka drogi wewnętrznej przy ul. Magazynowej 5 i 7, budowa komórek wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Magazynowej, budowa fontanny i plaży nad zalewem, modernizacja oświetlenia ulic, budowa placu zabaw przy ul. Łomżyńskiej, czy modernizacja stadionu miejskiego (etap IV). Na wszystkie zaplanowane na ten rok inwestycje samorząd planuje wydać prawie 13,4 mln zł. O szczegółach każdego z tych zadań można przeczytać TUTAJ.

Burmistrz mówił także o planowanej do przeprowadzenia w naszym mieście reformie oświaty. Ostatecznie samorząd w trakcie konsultacji społecznych, które w najbliższych dniach odbędą się w trzech zambrowskich szkołach podstawowych, przedstawi dwa warianty reformy. O ich szczegółach można przeczytać na łamach naszego portalu w artykule: Reforma edukacji: władze Zambrowa proponują dwa warianty. Będą konsultacje społeczne.

Podczas dzisiejszej konferencji poruszony został również temat planowanych zmian cen za odbiór odpadów komunalnych. Przypomnijmy, że po rozstrzygnięciu przetargu Miasto wybrało najtańszą ofertę, która była jednak o ponad 2 mln zł wyższa od oczekiwanej przez samorząd. Samorząd mógł unieważnić przetarg i ogłosić kolejny, jednak przykłady z innych miast w Polsce, gdzie zaszły podobne sytuacje pokazały, że nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, bowiem często firmy w drugim przetargu oferowały ceny jeszcze wyższe niż w pierwszym. Miasto Zambrów podjęło zatem dość trudną decyzję i przyjęło, większą od oczekiwanej ofertę PKG sp. z o.o. Niestety już wiadomo, że wzrost kosztów funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi na pewno będzie wiązał się także ze wzrostem stawek wnoszonych przez mieszkańców.

Podczas konferencji burmistrz omówił również m.in. zaplanowane na ten rok uroczystości miejskie, program rewitalizacji oraz przedstawił zaplanowane cykliczne imprezy organizowane dla mieszkańców.

Poniżej zamieszczamy retransmisję z dzisiejszej konferencji burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego.Polecamy:
:: Reforma edukacji: władze Zambrowa proponują dwa warianty. Będą konsultacje społeczne
:: Powiat i szpital nawiązali współpracę z Ukrainą
:: Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu Miasta Zambrów
:: Ostatnie w tym roku obrady w gminie Rutki [retransmisja]
:: Sesja budżetowa w Kołakach Kościelnych [retransmisja]
:: PGK wywiezie śmieci z Zambrowa. Należy spodziewać się podwyżek opłat
:: Miejscy radni uchwalili budżet na 2017 rok [retransmisja]
:: Sesja budżetowa w Szumowie [retransmisja]
:: 6-latki od stycznia bez opłat


Konferencja prasowa burmistrza [retransmisja] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org