:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Kończą montaż oświetlenia. Na dwóch węzłach obwodnicy Zambrowa ma być bezpieczniej

inwestycje, Kończą montaż oświetlenia dwóch węzłach obwodnicy Zambrowa bezpieczniej - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
10/12/2018 09:59

W styczniu przyszłego roku na dwóch węzłach obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa powinno rozbłysnąć oświetlenie uliczne. Kończy się bowiem montaż 406 słupów z ledowymi oprawami. Warta 4,3 mln zł inwestycja ma znacząco poprawić bezpieczeństwo kierowców.

Trzeba przyznać, że odkąd dyrektorem Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku został pochodzący z Zambrowa Wojciech Borzuchowski, w naszym mieście oraz okolicach sporo się dzieje na drogach krajowych. Oprócz remontów cząstkowych na alei Wojska Polskiego oraz mostów na ul. Kościuszki i Łomżyńskiej, GDDKiA jeszcze w tym roku zakończy montaż oświetlenia węzłów: „Zambrów Zachód” i „Zambrów Wschód” na obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa w ciągu drogi ekspresowej S8.

 

Przypomnijmy, że obwodnica Zambrowa i Wiśniewa została wybudowana w latach 2009-2012, niestety bez oświetlenia wspomnianych węzłów. Jak informuje GDDKiA, przeprowadzony cztery lata później audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego, wykazał, że: „brak oświetlenia wpływa na pogorszenie czytelności węzłów i miejsc podwyższonego ryzyka (rozdzielenia kierunków ruchu) oraz widoczności w różnych warunkach atmosferycznych odcinków węzłowych”.

 

Dlatego w 2017 roku GDDKiA podjęła decyzję o budowie oświetlenia na obu węzłach, o czym informowaliśmy w artykule: Oświetlenie ma pojawić się na dwóch węzłach obwodnicy Zambrowa. Po rozstrzygnięciu przetargu w kwietniu udało się podpisać umowę z wykonawcą na zaprojektowanie i budowę oświetlenia. Zadania podjęło się konsorcjum dwóch firm - Przedsiębiorstwa Handlowo–Usługowego ANNA Sp. j. (lider) i Białostockiego Przedsiębiorstwa Instalacji Elektrycznych Sp. z o.o.(partner).

 

- „Za 4,3 mln zł wykonawca stawia słupy i montuje 406 sztuk opraw ledowych, z tego na węźle Zambrów Zachód 274, a na węźle Zambrów Wschód – 132. Prace zakończone zostaną w grudniu, a po ich odbiorze zostanie podpisana umowa na sprzedaż energii elektrycznej. Oprawy powinny rozbłysnąć w styczniu przyszłego roku.” - informuje GDDKiA.

 

Już w ubiegłym roku, biorąc pod uwagę plany montażu oświetlenia na dwóch węzłach zambrowskiej obwodnicy, pytaliśmy, kto będzie ponosił koszty za zużytą energię elektryczną. Sześć lat temu kosztami oświetlenia węzła Zambrów Zachód GDDKiA chciała bowiem obciążyć samorząd Gminy Zambrów. Generalna utrzymywała wówczas, że zadanie to w świetle ówczesnego prawa należało do gminy, na terenie której oświetlenie zostało wykonane. Z kolei Wójt Gminy Zambrów nie zgadzał się na obciążenie gminy rachunkami za prąd na obwodnicy. Jak wówczas tłumaczył, koszty oświetlenia S8 znacząco obciążyłyby gminny budżet.

 

Na szczęście dla samorządów trzy lata temu sejm znowelizował prawo energetyczne. Celem tych zmian było wprowadzenie nowego podziału obowiązków między gminami a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w zakresie obowiązku finansowania oświetlenia dróg publicznych. Zgodnie z nowymi przepisami Wójt Gminy Zambrów nie będzie musiał ponosić kosztów za oświetlenie obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa, która jest drogą ekspresową.

 

- „W kwestii opłat za oświetlenie informuję, że za oświetlenie autostrad i dróg ekspresowych płaci GDDKiA - po zmianie przepisów Prawa Energetycznego.” - zapewniał nas w czerwcu ubiegłego roku rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA Rafał Malinowski.

Reklama

Kończą montaż oświetlenia. Na dwóch węzłach obwodnicy Zambrowa ma być bezpieczniej komentarze opinie

 • Słabo - niezalogowany 2018-12-10 12:46:33

  można tak oznakowywać zdjęcia znakiem portalu, kiedy zdjęcia są skopiowane z oficjalnej strony gddkia? sam artykuł też jest przepisany z ich strony...

 • gość 2018-12-10 13:23:07

  No gdyby nie Borzuchowski to pewnie za 100 lat by się te lampy pokazały

 • gość 2018-12-10 14:30:20

  Dzięki Panie Borzuchowski, będzie bezpieczniej.

 • primavera 2018-12-10 17:00:49

  A to Borzuchowski te lampy zasponsorował?

 • Gość - niezalogowany 2018-12-10 17:33:16

  On sam te lampy montuje?, jak zwykle zarobi ktoś znajomy

 • Gość - niezalogowany 2018-12-10 19:33:29

  A moze by tak dac oswietlenie wzdloz ulicy do sendziwuj bo tez jest ciemno

 • Gość - niezalogowany 2018-12-11 07:37:30

  I najlepiej drogę dwupasmową do Sędziwuj. A co tam Szydło mieszka czy inne ważne persony z PIS?

 • gość 2018-12-11 16:16:48

  Dzięki panie Wojtku - jest pan przykładem człowieka, który umie pomóc swoim znajdując się na stanowisku. Zambrowiacy dziękują za pamięć i proszą o więcej! :)

 • Gość - niezalogowany 2018-12-11 21:06:30

  Panie Wojtku załatw Pan jeszcze resztę obwodnicy z ronda koło mlynu do aleji

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

taras balkon schody kamienny

Posadzki żywiczne,garaż ,kotłownia,magazyn,biuro,dom ,mieszkanie,tarasy,balkony,schody - 100 zł Łomża Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszej..


Zobacz ogłoszenie

Dom 200m2, działka 2511m2, gm.

Dom o powierzchni użytkowej 200m2 ( powierzchnia zabudowy 105m2) położony we wsi Gunie-Ostrów, gmina Kołaki Kościelne. Budynek mieszkalny w całości..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu: 784..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmiemy do pracy kierowce

Przyjmiemy dyspozycyjnego kierowcę na dowozy w lokalu gastronomicznym. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji zapraszamy do naszego lokalu..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na wiosnę

Pożyczka na wiosnę na korzystnych warunkach! Bez BIK, Bez sprawdzania historii kredytowej, Bez zaświadczeń. Teraz nawet 20 000 zł! Możliwa spłata w..


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT Nr 1. w Twojej

SPRZEDAJ SWÓJ SAMOCHÓD SZYBKO, A CO NAJWAŻNIEJSZE legalnej FIRMIE KTÓRA WIDZISZ.Kupujemy auta w stanie bardzo dobrym,uszkodzone, powypadkowe, bez..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszym panem

Praca dla milej i uczciwej pani z podstawowa znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę na staż

Przyjmę na staż w charakterze sprzedawcy w sklepie, przy ul. Raginisa 4.


Zobacz ogłoszenie

Działka budowlana 1553m2 w

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1553m2 położona w Czyżewie obręb Złote Jabłko. Nieruchomość zgodnie z..


Zobacz ogłoszenie

Montaż kamer, alarmów,

Zambrów, Łomża, Białystok i okolice Oferujemy: - montaż kamer - montaż alarmów - montaż wideodomofonów - montaż automatów do bram - montaż..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Praca biurowa

Szukam pracy biurowej. Pracuje obecnie jako pomoc księgowej,w trakcie studiów podyplomowych kadry i płace.


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIKI DWUPŁASZCZOWE NA

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU ZBIORNIKÓW DWUPŁASZCZOWYCH NA PALIWO. W OFERCIE POSIADAMY ZBIORNIKI O POJEMNOŚCI 2000L l 2500L. ZBIORNIKI STANDARDOWO..


Zobacz ogłoszenie

BUDOWNICTWO- poszukujemy

Zatrudnimy pomocników oraz murarzy. Praca w Zambrowie przez cały rok. Мы будем нанимать помощников и каменщиков. Работаем в Замбруве целый год.


Zobacz ogłoszenie

AGREGATY PODORYWKOWE, BRONY

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU MASZYN ROLNICZYCH FIRMY LAND STAL PRODUKUJĄCEJ MASZYNY BARDZO WYSOKIEJ JAKOŚCI. W SPRZEDAŻY M.IN AGREGATY..


Zobacz ogłoszenie

MASZYNY ROLNICZE, DOSTĘPNE NA

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWEJ, RÓŻNE ROZMIARY 4M, 5M, 6M, 8M, ROZKŁADANE HYDRAULICZNIE, NA CZTERECH RZĘDACH ZĘBÓW. MALOWANE I..


Zobacz ogłoszenie

Praca przy produkcji kołder.

Przyjmę osoby do pracy przy produkcji kołder. Nie potrzebna umiejętność szycia. Tylko osoby ze zdolnościami manualnymi. Osoby energiczne i..


Zobacz ogłoszenie

Pracownik produkcji -

Zambrowska Fabryka Okien szuka pracowników do pracy przy linii montażowej. Praca w centrum Zambrowa; II zmianowy system pracy; 8 h..


Zobacz ogłoszenie

Dodatkowa praca z dyskretnym

Hej! Chciałabyś spróbować jakby to było być super potajemną masażystką? Interesują mnie regularne spotkania i wspiercie na każdym spotkaniu. Rodzaj..


Zobacz ogłoszenie

DEKODER 4K ZA 1ZŁ/MIES!

ZAPRASZAMY DO SALONU NC+ NA OFERTY W ZWIĄZKU Z 1. DNIEM WIOSNY!!!! DEKODER 4K ZA 1ZŁ/MIES! TYLKO W SALONIE PREMIUM W GALERII BEM W ZAMBROWIE!..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę lokal

Wynajmę lokal użytkowo-handlowy 58m2 w Zambrowie przy ulicy Wyszyńskiego 13. Lokal składa się z 3 pomieszczeń użytkowych i ubikacji. Może być..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.04.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"