:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Kończą montaż oświetlenia. Na dwóch węzłach obwodnicy Zambrowa ma być bezpieczniej

inwestycje, Kończą montaż oświetlenia dwóch węzłach obwodnicy Zambrowa bezpieczniej - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
Portal zambrow.org 10/12/2018 09:59

W styczniu przyszłego roku na dwóch węzłach obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa powinno rozbłysnąć oświetlenie uliczne. Kończy się bowiem montaż 406 słupów z ledowymi oprawami. Warta 4,3 mln zł inwestycja ma znacząco poprawić bezpieczeństwo kierowców.

Trzeba przyznać, że odkąd dyrektorem Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku został pochodzący z Zambrowa Wojciech Borzuchowski, w naszym mieście oraz okolicach sporo się dzieje na drogach krajowych. Oprócz remontów cząstkowych na alei Wojska Polskiego oraz mostów na ul. Kościuszki i Łomżyńskiej, GDDKiA jeszcze w tym roku zakończy montaż oświetlenia węzłów: „Zambrów Zachód” i „Zambrów Wschód” na obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa w ciągu drogi ekspresowej S8.

 

Przypomnijmy, że obwodnica Zambrowa i Wiśniewa została wybudowana w latach 2009-2012, niestety bez oświetlenia wspomnianych węzłów. Jak informuje GDDKiA, przeprowadzony cztery lata później audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego, wykazał, że: „brak oświetlenia wpływa na pogorszenie czytelności węzłów i miejsc podwyższonego ryzyka (rozdzielenia kierunków ruchu) oraz widoczności w różnych warunkach atmosferycznych odcinków węzłowych”.

 

Dlatego w 2017 roku GDDKiA podjęła decyzję o budowie oświetlenia na obu węzłach, o czym informowaliśmy w artykule: Oświetlenie ma pojawić się na dwóch węzłach obwodnicy Zambrowa. Po rozstrzygnięciu przetargu w kwietniu udało się podpisać umowę z wykonawcą na zaprojektowanie i budowę oświetlenia. Zadania podjęło się konsorcjum dwóch firm - Przedsiębiorstwa Handlowo–Usługowego ANNA Sp. j. (lider) i Białostockiego Przedsiębiorstwa Instalacji Elektrycznych Sp. z o.o.(partner).

 

- „Za 4,3 mln zł wykonawca stawia słupy i montuje 406 sztuk opraw ledowych, z tego na węźle Zambrów Zachód 274, a na węźle Zambrów Wschód – 132. Prace zakończone zostaną w grudniu, a po ich odbiorze zostanie podpisana umowa na sprzedaż energii elektrycznej. Oprawy powinny rozbłysnąć w styczniu przyszłego roku.” - informuje GDDKiA.

 

Już w ubiegłym roku, biorąc pod uwagę plany montażu oświetlenia na dwóch węzłach zambrowskiej obwodnicy, pytaliśmy, kto będzie ponosił koszty za zużytą energię elektryczną. Sześć lat temu kosztami oświetlenia węzła Zambrów Zachód GDDKiA chciała bowiem obciążyć samorząd Gminy Zambrów. Generalna utrzymywała wówczas, że zadanie to w świetle ówczesnego prawa należało do gminy, na terenie której oświetlenie zostało wykonane. Z kolei Wójt Gminy Zambrów nie zgadzał się na obciążenie gminy rachunkami za prąd na obwodnicy. Jak wówczas tłumaczył, koszty oświetlenia S8 znacząco obciążyłyby gminny budżet.

 

Na szczęście dla samorządów trzy lata temu sejm znowelizował prawo energetyczne. Celem tych zmian było wprowadzenie nowego podziału obowiązków między gminami a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w zakresie obowiązku finansowania oświetlenia dróg publicznych. Zgodnie z nowymi przepisami Wójt Gminy Zambrów nie będzie musiał ponosić kosztów za oświetlenie obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa, która jest drogą ekspresową.

 

- „W kwestii opłat za oświetlenie informuję, że za oświetlenie autostrad i dróg ekspresowych płaci GDDKiA - po zmianie przepisów Prawa Energetycznego.” - zapewniał nas w czerwcu ubiegłego roku rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA Rafał Malinowski.

Reklama

Kończą montaż oświetlenia. Na dwóch węzłach obwodnicy Zambrowa ma być bezpieczniej komentarze opinie

 • Słabo - niezalogowany 2018-12-10 12:46:33

  można tak oznakowywać zdjęcia znakiem portalu, kiedy zdjęcia są skopiowane z oficjalnej strony gddkia? sam artykuł też jest przepisany z ich strony...

 • gość 2018-12-10 13:23:07

  No gdyby nie Borzuchowski to pewnie za 100 lat by się te lampy pokazały

 • gość 2018-12-10 14:30:20

  Dzięki Panie Borzuchowski, będzie bezpieczniej.

 • primavera 2018-12-10 17:00:49

  A to Borzuchowski te lampy zasponsorował?

 • Gość - niezalogowany 2018-12-10 17:33:16

  On sam te lampy montuje?, jak zwykle zarobi ktoś znajomy

 • Gość - niezalogowany 2018-12-10 19:33:29

  A moze by tak dac oswietlenie wzdloz ulicy do sendziwuj bo tez jest ciemno

 • Gość - niezalogowany 2018-12-11 07:37:30

  I najlepiej drogę dwupasmową do Sędziwuj. A co tam Szydło mieszka czy inne ważne persony z PIS?

 • gość 2018-12-11 16:16:48

  Dzięki panie Wojtku - jest pan przykładem człowieka, który umie pomóc swoim znajdując się na stanowisku. Zambrowiacy dziękują za pamięć i proszą o więcej! :)

 • Gość - niezalogowany 2018-12-11 21:06:30

  Panie Wojtku załatw Pan jeszcze resztę obwodnicy z ronda koło mlynu do aleji

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 56,20m2, ul. 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na III piętrze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

Super dyskretny zarobek!

Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić swoich Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem? Na..


Zobacz ogłoszenie

TELEWIZJA BEZ OPŁAT!!!!!

EKSTRAKLASA POWRACA!!!! PRZYJDŹ DO SALONU NC+ W ZAMBROWIE I SKORZYSTAJ Z NAJLEPSZYCH OFERT W OKOLICY!TYLKO TERAZ PAKIET EXTRA DO 6MCY ZA 0ZŁ! A DLA..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

Studentka szuka praktyk

Szukam czterotygodniowych praktyk związanych z kierunkiem studiów zarządzanie sprzedażą. Najchętniej od lipca. Jeśli to możliwe byłabym..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Montaż klimatyzacji w domach,

Nasza firma klimapodlasie.pl oferuje montaż klimatyzacji odpowiedniej do metrażu Twojego pomieszczenia. Szybka realizacja. Do 10 lat gwarancji...


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam nowe dwupokojowe

Mam do sprzedania idealne, nowe, wykończone pod klucz 2-pokojowe mieszkanie w Zambrowie przy ul. Pułaskiego, na drugim piętrze. Główne atuty..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę rekreacyjną z

Witam kupię działkę rekreacyjną z domkiem zagospodarowaną


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 71,66m2, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

Księgowa oraz Pracownik

Primarol Robert Grzymała Paproć Duża 84 poszukuję pracownika na stanowisko księgowej. Wymagania: znajomość podstaw rachunkowości, umiejętność..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"