:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C słabe opady deszczu

Koncert muzyki kameralnej w PSM

Anna Wróbel oraz Małgorzata Marczyk wystąpiły podczas koncertu muzyki kameralnej organizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną w Zambrowie.

Koncert muzyki kameralnej odbył się dzisiaj, 20 kwietnia w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie. W wydarzeniu udział wzięło kilkunastu sympatyków tego gatunku muzyki z Zambrowa i okolic. 

Przed publicznością wystąpiły Anna Wróbel (wiolonczela) oraz Małgorzata Marczyk (fortepian). Artystki zaprezentowały muzykę taneczną wybitnych polskich kompozytorów. Warto dodać, że przed każdym utworem publiczność była zapoznawana z krótką historią dotyczącą każdego z nich.

Na zakończenie danych utworów publiczność nagradzała artystki gromkimi brawami.Anna Wróbel - wiolonczelistka, kameralistka, pedagog. W 2005 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Andrzeja Wróbla. W 2012 obroniła tamże tytuł doktora sztuk muzycznych. Jest również absolwentką Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego (2011). Swoje wiolonczelowe umiejętności pogłębiała u prof. Andrzeja Orkisza, Piotra Janowskiego oraz Iwana Monighettiego. W 2007 r. uczestniczyła w kursach zorganizowanych w Caracas przez wenezuelskiego wiolonczelistę dr Williama Molinę. Po ich ukończeniu została przyjęta w poczet Latynoamerykańskiej Akademii Wiolonczelowej.
Jako solistka występowała m.in.: z zespołem Camerata Vistula, z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus” pod dyrekcją Agnieszki Duczmal, z Orkiestrą Warszawskiej Opery Kameralnej i Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej, Polską Orkiestrą Radiową pod kierunkiem Łukasza Borowicza. Koncertowała w wielu miastach Polski, krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz w Wenezueli, gdzie w 2010 r. wykonała utwór Piotra Wróbla Moliendo cafe oparty na wenezuelskich melodiach ludowych. W 2015 r. ukazała się płyta artystki „Choralis Passeris”, którą nagrała z zespołem Camerata Vistula. Na płycie znalazły się utwory na wiolonczelę i kwintet smyczkowy polskich kompozytorów XIX, XX i XXI w.: Karłowicza, Stolpego, Maliszewskiego, Herdzina i Wróbla. Ostatnio Anna Wróbel nagrała płytę ze wszystkimi Kaprysami Alfredo Piattiego.
Od października 2014 r. pełni funkcję adiunkta w białostockiej filii Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina.

Małgorzata Marczyk– urodzona w Zambrowie. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku w klasie fortepianu prof. Jerzego Maciejewskiego. Część studiów odbyła w Estonian Academy of Music and Theatre w Tallinie w Estonii. W 2013 roku brała udział w międzynarodowym projekcie orkiestrowym „I,Culture Orchestra”, zrzeszającym młodych muzyków z Europy Wschodniej, odbywając cykl koncertów w Polsce, Szwecji, Danii, Estonii, Ukrainie, Islandii oraz podczas Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju oraz za granicą. Od 2014 roku współpracuje z Filharmonią Narodową współtworząc tzw. Małą Estradę – występuje w koncertach Działu Koncertów dla Dzieci i Młodzieży. Obecnie pracuje jako pianista-akompaniator w Zakładzie Wokalistyki Wydziału Instrumentalno – Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Polecamy:
:: Co? Gdzie? Kiedy? - imprezy kulturalne i sportowe na najbliższe dni
:: Powieść zambrowianki najlepszą książką na wiosnę
:: Przedświąteczny nastrój zagościł w Oddziale dla Dzieci MBP
:: Andrzej Dobaj w Salonie Literackim UTW
:: „Odnajdywanie” w Labiryncie [foto]
:: Alicja Majewska zaśpiewa w Zambrowie - rozdajemy wejściówki!
:: „Cisza słowo” [foto]
:: Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych ma już 5 lat [foto]
:: Wiosenne medytacje w Centrum Kultury [foto]
:: Przedszkolaki śpiewały na scenie [foto]
:: Pasowanie na czytelnika w Bibliotece Publicznej
:: Potyczki Teatralne na deskach Centrum Kultury [foto]
:: Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - finał szczebla powiatowego [foto]

Koncert muzyki kameralnej w PSM komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org