:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  28°C bezchmurnie

Komendant PSP przeszedł na emeryturę [foto]

pożary i straż, Komendant przeszedł emeryturę [foto] - zdjęcie, fotografia

Komendant Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej przechodzi na emeryturę. Tymczasowo jego obowiązki przejmie dotychczasowy zastępca.

Po ponad 30 latach służby i 2 latach pełnienia funkcji komendanta Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie st. bryg. Sławomir Skrzypkowski dzisiaj, 30 marca przechodzi na emeryturę. Z tej okazji w budynku komendy odbyło się uroczyste pożegnanie, w którym udział wzięli Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku st. bryg. Jarosław Wendt, Komendant Powiatowy Policji w Zambrowie insp. Andrzej Puchalski, przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście oraz pracownicy PSP w Zambrowie.

- „Jest taka stara maksyma, że jeżeli realizuje się swoje pasje i jeszcze za to płacą, to chyba można być szczęśliwym. Ja w tej służbie się odnalazłem i byłem szczęśliwy. To była moja pasja. Mimo różnych sytuacji w okresie studiów i pracy zawodowej zawsze chciałem być strażakiem. W tej służbie zdobyłem mnóstwo doświadczeń, nawiązałem wiele relacji, poznałem kolegów i przyjaciół.” - mówił st. bryg. Sławomir Skrzypkowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.

Przechodzący na emeryturę komendant PSP w Zambrowie ma za sobą 31 lat służby w straży pożarnej, bowiem swoją karierę strażacką rozpoczął w 1986 roku jako zastępca komendanta rejonowego. Trzy lata później przerwał swoją służbę pożarniczą ze względów ekonomicznych. Później w Państwowej Straży Pożarnej pełnił funkcję zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, a od 1999 roku funkcję zastępcy komendanta powiatowego PSP w Zambrowie. Na stanowisko komendanta PSP w Zambrowie st. bryg. Sławomir Skrzypkowski został powołany dwa lata temu.

- „Przez ostatnie dwa lata przyszło mi kierować tutejszą komendą. W tym okresie jeszcze bardziej poznałem ludzi, z którymi przyszło mi pracować i współpracować. To był wspaniały czas i okazja, aby zrealizować plany i zamierzenia dla dobra służby, strażaków i mieszkańców powiatu zambrowskiego. Niestety, nie dane mi było realizować tych planów do końca. Osobiście bardzo żałuję.” - mówił dziś st. bryg. Sławomir Skrzypkowski.

Podczas dzisiejszej uroczystości za współpracę przechodzącemu na emeryturę komendantowi dziękował m.in. Podlaski Komendant Wojewódzki PSP w Białymstoku.

- „Jest to wyjątkowa uroczystość z dwóch powodów. Pierwszy powód dotyczy zmiany i odejścia komendanta powiatowego PSP w Zambrowie. Jest to wyjątkowa uroczystość dla całej komendy, dla powiatu zambrowskiego, ale to jest też drugi aspekt tej uroczystości, tzw. aspekt ludzki, bo odchodzi ze służby kolega Sławek, który żegna się dziś z mundurem po ponad 30 latach służby.” - powiedział st. bryg. Jarosław Wendt, Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. - „Życzę tobie, żebyś spełnił marzenia i zamierzenia, których nie mogłeś zrealizować będąc na służbie.” - zwracał się dalej bezpośrednio do przechodzącego na emeryturę st. bryg. Sławomira Skrzypkowskiego.

Warto dodać, że funkcję komendanta PSP w Zambrowie przejął dotychczasowy zastępca st. bryg. Mirosław Jasionowski. Wybór nowego komendanta PSP w Zambrowie ma nastąpić najpóźniej do 30 maja tego roku.

Polecamy:
:: Strażacy na sportowo [foto]
:: Strażacy rywalizowali w piłkę siatkową [foto]
:: Pożar dachu budynku w Porytem-Jabłoni [foto]
:: Turniej wiedzy pożarniczej w gminie Szumowo
:: Gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” [foto]
:: Czujność sąsiadów i szybka interwencja strażaków być może zapobiegły tragedii
:: Gdy tafla lodu pęka... [foto+video]
:: III Otwarte Mistrzostwa Gminy Zambrów w Tenisie Stołowym [foto]
:: Ponad tysiąc wyjazdów zambrowskich strażaków w 2016 roku
:: Uratowani od zaczadzenia
:: OSP w Starym Laskowcu podsumowała ubiegły rok


Komendant PSP przeszedł na emeryturę [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się