:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C słabe opady deszczu

Koło Gospodyń Wiejskich z Łętownicy wyróżnione w konkursie kulinarnym [foto]

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łętownicy zostały wyróżnione w konkursie kulinarnym organizowanym przez Marszałka Województwa Podlaskiego.

Konkurs kulinarny pn. „Tradycyjny stół wigilijny” odbył się wczoraj, 6 grudnia w Tykocinie. Jego głównym celem była identyfikacja i upowszechnienie wiedzy o regionalnych potrawach wigilijnych, kultywowanie lokalnych tradycji oraz promocja i prezentacja organizacji, aktywnie działających na obszarach wiejskich na rzecz podtrzymywania tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

W rywalizacji uczestniczyli przedstawiciele m.in. kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, domów kultury, nieformalnych grup stworzonych przez mieszkańców sąsiadujących ze sobą wsi, a także młodzieżowa drużyna pożarnicza. Łącznie 33 zespoły z całego województwa. Gminę Szumowo reprezentowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z: Łętownicy, Paproci Dużej, Srebrnej oraz „Koło Dobrej Pani Domu” z Szumowa, a także Panie z Radwan-Zaorze.

- "Nasze wspaniałe panie przygotowały wiele prawdziwych wigilijnych rarytasów. Wystrój stołów oraz potrawy z pewnością zachwyciły organizatorów konkursu nie tylko swoim wyglądem, ale i smakiem." - informują urzędnicy z Gminy Szumowo.

Na przygotowanych stołach można było podziwiać i spróbować prawdziwe wigilijne kulinarne „perełki” m.in. tradycyjny prawosławny stół wigilijny. Były również potrawy charakterystyczne tylko dla niektórych regionów Województwa Podlaskiego: grzyby z grochem, safor (rodzaj postnej zupy z resztek ryb), hołojec (woda z solonych śledzi z cebulą i liściem laurowym), pyszki (kopytka w sosie makowo-miodowym), kompot z łodyg malin.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęły gospodynie z KGW w Dobrym Lesie (gm. Zbójna), II miejsce przypadło przedstawicielkom KGW w Sielcu (gm. Boćki ), a III miejsce - Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "Wodniczka" z Szorc (gm. Trzcianne).

Jury przyznało 10 wyróżnień, w tym paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Łętownicy. Ponadto wszyscy organizatorzy obdarowali wszystkich uczestników kuchennymi prezentami.

Polecamy:
:: Panie z gm. Szumowo na Centralnych Targach Rolniczych
:: Poniosłeś straty spowodowane klęskami żywiołowymi? Złóż wniosek o pomoc
:: Przekaż gospodarstwo innemu rolnikowi i weź pieniądze z PROW
:: Składki KRUS w IV kwartale 2017 r.
:: Kukurydziana niedziela w Szepietowie
:: KRUS: Nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń
:: Ostatni dzień na złożenie wniosku o zwrot akcyzy za olej napędowy
:: KOWR – co wniesie nowo powstała instytucja rolnicza?
:: „Żniwa mogą być bezpieczne” - weź udział w konkursie
:: Duże straty w rolnictwie spowodowane przymrozkami, ale nie w powiecie zambrowskimKoło Gospodyń Wiejskich z Łętownicy wyróżnione w konkursie kulinarnym [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org