:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C bezchmurnie

Kolejny niskopodłogowiec w zambrowskim PKS-ie [foto]

inwestycje, Kolejny niskopodłogowiec zambrowskim [foto] - zdjęcie, fotografia

PKS w Zambrowie zakupił kolejny niskopodłogowy autobus komunikacji miejskiej. To już trzeci tego typu pojazd zambrowskiego przewoźnika.

Od ponad tygodnia ulicami naszego miasta kursuje nowy nabytek Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Zambrowie. Jest to pojazd marki Neoplan N4411.

Nowy autobus posiada 21 miejsc siedzących oraz 52 miejsca stojące. Posiada m.in. automatyczną skrzynię biegów oraz wspomaganie kierownicy. Pojazd jest już trzecim w zambrowskim PKS-sie autokarem niskopodłogowym, w związku z tym również osoby starsze i niepełnosprawne w nowym nabytku PKS-u mają ułatwiony dostęp do wnętrza pojazdu. Tym bardziej, że w zakupionym autobusie znajduje się specjalna, wyciągana z podłogi, platforma, która ułatwia dostęp do pojazdu osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich, co wyróżnia go od pozostałych „niskopodłogowców” w Zambrowie.

Ponadto charakterystycznym dla autobusów tej serii stał się futurystyczny wygląd ściany przedniej oraz wysoka linia okien, sięgająca aż po dach.Jednak to, co najbardziej wyróżnia ten pojazd od pozostałych autobusów komunikacji miejskiej to system, który służy do obniżania oraz podwyższania wysokości nadwozia. Co to oznacza w praktyce? W momencie otwarcia drzwi autobus automatycznie obniża zawieszenie i przechyla się na prawą stronę (czyli na tą, po której wsiadają pasażerowie). Jest to tzw. funkcja przyklęku. Dzięki niej pasażerowie mają ułatwiony dostęp do wnętrza pojazdu.

Zakupiony przez zambrowski PKS pojazd nie jest fabrycznie nowy. Jego produkcję datuje się na rok 2001.

- „Zakupiliśmy go, ponieważ w godzinach szczytowych, podczas dowozu dzieci do szkół, nie wszyscy mieścili się do dotychczas kursującego autobusu, który jest mniejszy od zakupionego. W związku z tym kurs ranny do tej pory musiał być dublowany. Teraz nie powinno już być tego problemu.” – powiedział nam kierownik działu przewozów zambrowskiego PKS Marek Zalewski.

Przypomnijmy, że pierwszy niskopodłogowy autobus trafił do PKS w Zambrowie w marcu 2012 roku. Był to pojazd marki MAN o numerze bocznym 10.180. Następnie przewoźnik pozyskał inny tego typu autobus marki Neoplan. Był to jednak pojazd mniejszy od tego, który trafił do Zambrowa ponad tydzień temu.

Warto dodać, że w ostatnim czasie zambrowski przewoźnik zakupił także używanego Autosana, z przeznaczeniem obsługi szkół. W najbliższym czasie PKS Zambrów, w miarę własnych możliwości, nadal będzie starał się poprawiać zaplecze pojazdowe oraz zakres świadczonych usług, wpływając tym samym na wzrost komfortu pasażerów.

Polecamy:
:: Nowy autobus komunikacji miejskiej w Zambrowie
:: Samorząd Województwa Podlaskiego przejął zambrowski PKS
:: Samorząd województwa przejmie zambrowski PKS
:: Czy samorząd Województwa Podlaskiego przejmie zambrowski PKS?
:: Nowe rozkłady jazdy autobusów na Portalu

Kolejny niskopodłogowiec w zambrowskim PKS-ie [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org