:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Kolejni „mistrzowie” parkowania [foto]

Dziś pierwsza w tym roku odsłona artykułu z serii "Parkuj z głową". Tradycyjnie uwrażliwiamy kierowców na problem prawidłowego parkowania. Nowych mistrzów parkowania w Zambrowie uchwycili na zdjęciach czytelnicy zambrow.org.

Zima to trudny okres dla kierowców. Mowa zarówno o zmiennych warunkach atmosferycznych, w tym opadach śniegu, zamieciach i gołoledziach, jak i zasypanych śniegiem parkingach. Po opadach śniegu na parkingach często nie widać linii oddzielających miejsca parkingowe. W takie dni raczej nikt nie ma do nikogo pretensji o nietypowe parkowanie.

Od dłuższego czasu mamy jednak odwilż. Śnieg na większości parkingów stopniał, odsłaniając linie. Warto więc znów zacząć zwracać uwagę, aby nie zajmować niepotrzebnie miejsc parkingowych innym. Niestety nie wszyscy na to patrzą. Wielu kierowców pozostawia pojazd na środku linii.

Zachęcamy więc kierowców przede wszystkim do tego, aby zwracali szczególną uwagę na to, jak parkują. Chodzi o to, czy mieścimy się w liniach pozostawiając samochód na parkingu. Pamiętajmy przy tym, że w parkowaniu wcale nie chodzi o to, aby wjechać samochodem na postój „za razem”. Można, a nawet trzeba wycofywać i korygować ustawienie pojazdu nawet kilkakrotnie, aż do skutku. To nie wstyd. Wstydem jest parkowanie poza liniami.

Często przez jeden źle postawiony pojazd na pierwszym miejscu parkingowych, kolejni stawiają również samochody jak chcą. Warto jednak podkreślić, że winę w tej sytuacji ponosi zarówno pierwsza osoba, która źle zaparkowała, jak i wszyscy kolejni. Przepisy nie warunkują tego. Liczy się każdy przypadek indywidualnie. Zatem jeśli nie masz możliwości pozostawienia pojazdu zgodnie z przepisami, bo inni postawili źle, nie parkuj w tym miejscu. Tego się da uniknąć. Jak zaczną myśleć tak wszyscy, problem zminimalizujemy.

Uczulcie na ten problem swoich przyjaciół i członków rodziny. Tego da się nauczyć. Udowodniły to poprzednie artykułu, po których w wielu miejscach w Zambrowie widać było poprawę w tej płaszczyźnie.

Wszystkim opornym przypominamy, że zgodnie z przepisami za najechanie choćby jednym kołem na linię ciągłą, można zostać ukaranym mandatem karnym. My jednak nie chcemy przyczynić się do mandatów. Chcemy zwrócić uwagę na duży społeczny problem, a opornych – zawstydzić pokazując ich źle zaparkowany samochód.

Dlatego jeśli zauważyłeś źle zaparkowany samochód, zrób zdjęcie i wyślij na adres: [email protected], w temacie wpisując „Parkowanie z głową”, a w treści podając miejsce, datę i godzinę zrobienia zdjęcia. Wybrane zdjęcia opublikujemy na Zambrowskim Portalu w kolejnym artykule z tego cyklu.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć wykonanych przez czytelników Zambrowskiego Portalu Internetowego zambrow.org.

Polecamy:
:: 2017 XI: Myśl o innych - parkuj z głową
:: 2017 IX: Parkuj z głową - kolejna odsłona egoizmu parkujących kierowców [foto]
:: 2017 VII: Nie bądź egoistą - parkuj z głową! [foto]
:: 2017 IV: Parkuj z głową i nie daj się złapać [foto]
:: 2016 VIII: Bardziej zwracamy uwagę na to, jak parkujemy [foto]
:: 2016 IV: Przyłącz się do naszej akcji i ... Parkuj z głową [foto]
:: 2015 VIII: Uważaj na linie - parkuj z głową! [foto]
:: 2014 XI: Nie bądź egoistą i parkuj z głową [foto]
:: 2014 VII: Parkuj z głową - kolejna odsłona egoizmu parkujących kierowców
:: 2014 II: Parkuj z głową! Zobacz jak inni zajmują „Twoje” miejsce [foto]
:: 2013 XII: Uważaj na linie - parkuj z głową!
:: 2013 IX: Coraz mniej źle parkujących kierowców [foto]
::


Kolejni „mistrzowie” parkowania [foto] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-05-14 12:32:46

    Ja też staję szeroko bo na malowanie boków już wydałem krocie. Ci którzy mają stare klety robię takie zdjęcia niech zajmą się robotą i kupią lepsze auto to zabaczymy jak oni będą stawać na parkingu.

Dodajesz jako: Zaloguj się