:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C bezchmurnie

Kolejne spotkanie z psychologią w MBP [foto]

„Moje życie jest w moich rękach” - to hasło dzisiejszego spotkania w ramach cyklu „Biblioteka Rozwoju Osobistego”. Mieszkańcy naszego miasta po raz kolejny mieli okazję spojrzeć w głąb siebie i przemyśleć swoje życie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zambrowie zorganizowała kolejne zajęcia z cyklu „Biblioteka Rozwoju Osobistego”. Spotkanie odbyło się dziś, 17 listopada w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie.

Wykład tradycyjnie poprowadziła Zyta Brysacz, której jedną z pasji jest psychologia. Dzisiejsze spotkanie zachęcało do spojrzenia w głąb siebie.

- „Każdy jest kowalem swego losu, ale niestety okazuje się, że mało jest wśród nas fachowców. Czy jesteśmy kowalami swojego losu czy też nie zależy od tego, co robimy, jak to robimy, w imię czego, a także w jakich warunkach. Jak widać ważny jest układ czynników, który rzadko jest optymalny, ponieważ nie zawsze są warunki, które nam ułatwiają to zadanie. Dlatego każdy z nas posiada niewykorzystane rezerwy rozwoju, mógłby umieć więcej, działać szlachetniej i kochać dojrzalej.” - mówiła Zyta Brysacz.

Podczas wykładu uczestnicy dowiedzieli się między innymi, że na to kim jesteśmy wpływają takie czynniki jak: organizm i stan zdrowia, stosunki z innymi ludźmi, własna biografia, psychika, jak postrzegają i oceniają nas inne osoby, marzenia i postanowienia czy też wiedza o skutkach własnego działania.

Ważnym elementem jest również samoocena. „Ja realnie” - wpływa na samopoczucie i stosunek emocjonalny do własnej osoby, dokonywanie wyboru zadań i sposobów działania stosownie do zdolności i kwalifikacji. „Ja idealne” - gdy nie sprowadza się do mglistych marzeń, przyczynia się do podwyższenia wymagań.

Przypominamy, że było to już trzecie spotkanie z Zytą Brysacz w ramach cyklu „Biblioteka Rozwoju Osobistego” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. O kolejnych spotkaniach z tego cyklu będziemy informowali na łamach naszego Portalu.

Polecamy:
:: „O służącej, która pokochała kupca”
:: Wieczór z muzyką Chopina w Cafe Muza [foto]
:: „Czarnobylska Modlitwa. Kronika Przyszłości” [foto]
:: Ruszyły zapisy do XVII Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Bogu i Ojczyźnie”
:: Nowe wiersze Janusza Kuleszy
:: Sylwia Zientek gościła w Zambrowie [foto]
:: Miłośnicy książek spotkali się po wakacjach [foto]

Kolejne spotkanie z psychologią w MBP [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org