:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C pochmurno z przejaśnieniami

Kolejna nawałnica nad powiatem zambrowskim

straż, Kolejna nawałnica powiatem zambrowskim - zdjęcie, fotografia

Dziesięć razy interweniowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie. Akcje te były związane z usuwaniem skutków wczorajszej wichury.

W miniony poniedziałek, 11 lipca pogoda uległa załamaniu. Silny wiatr i burze z gradem spowodowały wiele szkód na terenie całej Polski. W powiecie zambrowskim strażacy z Państwowej Straży Pożarnej interweniowali dziesięć razy.

W głównej mierze wczorajsze akcje strażaków były związane z usuwaniem wiatrołomów z dróg gminnych oraz powiatowych, a także zabezpieczaniem budynków, w których zostały uszkodzone dachy. Dwa z nich zostały zniszczone w miejscowości Pęsy-Lipno (dom oraz budynek gospodarczy), natomiast trzy – w miejscowości Kołomyja (dom i dwie stodoły).

W ostatnim czasie na terenie naszego powiatu wystąpiło już kilka podobnych nawałnic, w związku z tym przypominamy naszym czytelnikom, jak należy zachować się podczas takich załamań pogody. Podczas silnych wiatrów należy usunąć z balkonów, tarasów i parapetów rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. W miarę możliwości powinno się wyłączyć urządzenia elektryczne i gazowe. W czasie silnych wiatrów i nawałnicy nie należy podchodzić do okien i drzwi. 

Jeżeli podczas podróży samochodem zaskoczą nas bardzo silny wiatr lub intensywne opady deszczu lub gradu, najlepiej zatrzymać się i poszukać bezpiecznego schronienia. Należy pamiętać, aby nie stawać i nie parkować samochodu pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi. Bezwzględnie nie szukać schronienia pod lekkimi konstrukcjami tj. wiaty autobusowe. Nawałnicę najlepiej przeczekać w budynku. 

Polecamy:
:: Nawałnica przeszła nad powiatem zambrowskim
:: O włos od tragedii
:: Nawałnica przeszła nad naszym regionem. Wyglądało groźnie
:: Gminne obchody Dnia Strażaka [foto+video]
:: Nowy sprzęt w jednostkach OSP z gminy Szumowo
:: Pożar na osiedlu Północ [foto]
:: Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Zambrowie [foto+video]
:: Dzień Otwarty w OSP Rutki [foto+video]
:: Pożar sześciu pojazdów na DK8 [foto]
:: Spłonęła obora w Krajewie-Budziłach [foto+video]
:: Pożar stodoły w Żabikowie Rządowym [foto+video]
:: Siewnik zmiażdżył stopę kobiecie [foto+video]
:: Pożar magazynu w Rutkach [foto+video]


Kolejna nawałnica nad powiatem zambrowskim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się