:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

"Kangur" w zambrowskich szkołach.

edukacja,

W czwartek jednocześnie we wszystkich szkołach w całej Polsce, w tym i w Zambrowie, odbył się konkurs matematyczny "Kangur". Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu Kangur jest organizacja Association Kongourou Sans Frontiers z siedzibą w Paryżu.
Konkurs przeprowadzany jest raz w roku jednocześnie we wszystkich krajach biorących w nim udział i ma charakter jednorazowego testu.

Zadania oraz termin są ustalane przez międzynarodową komisję. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.
Jest to obecnie jedyny konkurs adresowany do tak szerokiego kręgu młodzieży - od klasy III szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły średniej. Rozgrywany jest na pięciu poziomach. W roku 2003 obejmują one następujące klasy:
:: Maluch - klasy 3 i 4 szkoły podstawowej
:: Beniamin - klasy 5 i 6 szkoły podstawowej
:: Kadet - klasy I i II gimnazjów
:: Junior - klasa III gimnazjów i I liceów
:: Student - klasy III i IV liceów oraz V techników
Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności. Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów.
Ze względu na swoją formę, Kangur uczy dzieci i młodzież obycia z testami wielokrotnego wyboru, kartami odpowiedzi. Sprzyja popularyzacji matematyki wśród uczniów i rozwijaniu intuicyjnych pomysłów matematycznych, zachęca do lepszego opanowania pojęć i metod matematycznych, pomaga wyłonić talenty matematyczne. Laureaci konkursu mają możliwość nawiązania kontaktów z rówieśnikami z innych regionów Polski, a także innych krajów Europy.
Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

"Kangur" w zambrowskich szkołach. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się