:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C pochmurno z przejaśnieniami

Już 30 rodzin chce pracą zapłacić za czynsz

społeczeństwo, rodzin pracą zapłacić czynsz - zdjęcie, fotografia

Zadłużenie lokatorów w stosunku do Zarządu Mienia Komunalnego przekracza 700 tys. zł. Urząd Miasta i ZMK postanowiły ściągnąć część tych należności dając lokatorom szansę odpracowania zadłużenia.

Zarząd Mienia Komunalnego dysponuje około 1100 lokalami, które są własnością Miasta Zambrów. Zdecydowana większość lokatorów regularnie opłaca czynsz. Niestety około 200 najemców ma zaległości. Problem ten z miesiąca na miesiąc rośnie. Obecnie zaległości czynszowe wszystkich mieszkańców w stosunku do ZMK wynoszą 700 tys. zł

- „W związku z tym miasto wyszło naprzeciw temu problemowi i zaproponowaliśmy spłatę zaległości poprzez wykonanie pewnych prac na rzecz miasta.”- mówi burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski.

O sprawie pisaliśmy jako pierwsi w październiku 2010 r. Poinformowaliśmy wówczas naszych czytelników, że w II kwartale 2011 roku Miasto Zambrów we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Zambrowie zamierza uruchomić program pod nazwą „Prace społecznie użyteczne”.

Program skierowany jest do osób, które wyrażą zgodę na pracę, są bezrobotne, bez prawa do zasiłku i korzystają ze świadczeń pomocy społecznej (MOPS). Jak udało nam się dowiedzieć na dzień dzisiejszy z tej firmy pomocy skorzystać chce 30 rodzin.

Osoby biorące udział w programie dziennie będą musiały przepracować 2 godziny, w tygodniu - 10, a w miesiącu - 40. Za każdą przepracowaną godzinę Urząd Miasta i PUP zapłacą po 7,10 zł, co w sumie za cały miesiąc da ponad 280 złotych. Miasto ma pokryć 60% kosztów, a Urząd Pracy – 40%. Kwota ta to równowartość czynszu w 50-metrowym mieszkaniu np. na "Jezioranach", w którym mieszkają 3 osoby.

Wynagrodzenie jakie otrzymają osoby zatrudnione do prac społecznie użytecznych niekoniecznie w całości będzie musiało być przeznaczone na spłatę zaległości. Władze miasta dopuszczają taką możliwość, że część wynagrodzenia przeznaczana będzie na czynsz, a pozostała kwota pieniędzy na własne wydatki osoby zatrudnionej.

Osoby te głównie kierowane będą do sprzątania chodników miejskich, terenów zielonych, a przede wszystkim do dbania o porządek przy budynkach ZMK. Prace trwać będą przez 6 miesięcy: od maja do końca października br.

Listę rodzin chętnych do wzięcia udziału w programie przygotowuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zambrowie we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy. To właśnie tam powinny się zgłaszać osoby, które przez pracę chcą odpracowania części zaległości czynszowych.

Polecamy:
:: ZSM bez Rady Nadzorczej od niemal 3 lat?
:: Ile za czynsz w Zambrowie?
:: Na co Zambrowska Spółdzielnia wydała pieniądze z funduszu remontowego
:: 61 bloków ocieplonych w dwa lata
:: Nadzieja buduje kolejne bloki w Zambrowie
:: Podsumowujemy inwestycje ZMK w 2010 r.
:: 1,8 miliona złotych Nadzieja wydała na inwestycje
:: Nowe podzielniki ciepła w mieszkaniach Nadziei
:: Kiedy dostanę schludne mieszkanie?
:: Pracą będą mogli spłacić zaległości w czynszach
:: Mieszkania komunalne w Zambrowie
:: Mieszkańcy „ósemki” doczekali się chodników
:: ZMK bierze się za dłużników


Już 30 rodzin chce pracą zapłacić za czynsz komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się