:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C lekkie zachmurzenie

Jeszcze 10 rodzin czeka na darczyńców. Stwórz „Szlachetną Paczkę”!

społeczeństwo, Jeszcze rodzin czeka darczyńców Stwórz „Szlachetną Paczkę”! - zdjęcie, fotografia

Wolontariusze z Zambrowa w tym roku po raz kolejny przyłączyli się do ogólnopolskiego projektu "Szlachetna Paczka". Dzięki tegorocznej akcji przedświąteczną pomoc otrzymają ubogie i potrzebujące rodziny z powiatu zambrowskiego i wysokomazowieckiego. Jak udało nam się dowiedzieć, w naszym rejonie są jeszcze rodziny, które nie znalazły darczyńców.

„Szlachetna Paczka” to wyjątkowa akcja pomocy rodzinom i osobom ubogim potrzebującym różnorakiej pomocy. Jej celem jest umożliwienie tego, aby ludzie mogli skutecznie pomóc sobie nawzajem. Jest próbą zareagowania na prawdziwą biedę, zwłaszcza tę ukrytą. Dlatego wolontariusze poprzez wizyty domowe i wypełnienie ankiety najpierw rozpoznawali potrzeby i tworzyli ogólnopolską, anonimową bazę danych rodzin potrzebujących konkretnej pomocy.

Po raz kolejny do projektu przyłączyło się nasze miasto. Tym razem nasz rejon obejmuje dwa powiaty: zambrowski i wysokomazowiecki. Liderem rejonu jest Adam Szwajkowski. W tegorocznej edycji zaangażowanych jest około 40 wolontariuszy pełnoletnich i wspomagających.

W oparciu o stworzoną na przestrzeni ostatnich tygodni bazę, wolontariusze szukają osób, które chciałyby podzielić się tym, co mają i zrobić dla kogoś paczkę na święta. Rodziny, grupy przyjaciół, uczniowie w szkołach, czy pracownicy w firmach wspólnie mogą przygotować paczki świąteczne dla najbiedniejszych rodzin w całej Polsce.

Jeżeli możesz i chcesz pomóc, to przyłącz się do akcji, ponieważ jeszcze 10 rodzin z naszego rejonu czeka na darczyńców. Nie zwlekaj z podjęciem właściwej decyzji, finał akcji już 9-10 grudnia. Wówczas paczki trafią do osób potrzebujących.

Chcąc wybrać rodzinę wystarczy odwiedzić stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl i tam poprzez opcję „Wybieram rodzinę” odnaleźć Zambrów, zapoznać się z potrzebami „wolnych” jeszcze rodzin i podjąć decyzję, której rodzinie jestem w stanie pomóc. W przygotowaniu paczek pomagają wolontariusze – opiekunowie wybranej rodziny.

Gotowe paczki należy najpóźniej w dniach 9-10 grudnia dostarczyć do magazynu. W Zambrowie magazyn, dzięki uprzejmości dyrektora Ryszarda Świderskiego, będzie mieścić się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 4 przy ul. Konopnickiej 13. Stamtąd wolontariusze będą rozwozić paczki do konkretnych rodzin.

Polecamy:
:: 2017: Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki! Niebawem rozpocznie się rejestracja
:: 2017: Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!
:: 2017: Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy!
:: 2016: Szlachetne Paczki trafiły do 27 rodzin z naszego powiatu [foto+video]
:: 2015: 84 rodziny z Zambrowa otrzymały „Szlachetne Paczki” [foto+video]
:: 2014: „Szlachetne Paczki” trafiły do rodzin z Zambrowa [foto+video]
:: 2013: „Szlachetne Paczki” trafiły do rodzin z Zambrowa
:: 2012: 53 rodziny z Zambrowa otrzymały szlachetne paczki
:: 2011: 41 rodzin z Zambrowa otrzymało szlachetne paczki
:: 2010: Szlachetne paczki trafiły do 33 rodzin z Zambrowa

Jeszcze 10 rodzin czeka na darczyńców. Stwórz „Szlachetną Paczkę”! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org