:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Rada Gminy Rutki radni, Jednomyślna sesja Gminy Rutki [retransmisja] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 25/03/2019 14:26

Po raz czwarty w obecnej kadencji radni Gminy Rutki obradowali dzisiaj w sali konferencyjnej budynku urzędu. 15 radnych pochyliło się nad 14 projektami uchwał.

IV sesja Rady Gminy Rutki odbyła się dzisiaj, 25 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rutkach. W obradach udział wzięło 15 radnych.

 

Na początku wójt w imieniu całej Gminy podziękował Tadeuszowi Modzelewskiemu za pełnienie funkcji sołtysa w Rutkach-Kossakach od 1978 roku, czyli przez 41 lat. Następnie, po przyjęciu porządku obrad obecnej sesji oraz protokołu z poprzednich obrad, radni wysłuchali sprawozdania z działalności wójta w okresie międzysesyjnym. Wójt Gminy Rutki Dariusz Modzelewski mówił m.in. o dofinansowaniu samochodu dla OSP w Rutkach, paczkach żywnościowych dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej oraz samotnych, problemem z osadem ścieków w oczyszczalni w Grądach-Woniecku, potrzebie monitoringu oraz zakupu nowego samochodu osobowego na potrzeby Urzędu Gminy Rutki. Wójt wspomniał o kontynuowanych inwestycjach w gminie, m.in. budowie chodnika przy ul. Polowej oraz remoncie i modernizacji hali sportowej i boiska szkolnego, na które niestety nie udało się otrzymać dofinansowania, a także o przebudowie drogi w miejscowości Świątki Wiercice .

 

Następnie radni jednogłośnie przyjęli czternaście uchwał w sprawie:

- zmian w budżecie Gminy Rutki na 2019 rok,

- zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Rutki na lata 2019-2020,

- wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości – części pasa drogowego przy ul. Obwodowej,

- określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli przedszkoli i innych placówek przedszkolnych pracujących z grupami obejmującymi dzieci 6-letnie i dzieci młodsze, dla których organem prowadzącym jest Gmina Rutki,

- planu pracy Rady Gminy Rutki na 2019 rok,

- planów pracy Komisji Rady Gminy Rutki na 2019 rok,

- programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Rutki w 2019 roku,

- podwyższenia kryterium dochodowego w celu udzielenia wsparcia w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023,

- zasad zwrotu wydatków na świadczenia w formie posiłku, pomocy rzeczowej w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych pomocą wieloletnim programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023,

- zasad i trybu udzielania z budżetu gminy dotacji celowej na dofinansowanie kosztów budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Rutki, jakie w bieżącym roku miałoby otrzymać 20 gospodarstw domowych z najwyższym zużyciem wody,

- obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej,

- wyboru delegatów - Małgorzaty Gronostajskiej i Dariusza Modzelewskiego do reprezentacji Gminy Rutki w Organach Stowarzyszenia „Łomżyńskie Forum Samorządowe”,

- rocznego programu współpracy Gminy Rutki z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2019 rok,

- uchwalenia Gminnego Programu Wspierania Rodziny w Gminie Rutki na lata 2019-2021.

 

Następnie zebrani usłyszeli sprawozdania z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi za 2018 rok, z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej w Rutkach za ubiegły rok, z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Rutki w 2018 roku, z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny w Gminie Rutki za 2018 rok, z działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Rutkach-Kossakach oraz Domu Kultury w Rutkach-Kossakach.

 

Ostatnim punktem dzisiejszych obrad były wolne wnioski i informacje. Poruszono tutaj problemy z oświetleniem na terenie gminy, pojawiającymi się aktami wandalizmu i potrzebie monitoringu. Analizie poddano również pracę kierowców jednostki OSP, która jest zarejestrowana w systemie KSRG i niezbędne jest jej szybkie reagowanie. Ponadto wspomniano o rozpoczętym usuwaniu przydrożnych krzaków. Podsumowano także bal charytatywny, który odbył się 16 lutego. Dzięki przedsięwzięciu udało się przekazać na rzecz Domu Kultury ponad 15 tys. zł. Na zakończenie dzisiejszych obrad jeden z sołtysów zgłosił potrzebę remontu drogi na terenie gminy Rutki.

 

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji IV sesji Rady Gminy Rutki:

             

Reklama

Jednomyślna sesja Rady Gminy Rutki [retransmisja] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-03-25 18:16:37

    Rozmowa o straży a radny Pawlak ani słowa, nawet nie próbował, nawet niezamachnol się by powieść że chce to co nam obiecał, remizie, ogrodzenia, wóz strażacki. Co jest Pawlak?!?! Rękę po dietę wyciągasz , pieniążki za posiedzenie i nic nie robienie!!!!!!! Która to sesja bez twojej interpelacji?????? Co się dzieje?!!!!!!!my grądowiaki glosowalismy na Ciebie bo obiecałaś.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-25 19:48:54

    On obiecał wam to a wy mu daliście stołek i bujanie się z nim te parę lat. Ha ha ha.

  • gość 2019-04-02 12:44:25

    Było samemu startować na radnego,ciekawe co ty byś zrobił buraku

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

Partnerka na wesele

Szukam partnerki na wesele dnia 03.07.2018r, od 35 do 45lat . Proszę o kontakt telefoniczny .


Zobacz ogłoszenie

Wynajme kawalerke

Wynajme kawalerke w pelni wyposazona 600 + media (wychodzi okolo ze wszystkim-750zl


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy Produkcyjni

Firma KEYLITE RW Polska szuka pracowników do produkcji okien dachowych. Jesteś chętny do pracy, chcesz zdobyć nowe doświadczenia, lubisz pracę z..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

bielenie obór

oferuję mycie oraz dezynfekcję wapnem obiektów takich jak obory chlewnie budynki gospodarcze elewacje profesjonalnym sprzętem szybki czas realizacji..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.08.2018 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Poznam Miłą Panią w wieku od

POZNAM MIŁĄ PANIĄ W CELU PRZYJAZNI MOŻLIWY SŁAŁY ZWIĄZEK KTÓREJ BRAKUJE DRUGIEJ POLÓWKI SPEDZENIA WSPOLNIE WIECZORY WSPOLNY SPACER ROMANTYCZNA..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Zobacz ogłoszenie

Wakacje w Augustowie

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie

balony , dekoracje weselne

Chcielibyśmy zaoferować państwu atrakcje weselne, jesteśmy liderem na rynku , Oferujemy dekoracje takie jak Napis miłość 120 cm Napis miłość 100..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie

sala bankietowa

Zapraszamy do nowo otwartej sali w Krajewo Łętowo (dawny Biały Domek). Organizujemy chrzty,przyjęcia urodzinowe i rocznicowe,wesela i itp.


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Zobacz ogłoszenie

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie

WENTYLATORY, WIATRAKI,

Zapraszamy do sklepu ROLNIK, przy ulicy Wiśniowej, po wentylatory i mieszacze powietrza do obór. Świeża dostawa, różne rozmiary. Dostępne od ręki.


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"