:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Rada Gminy Rutki radni, Jednomyślna sesja Gminy Rutki [retransmisja] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 25/03/2019 14:26

Po raz czwarty w obecnej kadencji radni Gminy Rutki obradowali dzisiaj w sali konferencyjnej budynku urzędu. 15 radnych pochyliło się nad 14 projektami uchwał.

IV sesja Rady Gminy Rutki odbyła się dzisiaj, 25 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rutkach. W obradach udział wzięło 15 radnych.

 

Na początku wójt w imieniu całej Gminy podziękował Tadeuszowi Modzelewskiemu za pełnienie funkcji sołtysa w Rutkach-Kossakach od 1978 roku, czyli przez 41 lat. Następnie, po przyjęciu porządku obrad obecnej sesji oraz protokołu z poprzednich obrad, radni wysłuchali sprawozdania z działalności wójta w okresie międzysesyjnym. Wójt Gminy Rutki Dariusz Modzelewski mówił m.in. o dofinansowaniu samochodu dla OSP w Rutkach, paczkach żywnościowych dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej oraz samotnych, problemem z osadem ścieków w oczyszczalni w Grądach-Woniecku, potrzebie monitoringu oraz zakupu nowego samochodu osobowego na potrzeby Urzędu Gminy Rutki. Wójt wspomniał o kontynuowanych inwestycjach w gminie, m.in. budowie chodnika przy ul. Polowej oraz remoncie i modernizacji hali sportowej i boiska szkolnego, na które niestety nie udało się otrzymać dofinansowania, a także o przebudowie drogi w miejscowości Świątki Wiercice .

 

Następnie radni jednogłośnie przyjęli czternaście uchwał w sprawie:

- zmian w budżecie Gminy Rutki na 2019 rok,

- zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Rutki na lata 2019-2020,

- wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości – części pasa drogowego przy ul. Obwodowej,

- określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli przedszkoli i innych placówek przedszkolnych pracujących z grupami obejmującymi dzieci 6-letnie i dzieci młodsze, dla których organem prowadzącym jest Gmina Rutki,

- planu pracy Rady Gminy Rutki na 2019 rok,

- planów pracy Komisji Rady Gminy Rutki na 2019 rok,

- programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Rutki w 2019 roku,

- podwyższenia kryterium dochodowego w celu udzielenia wsparcia w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023,

- zasad zwrotu wydatków na świadczenia w formie posiłku, pomocy rzeczowej w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych pomocą wieloletnim programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023,

- zasad i trybu udzielania z budżetu gminy dotacji celowej na dofinansowanie kosztów budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Rutki, jakie w bieżącym roku miałoby otrzymać 20 gospodarstw domowych z najwyższym zużyciem wody,

- obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej,

- wyboru delegatów - Małgorzaty Gronostajskiej i Dariusza Modzelewskiego do reprezentacji Gminy Rutki w Organach Stowarzyszenia „Łomżyńskie Forum Samorządowe”,

- rocznego programu współpracy Gminy Rutki z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2019 rok,

- uchwalenia Gminnego Programu Wspierania Rodziny w Gminie Rutki na lata 2019-2021.

 

Następnie zebrani usłyszeli sprawozdania z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi za 2018 rok, z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej w Rutkach za ubiegły rok, z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Rutki w 2018 roku, z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny w Gminie Rutki za 2018 rok, z działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Rutkach-Kossakach oraz Domu Kultury w Rutkach-Kossakach.

 

Ostatnim punktem dzisiejszych obrad były wolne wnioski i informacje. Poruszono tutaj problemy z oświetleniem na terenie gminy, pojawiającymi się aktami wandalizmu i potrzebie monitoringu. Analizie poddano również pracę kierowców jednostki OSP, która jest zarejestrowana w systemie KSRG i niezbędne jest jej szybkie reagowanie. Ponadto wspomniano o rozpoczętym usuwaniu przydrożnych krzaków. Podsumowano także bal charytatywny, który odbył się 16 lutego. Dzięki przedsięwzięciu udało się przekazać na rzecz Domu Kultury ponad 15 tys. zł. Na zakończenie dzisiejszych obrad jeden z sołtysów zgłosił potrzebę remontu drogi na terenie gminy Rutki.

 

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji IV sesji Rady Gminy Rutki:

             

Reklama

Jednomyślna sesja Rady Gminy Rutki [retransmisja] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-03-25 18:16:37

    Rozmowa o straży a radny Pawlak ani słowa, nawet nie próbował, nawet niezamachnol się by powieść że chce to co nam obiecał, remizie, ogrodzenia, wóz strażacki. Co jest Pawlak?!?! Rękę po dietę wyciągasz , pieniążki za posiedzenie i nic nie robienie!!!!!!! Która to sesja bez twojej interpelacji?????? Co się dzieje?!!!!!!!my grądowiaki glosowalismy na Ciebie bo obiecałaś.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-25 19:48:54

    On obiecał wam to a wy mu daliście stołek i bujanie się z nim te parę lat. Ha ha ha.

  • gość 2019-04-02 12:44:25

    Było samemu startować na radnego,ciekawe co ty byś zrobił buraku

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Lokale użytkowe JUŻ od 720 zł

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu lokale użytkowe: 1. Al. Wojska Polskiego 40m2, II piętro - 720 zł netto + opłaty/mc 2. Al...


Zobacz ogłoszenie

Praca jako doradca klienta!

Zatrudnimy osobę na stanowisko konsultanta ds. obsługi klienta w Salonie Premium NC+ który mieści się w Galerii Bem w Zambrowie! Naszym..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na Święta Wielkanocne

Pożyczka na Święta Wielkanocne i nie tylko! Weź pożyczkę nawet do 20 000 zł Pieniądze na koncie nawet w 15 minut na Twoim koncie Zadzwoń


Zobacz ogłoszenie

Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Zobacz ogłoszenie

Przydomowe oczyszczalnie

Oferujemy: *oczyszczalnie drenażowe *oczyszczalnie biologiczne *oczyszczalnie SBR *studnie chłonne *drenaże *sprzedaż, montaż zbiorników..


Zobacz ogłoszenie

NOWOŚĆ W OFERCIE- MASZYNY

Zgrabiarka dwu karuzelowa Enorossi ENODUO 780 PRO Wersja ciągana - szer. robocza 780cm - zgrabianie do środka pokosu - przekładnia w kąpieli..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Dodatkowa praca dyskretnie.

! Poszukiwana jest zadbana 18-40 -latka, która chciałaby mieć okazję w tajemnicy, łatwo, miło i przyjemnie dorobić sobie własne Pieniądze, bez..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Rolety Rzymskie na Wymiar

Szyjemy Rolety Rzymskie i Austryjackie pod wymiar . Wszystko dopasowane do twoich potrzeb . Rolety szyjemy z wielu tkanin . Posiadamy też usługę..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 3-pokojowe, I

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 58,94m2 położone na I piętrze w bloku z cegły przy Placu..


Zobacz ogłoszenie

Działka pod inwestycję

Witam Do sprzedania mam działkę dobrą pod inwestycje powierzchnia 1 hektar. Atrakcyjna lokalizacja - obrzeża miasta Zambrów. Cicha, spokojna..


Zobacz ogłoszenie

KONTROLER JAKOŚCI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko KONTROLER JAKOŚCI GŁÓWNE ZADANIA -sprawowanie kontroli nad jakością wyrobów na..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,25 ha w Ngórkach

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1,25 ha położona w miejscowości Nagórki-Jabłoń, gmina Zambrów. Grunty..


Zobacz ogłoszenie

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu 784 395..


Zobacz ogłoszenie

Działka 3005m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 3005m2 położona w miejscowości Grochy-Pogorzele, gmina Zambrów. Media:..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI (trapezy, koła, kształty nietypowe) Zakres obowiązków: -..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT Nr 1. w Twojej

SPRZEDAJ SWÓJ SAMOCHÓD SZYBKO, A CO NAJWAŻNIEJSZE legalnej FIRMIE KTÓRA WIDZISZ.Kupujemy auta w stanie bardzo dobrym,uszkodzone, powypadkowe, bez..


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Atrakcyjne ceny! Odgrzybianie metodą ultradźwiękową już od 50 zł. Zambrów,..


Zobacz ogłoszenie

Działki

Witam Do sprzedania mam kilka działek Działki w tej chwili są ok 30 ar owe ale jest możliwość zakupu działki z kimś do spółki i podzielenia jej na..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

PRACA W SALONIE NC+ GALERIA

Poszukujemy osoby na stanowisko doradcy klienta w Salonie NC+ mieszczącym się w galerii BEM w Zambrowie. Praca stała, wynagrodzenie podstawowe+..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkania do wynajęcia od

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu mieszkania: 1. ul. Cmentarna 35m2, 1 pokój + aneks kuchenny, łazienka, I piętro, - 1100 zł +..


Zobacz ogłoszenie

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"