:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  1°C całkowite zachmurzenie

Jednogłośne obrady Rady Gminy Rutki [retransmisja]

Siedem projektów uchwał przyjęli radni podczas XXI sesji Rady Gminy Rutki.

XXI sesja Rady Gminy Rutki odbyła się dzisiaj, 17 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rutkach. W obradach wzięło udział trzynastu radnych.

Po przyjęciu porządku obrad oraz protokołu z obrad poprzedniej sesji, zastępca wójta Andrzej Krajewski przedstawił sprawozdanie z działalności wójta w okresie międzysesyjnym. Głównym problemem, z jakim musi zmierzyć się Gmina jest sytuacja dróg dojazdowych do krajowej „ósemki”. Zastępca wójta poinformował o spotkaniach z wykonawcami obydwu odcinków nowej trasy oraz o planowanych rozmowach z Dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ponadto Krajewski nakreślił bieżące prace Łomżyńskiego Forum Samorządowego, do którego należy Gmina Rutki, poruszył m.in. sprawy oświetlenia ulicznego, dofinansowania projektu dotyczącego gospodarki ściekowej, remontu świetlicy w Zambrzycach Królach oraz utworzenia punktu operacyjnego na terenie urzędu. Przedstawił aktualną sytuację Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji, mówił o współpracy z Powiatem przy projekcie „Bezpieczna droga do szkoły” oraz o pracach nad sposobem i wysokością kwot dofinansowań przydomowych oczyszczalni ścieków.

Podczas dzisiejszej sesji radni pochylili się nad siedmioma projektami uchwał. Pierwszy z nich przewidywał zmiany w budżecie Gminy Rutki na 2017 rok. Kolejna uchwała dotyczyła dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe. W tym temacie, podobnie jak w innych gminach naszego powiatu, obejdzie się bez większych zmian.

Ponadto zebrani radni zadecydowali w sprawach:
:: regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Rutki,
:: regulaminu przyznawania środków finansowych na pomoc zdrowotną dla nauczycieli,
:: Statutu Ośrodka Pomocy Społecznej w Rutkach,
:: ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia udzielających schronienia osobom tego pozbawionym, w tym osobom bezdomnym, które ostatnie stałe miejsce zameldowania posiadały na terenie Gminy Rutki,
:: planu pracy Rady Gminy Rutki na 2017 rok.

Następnie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Rutki przedłożył zebranym plan pracy komisji na 2017 rok. Ostatnimi punktami dzisiejszych obrad były zapytania i interpelacje radnych oraz wolne wnioski i informacje.

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z XXI sesji Rady Gminy Rutki. Może ktoś z was pomoże nam odpowiedzieć na pytanie: dlaczego niektórym radnym wciąż przeszkadza kamera podczas obrad?Polecamy:
:: Powiat przystąpił do reformy edukacji w swoich szkołach [retransmisja]
:: XVIII sesja Rady Gminy Kołaki Kościelne [retransmisja]
:: XXVI sesja Rady Gminy Zambrów [retransmisja]
:: Szansa na dofinansowanie inwestycji gminnych z zakresu gospodarki wodno-ściekowej
:: Projekty trzech szkół średnich z dofinansowaniami
:: Już 51 firm i instytucji w mieście przyjaznych rodzinie 3+
:: XXV sesja Rady Gminy Zambrów [retransmisja]
:: Wójt szuka gabinetu
:: Konferencja prasowa Wójta Gminy Zambrów [retransmisja]
:: XXIV sesja Rady Gminy Szumowo [retransmisja]
:: XXIV sesja Rady Miasta [retransmisja]
:: Mieszkańcy domów mogą liczyć na 75% dofinansowania do montażu paneli fotowoltaicznych
:: Stanowisko radnych PiS ws. reformy oświaty w Zambrowie
:: Konferencja prasowa burmistrza [retransmisja]


Jednogłośne obrady Rady Gminy Rutki [retransmisja] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org