:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C słabe opady deszczu

Jeden wypadek, pięć kolizji oraz dwa potrącenia pieszych

policja, Jeden wypadek pięć kolizji potrącenia pieszych - zdjęcie, fotografia

Tak wyglądała przerwa świąteczna na drogach powiatowych. Ponadto zambrowska policja odnotowała zniszczenie mienia, włamania z kradzieżą i przekroczenia prędkości. Strażacy, oprócz akcji przy zdarzeniach drogowych, usuwali z dróg drzewa i znaki powalone przez silny wiatr.

Jak poinformowała wczoraj Komenda Główna Policji, od 22 do 26 grudnia na drogach w całej Polsce doszło do 373 wypadków, w których zginęły 42 osoby, a 447 zostało rannych. Ponadto policjanci zatrzymali 883 nietrzeźwych kierowców. Przed rokiem w okresie świątecznym w 428 wypadkach zginęły 53 osoby, 504 zostały ranne.

Jak minęły te święta w Zambrowie? O to zapytaliśmy zambrowskich policjantów i strażaków.

Przerwa świąteczna rozpoczęła się 23 grudnia. Od tego czasu do wczoraj (27 grudnia) zambrowska policja odnotowała osiem zdarzeń drogowych, w tym jeden wypadek, pięć kolizji oraz dwa potrącenia. Już pierwszego dnia świątecznej przerwy doszło do kolizji na nowo wybudowanym odcinku drogi ekspresowej S8, gdzie osobowe bmw uderzyło w barierki zabezpieczające jezdnię. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Tego samego dnia doszło również do potrącenia 41-letniego mieszkańca naszego miasta na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Mazowieckiej w Zambrowie. Mężczyznę przewieziono do łomżyńskiego szpitala, jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Więcej informacji o tym zdarzeniu znajdziecie TUTAJ. Do potrącenia doszło również w wigilię (24 grudnia). Miało ono miejsce na ul. Obrońców Zambrowa. Jak udało nam się dowiedzieć, skutki tego zdarzenia na szczęście nie były wielkie, w związku z czym sprawca został jedynie upomniany przez funkcjonariuszy policji.

24 grudnia około godz. 21:45 doszło do wypadku na drodze krajowej nr 63 pomiędzy Osowcem a Grochami-Pogorzelami. W zdarzeniu uczestniczyły cztery samochody osobowe. Na skutek wypadku do szpitali w Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem przewiezionych zostało 7 osób. Sprawcą był mieszkaniec powiatu radzymińskiego, który kierował mając ponad 2 promile alkoholu. Szczegółowe informacje TUTAJ. Warto dodać, że mężczyzna, który spowodował ten wypadek był jedynym nietrzeźwym kierowcą ujawnionym przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Zambrowie w okresie świątecznym.

W czasie przerwy świątecznej doszło jeszcze do czterech innych kolizji na terenie powiatu zambrowskiego, m.in.: dachowanie samochodu osobowego na drodze dojazdowej Zambrów – Rutki, stłuczka przy dworcu PKS w Zambrowie, otarcie dwóch osobówek na rondzie na ul. Ostrowskiej w Zambrowie.

Pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia (25 grudnia) dyżurny KPP w Zambrowie dostał zgłoszenie o uszkodzeniu mienia w gminie Rutki. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego wgniótł karoserię, kopiąc osobowe bmw należące do 27-letniego mieszkańca powiatu białostockiego.

W przerwie świątecznej doszło również do dwóch włamań na terenie powiatu zambrowskiego. Pierwsze z nich miało miejsce w gminie Zambrów. Nieznany sprawca wszedł do niezamieszkałego domu, w którym nie było cennych rzeczy. Do drugiego włamania z kradzieżą doszło w budynku gospodarczym na terenie gminy Kołaki Kościelne. Straty szacowane są na ok. tysiąc złotych.

Drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia) funkcjonariusze zambrowskiej „drogówki” przeprowadzili akcję prędkość. Podczas działań mundurowi zatrzymali dziewięciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie podczas przerwy świątecznej brali udział w wyjazdach związanych ze zdarzeniami drogowymi. Ponadto odnotowano trzy interwencje, w których uczestniczyli strażacy ochotnicy z OSP Szumowo. Dotyczyły one usuwania zerwanych przez wiatr tablic drogowych na S8, usuwania połamanych wskutek wichury drzew na drodze Głębocz Wielki – Rząśnik oraz na drodze w Srebrnej.

Polecamy:
:: 7 osób w szpitalu po wypadku na dk 63 [foto]
:: BMW zatrzymało się na barierce [foto]
:: Potrącenie na przejściu dla pieszych [foto]
:: Kolizja na skrzyżowaniu w centrum miasta. Nie działała sygnalizacja świetlna [video]
:: Dwie kolizje na „ósemce” [foto]
:: Policja apeluje - nie bądźmy obojętni!
:: Dwa zdarzenia drogowe na DK63 [foto]
:: Nieprzytomny kierowca zakleszczony w „osobówce”
:: Prewencyjne działania w szkołach na terenie zambrowskiej gminy [foto]
:: Uwaga ślisko! Odnotowano już pierwsze kolizje

Jeden wypadek, pięć kolizji oraz dwa potrącenia pieszych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org