:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Jak uczniowie w Wiśniewie przywitali wiosnę.

edukacja, uczniowie Wiśniewie przywitali wiosnę - zdjęcie, fotografia

Powitanie pierwszego dnia wiosny w Szkole Podstawowej w Wiśniewie miało nietypowy przebieg. Uczniowie zrezygnowali z tradycyjnego topienia Marzanny. Dzień ten został poświęcony państwom Unii Europejskiej. Każda klasa przygotowała prezentację państwa, które wcześniej wylosowała. Celem nadrzędnym, który przyświecał spotkaniu, było przybliżenie uczniom najważniejszych informacji na temat następujących państw:
Grecji, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Anglii i Francji. Dzięki różnorodnym sposobom prezentacji dzieci poznały położenie państw, ich stolice, język, ustrój, tradycyjne dania, muzykę oraz ulubione rozrywki. Wprawdzie jest wiele sposobów przybliżających tematykę UE, ale najlepiej zrealizujemy cele edukacji europejskiej stosując metody aktywizujące, które umożliwiają osiąganie takich umiejętności jak: uczenie, kreatywne myślenie i działanie, komunikowanie.
Mamy nadzieję, że spotkanie to będzie inspiracją do zorganizowania zajęć przybliżających uczniom historię, instytucje i symbole Unii Europejskiej.

Jak uczniowie w Wiśniewie przywitali wiosnę. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org