:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Jak minęły ferie zimowe w Zambrowie [foto+video]

rekreacja wypoczynek, minęły ferie zimowe Zambrowie [foto+video] - zdjęcie, fotografia

Ferie zimowe pomału dobiegają końca. W poniedziałek znowu wszyscy uczniowie wrócą do szkolnych ławek. Sprawdziliśmy, w jaki sposób dzieci i młodzież z Zambrowa spędzały wolny czas.

Ferie zimowe w województwie podlaskim rozpoczęły się w poniedziałek, 22 stycznia i potrwają do niedzieli. W tym czasie dzieci i młodzież w różny sposób wykorzystują wolne dni. Znaczna część pozostaje w domu. Są również tacy, którzy chętnie korzystają z organizowanych w mieście form aktywnego wypoczynku.

W pierwszym tygodniu atrakcje zimowego wypoczynku przygotowała parafia pw. Ducha Świętego w Zambrowie. W ramach „Półkolonii z robotami” dzieci miały okazję spędzić czas na zajęciach przygotowanych w salkach parafialnych. Część dzieci zajmowała się budowaniem robotów, natomiast reszta miała czas na gry i zabawy integracyjne. W drugim tygodniu ferii dzieci wyjechały do Warszawy, gdzie odwiedziły Fabrykę Czekolady, Zimowe Miasteczko na Stadionie Narodowym, Grób Nieznanego Żołnierza, Centrum Nauki Kopernik oraz Park Trampolin. Natomiast następnego dnia zwiedziły Olsztyn.

Miejski Ośrodek Kultury w drugim tygodniu ferii przygotował zajęcia plastyczne i taneczno-sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na brak zainteresowania basenem i lodowiskiem w okresie ferii nie narzeka także kierownik Pływalni Miejskiej „Delfin” Jerzy Przychodzeń. Dzieci równie chętnie bawią się w wodzie, pływają, jak też jeżdżą na łyżwach. 

Na nudę nie mogą narzekać też dzieci, które zdecydowały się spędzić swój wolny czas z Ośrodkiem Wsparcia Rodziny Caritas. Przez okres ferii dzieci uczestniczyły w wielu atrakcjach, m.in.: nauce śpiewu i tańca, zajęciach plastycznych i rękodzielniczych oraz różnego rodzaju grach i zabawach. Jednym z punktów tegorocznego programu OWR była wizyta w naszej redakcji, gdzie dzieci mogły zapoznać się z pracą dziennikarza. Więcej na ten temat pisaliśmy >>>TUTAJ


Jak minęły ferie zimowe w Zambrowie [foto+video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się