:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz -1°C
powietrze Dobre

Jak głosować w gminach wiejskich: Zambrów, Kołaki, Rutki, Szumowo

Portal zambrow.org 10/11/2006 00:00

Państwowa Komisja Wyborcza ustaliła różne zasady głosowania w gminach i miastach w zależności od wielkości. I tak: odrębne zasady obowiązują w gminach liczących do 20 tys. mieszkańców (takich jak: gmina Zambrów, Kołaki Kościelne, Rutki, Szumowo), odrębne w gminach liczących powyżej 20 tys. mieszkańców (takich jak Miasto Zambrów), odrębne w miastach na prawach powiatu (takich jak Łomża, Białystok) oraz odrębne zasady dla Miasta Stołecznego Warszawy.

Przypominamy, że każdy uprawniony do głosowania pełnoletni obywatel Polski, będzie mógł wziąć udział w wyborach w niedzielę 12 listopada 2006 roku w godz. od 600 do 2000. Głosować będziemy w sumie na 4 różnych kartach. Będziemy wybierali: wójta, skład rady gminy, skład rady powiatu i skład sejmiku województwa.

Jak głosować w gminach wiejskich: Zambrów, Kołaki Kościelne, Rutki i Szumowa, aby głos był ważny:

1. Wybory do Rady Gminy - karta do głosowania koloru białego:
:: można głosować na tylu kandydatów, ilu radnych jest wybieranych w danym okręgu lub na mniejszą liczbę kandydatów
:: wyborca głosuje stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwisk kandydatów
:: można wybierać kandydatów z jednej listy lub z różnych list
Głos jest nieważny jeżeli wyborca:
:: odda głos na większą liczbę kandydatów niż radnych jest wybieranych w jego okręgu
:: nie postawi znaku „X” w żadnej kratce
:: postawi znak „X” w kratce wyłącznie przy nazwisku kandydata skreślonego z listy kandydatów

2. Wybory do Rad Powiatu – karta do głosowania koloru żółtego
:: można głosować tylko na jednego kandydata z jeden listy
:: wyborca głosuje stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska
Głos jest nieważny jeżeli wyborca:
:: odda głos na kandydatów z różnych list
:: nie postawi znaku „X” w żadnej kratce
:: postawi znak „x” w kratce wyłącznie przy nazwisku kandydata skreślonego z listy kandydatów

3. Wybory do Sejmiku Województwa – karta do głosowania koloru niebieskiego
:: można głosować tylko na jednego kandydata z jeden listy
:: wyborca głosuje stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska
Głos jest nieważny jeżeli wyborca:
:: odda głos na kandydatów z różnych list
:: nie postawi znaku „X” w żadnej kratce
:: postawi znak „X” w kratce wyłącznie przy nazwisku kandydata skreślonego z listy kandydatów

4a. Wybory wójta (gm. Rutki, gm. Szumowo) – karta do głosowania koloru różowego
:: można głosować na jednego kandydata
:: wyborca głosuje stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska
Głos jest nieważny jeżeli wyborca:
:: odda głos na więcej niż jednego kandydata
:: nie postawi znaku „X” w żadnej kratce

4b. Wybory wójta (gm. Zambrów, gm. Kołaki K.) – karta do głosowania koloru różowego
:: w obu ww. gminach jest po jednym kandydacie na wójta
:: WYBORCA GŁOSUJE ZA wyborem kandydata - stawiając znak „X” w kratce oznaczonej słowem „TAK” z lewej strony obok nazwiska kandydata
:: WYBORCA GŁOSUJE PRZECIWKO wyborowi kandydata - stawiając znak „X” w kratce oznaczonej słowem „NIE” z lewej strony obok nazwiska kandydata
Głos jest nieważny jeżeli wyborca:
:: postawi znak „X” w obu kratkach
:: nie postawi znaku „X” w żadnej kratce


Wójtem Gminy Rutki, Szumowo zostanie kandydat, który uzyska przynajmniej 50%+1 ważnie oddanych głosów w pierwszej turze wyborów. Jeżeli w pierwszej turze wyborów żaden z kandydatów nie otrzyma powyżej 50% głosów, 26 listopada zorganizowana będzie druga tura wyborów, do której przejdzie dwóch kandydatów, którzy uzyskali 2 najwyższe wyniki podczas pierwszej tury wyborów. W drugiej turze, wójtem zostanie kandydat, który uzyska większość głosów.

W Gminie Kołaki Kościelne i Gminie Zambrów jest po jednym kandydacie na stanowisko wójta. W takiej sytuacji kandydat na wójta zostanie wójtem jeżeli w głosowaniu uzyska więcej niż 50% ważnie oddanych głosów. W sytuacji, gdy jedyny kandydat na wójta nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, wyboru wójta dokona nowa rada gminy.

W przypadku, gdy w którymś z okręgów wyborczych jest tylko jeden kandydat do Rady Gminy, wyborów do Rady Gminy nie przeprowadza się, a radnym zostaje jedyny kandydat. Z taką sytuacją spotkają się wyborcy w okręgach wyborczych nr 1, 3, 8, 10, 11, 13, 14 i 15 Gminy Zambrów, okręgach nr 2, 3, 4, 6, 11 i 12 Gminy Kołaki Kościelne oraz Okręgu nr 6 Gminy Szumowo. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy tych okręgów mają nie iść na głosowanie. Nie będą co prawda wybierali składu Rady Gminy (nie otrzymają karty do głosowania koloru białego), ale w siedzibie komisji wyborczej czekać na nich będą 3 pozostałe karty do głosowania: żółta – do rady powiatu, niebieska – do sejmiku województwa i różowa – wybory wójta.

Reklama

Jak głosować w gminach wiejskich: Zambrów, Kołaki, Rutki, Szumowo komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi Minikoparką

Kompleksowe Usługi Minikoparką Szybko i solidnie. Polecam i Zapraszam. tel. 728 349 576


SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: - obsługę klienta w oddziale - nawiązywanie i utrzymywanie z klientami długotrwałych..


Handlowiec - sprzedawca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Sprzedawca Od kandydatów na..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Działka rolno-budowlana 1,70

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


Działka 8230m2, Głębocz

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat zambrowski...


Sprzedam mieszkanie

Mieszkanie trzypoziomowe na Osiedlu Wschód w Zambrowie (ul. Wyszyńskiego) o łącznej powierzchni 110 m2; 85,80 m2 powierzchnia mieszkalna, 12,70 m2..


Działka rolna 1,98 ha Pstrągi

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: ziałki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów...


Lokal usługowo handlowy

Lokal usługowo handlowy Powierzchnia 110m2.Możliwość podziału na dwa lokale po 55m2.Wszystkie media. Centralne ogrzewanie z ciepłowni..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 2.0 diesel full opcja. Auto z 2002 roku w bardzo dobrym stanie, 2 komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Instalacje Hydrauliczne, C.O,

Witam, oferuję wykonanie instalacji hydraulicznych w pełnym zakresie, instalacji gazowych wewnętrznych i zewnętrznych z nadzorem kierowniczym,..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się samotna, niedoceniana, mało potrzebna? Możliwe, że w ogóle nie ma wokół Ciebie prawdziwie życzliwego i..


ARDOM – solidne okna, drzwi,

Okna - PCV, aluminiowe, drewniane, dachowe, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, bramy garażowe, rolety zewnętrzne i wewnętrzne, moskitiery, parapety..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 z 2002 roku, dwa komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


VW PASSAT B6

Sprzedam ładnego, bardzo bogato wyposażonego Passata B6 z grudnia 2007roku z rewelacyjną automatyczną skrzynią biegów DSG. Samochód regularnie..


Szybkie kursy Prawa jazdy z

Oferujemy szybkie kursy prawa jazdy wszystkich kategorii z egzaminem w Łomży. Nasze ośrodki: Łomża, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Czyżew , Jedwabne..


Zaginął pies . Nagroda za

Szukamy zaginionego psa . Naroda!!!!!


Działka rolna 7800m2 Nagoszewo

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka rolna o powierzchni 7800m2 położona w Nagoszewie. Użytki oznaczone jako łąki trwałe..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry: -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu ok 6% -granulacja 8mm-25mm -zawartość siarki 0,45% Transport HDS lub winda.Warunki..


Kupujemy samochody,my płacimy

kup aut za gotówkę,witamy w legalnej firmie która kupuje samochody w dobrych stanach w przedziale cenowym od 1000zł do 20000zł.Kupujemy także auta..


CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE CENY..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Sprzedam Skode Fabie 1.2TSI

Sprzedam Skode Fabie 1.2 TSI 86km, rok produkcji 2014 przebieg 110000, klimatyzacja, elektryczne szyby. Stan idealny, silnik dynamiczny, bardzo małe..


Praca w lokalu

Przyjmiemy do pracy dwie osoby w Pizzerii Perfetto do pracy na kuchni oraz do wypieku pizzy. Praca na stałe - umowa o pracę na pełen etat. Po więcej..


Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu ROLNIK MIODUSZEWSKI przy ulicy Wiśniowej w Zambrowie. Mamy w ofercie maszyny rolnicze kilkunastu producentów, części do maszyn..


Zgubiono prawo jazdy, nagroda

Zgubiono prawo jazdy. Nagroda gwarantowana 517315233


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Pomcnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi poszukuje osób na stanowisko pomocnik kucharza sushi. Od kandydata wymagamy chęci do pracy, pozytywnego nastawienia oraz..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zatrudnię kierowce C+E

Zatrudnię kierowcę C+E transport międzynarodowy, jazda z naczepą firanką. tel. 666328277


Pranie tapicerki meblowej i

Oferuję -pranie tapicerki (samochodowej,meblowej,itp...) -pranie dywanów i wykładzin. -czyszczenie różnego typu:kanap,wypoczynków,krzeseł itp....


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"