:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C pochmurno z przejaśnieniami

Jak adaptują się 2- i 3-latki w MP1? [foto+video]

edukacja, adaptują latki [foto+video] - zdjęcie, fotografia

Pierwsze dni dziecka w przedszkolu to trudny okres i sprawdzian dla dzieci i rodziców. Odwiedziliśmy jedno z zambrowskich przedszkoli, aby sprawdzić, jak maluchy aklimatyzują się do nowych warunków. Okazuje się, że większość dzieci bardzo szybko przyzwyczaiła się do nieznanego otoczenia.

Pierwsze wielkie wydarzenie w życiu dziecka i jego rodziców to przekroczenie progu przedszkola. Do tej pory mama prawie nie opuszczała swego dziecka, a jeśli już, to zawsze pozostawało ono pod opieką babci, taty, rodzeństwa czy opiekunki, czyli osób, do których dziecko jest emocjonalnie przywiązane. Teraz 2- i 3-latki stając się przedszkolakami, muszą sprostać wielu wyzwaniom.

Po pierwsze, muszą zostać wśród obcych dzieci, przy nauczycielce, w nieznanym środowisku. Muszą nauczyć się radzić sobie w nowych sytuacjach, bez stałej obecności i pomocy mamy. Dziecko musi sprostać nowym wymaganiom w zakresie „samoobsługi”, komunikacji czy innym, dotyczącym zabawy oraz nauki.

Okres adaptacji przebiega różnie, jedno dziecko po tygodniu ma już „najgorsze” za sobą, inne swój trudny czas zaczyna dopiero po miesiącu. I jak podkreślają fachowcy, to też jest normalne, bo dopiero wtedy zrozumiało i w pełni odczuło, że pewien etap skończył się bezpowrotnie, a ono wolałoby, żeby było tak jak dawniej.

Do Miejskiego Przedszkola Nr 1 w tym roku uczęszcza 33 dzieci 2- i 3-letnich. Panie przedszkolanki, chcąc pomóc maluchom odnaleźć się w nowym środowisku, organizują szereg ciekawych zajęć i zabaw integracyjnych. W kilku z nich towarzyszyliśmy dziś z kamerą i aparatem. Zachęcamy zatem do obejrzenia krótkiego materiału filmowego oraz zdjęć z zabaw przesympatycznych i bardzo dzielnych najmłodszych przedszkolaków z MP1.Polecamy:
:: Nietypowy tydzień w zambrowskiej „Trójce”
:: „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Starym Skarżynie [foto]
:: Przedszkolaki z MP6 na ognisku integracyjnym
:: Piękna lekcja historii pod pomnikiem w Łętownicy
:: „Trójka” z nagrodą w konkursie na kronikę SKO
:: Pierwsze koty za płoty, czyli otrzęsiny pierwszoklasistów w ZSO [foto]
:: „Książka oknem na świat” – w SP3 czytają w różnych językach
:: Nietypowe lekcje przyszłych policjantów z ZSA
:: Młodzi rolnicy z Zambrowa wyjeżdżają na staż zawodowy do Grecji
:: Szkolnictwo zawodowe do poprawy?

Jak adaptują się 2- i 3-latki w MP1? [foto+video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się