:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

IV konkurs plastyczno-historyczny rozstrzygnięty [wyniki i foto]

edukacja, konkurs plastyczno historyczny rozstrzygnięty [wyniki foto] - zdjęcie, fotografia

29 laureatów i sześcioro wyróżnionych otrzymało nagrody i dyplomy za udział w konkursie plastycznym organizowanym po raz czwarty przez Szkołę Podstawową Nr 3 i Portal Zambrow.org pod patronatem burmistrza Zambrowa. W konkursie uczestniczyła rekordowa liczba - 82 uczestników.

W poniedziałek popołudniu w Szkole Podstawowej nr 3 w Zambrowie odbyło się uroczyste podsumowanie IV konkursu plastyczno-historycznego „Bitwa o Zambrów – 11 września 1939 r.”

- „W tym roku, poza uczniami szkół podstawowych, do udziału w konkursie zaproszone zostały również przedszkolaki.” - powiedziała w czasie uroczystości Dyrektor SP3 Bożena Przeździecka - „Ze względu na to, że nie było w tym roku inscenizacji historycznej Bitwy o Zambrów postanowiliśmy zmienić temat prac plastycznych prosząc uczestników o namalowanie pojazdów wojskowych z okresu II Wojny Światowej, które można było zobaczyć we wrześniu w Zambrowie w czasie „Pikniku Pancernego”. - wyjaśniła.

Zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do konkursu napłynęły bowiem aż 82 prace, z trzech zambrowskich przedszkoli, wszystkich trzech zambrowskich szkół podstawowych oraz ze szkół w Osowcu i Kołakach Kościelnych.

Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli, historyków, plastyków i dziennikarzy miała wielki problem z wyłonieniem laureatów, ponieważ wszystkie prace prezentowały bardzo wysoki poziom, zarówno pod względem plastycznym, jak i emocjonalnym. Widać było, że ich wykonanie na pewno kosztowało uczestników mnóstwo pracy.

Ponieważ w kategorii przedszkoli wszystkie prace były na wyrównanym poziomie, komisja postanowiła przyznać wszystkim przedszkolakom ex aequo I miejsce. Z Miejskiego Przedszkola nr 1 nagrodzeni zostali: Michał Dębek, Kacper Rogowski, Hubert Androsiuk, Hubert Predko, Julian Żurawski, Adrian Łuniewski, Mikołaj Fedorowicz, Kamil Żelaźnicki i Dominik Chrupek. Z Miejskiego Przedszkola nr 4 laureatami zostali: Weronika Ratyńska, Erwin Wróblewski, Szymon Kropiewnicki oraz Maja Plona. Z Miejskiego Przedszkola nr 6 laureatami zostali: Emil Grodzki, Wiktoria Grosfeld, Jakub Ołdakowski, Oliwia Dmochowska, Gilbert Dąbrowski, Hubert Grochowski, Michał Dąbrowski, Kinga Kulesza, Dominika Stypułkowska oraz Jan Harwes.

W kategorii klas I-III szkół podstawowych laureatami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4: I miejsce zajęła Anna Dębek, II miejsce – Wiktoria Androsiuk, a III miejsce – Dominika Dmochowska. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymało czworo uczniów: Filip Arasim z SP4, Jakub Kulesza z SP5, Alan Boguszewski z SP3 i Kacper Ołdakowski z SP Kołaki Kościelne.

Wśród uczniów klas IV-VI szkół podstawowych zwyciężyli: I miejsce - Julia Dębek, II miejsce - Grzegorz Pieńczykowski, III miejsce - Agata Berbachowska. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Jakub Trzaska z SP3 i Patrycja Krajewska z SP Kołaki Kościelne.

Laureaci otrzymali wczoraj dyplomy, nagrody rzeczowe i gadżety ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 3, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3, Urząd Miasta Zambrów oraz Zambrowski Portal Internetowy www.zambrow.org. Symboliczne podziękowania trafiły także do placówek, z których zgłoszone zostały prace.

Warto dodać, że wczorajszemu uroczystemu podsumowaniu konkursu towarzyszyły występy artystyczne zespołu wokalnego „Trójkowe nutki” działającego w Szkole Podstawowej Nr 3 pod kierunkiem Tadeusza Stańczyka, Katarzyny Łubnickiej i Bożeny Kalinowskiej. Zespół zaprezentował dwa utwory patriotyczne.

Rozstrzygnięcie konkursu stanowiło jednocześnie wernisaż wystawy, na której zaprezentowano wszystkie prace nadesłane na tegoroczny konkurs. Wystawę, wyeksponowaną w sali sportowej, obejrzą dziś uczniowie zambrowskiej „Trójki” na godzinach wychowawczych. Autorkami wystawy są panie: Anna Bujko i Idalia Stokowska.

Organizatorami IV konkursu plastyczno-historycznego byli: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zambrowie oraz Zambrowski Portal Internetowy www.zambrow.org. Patronat honorowy nad konkursem od początku sprawuje Burmistrz Miasta Zambrów.

Polecamy:
:: 2011: Znamy laureatów III edycji konkursu plastycznego „Wrzesień 1939 r.”
:: 2010: Wyniki Konkursu Plastyczno - Historycznego
:: 2009: Znamy laureatów konkursu plastycznego „Wrzesień 1939 r”
:: Obchody Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Zambrowie [foto]
:: Rozstrzygnięto XXI recytatorski konkurs patriotyczny
:: W rocznicę agresji ZSRR na Polskę
:: Miejskie obchody 73. rocznicy Bitwy o Zambrów [foto]
:: Uroczystości pod pomnikiem w Wądołkach
:: 73. rocznica krwawej bitwy o Zambrów
:: Piknik Pancerny – Zambrów 2012 [foto + video]
:: W Zambrowie rozpoczął się Piknik Pancerny. W niedzielę - finał imprezy [foto + video]
:: Fotoreportaż z inscenizacji bitwy o Nowogród
:: Do Zambrowa po 72 latach znów wkroczyły oddziały Wojska Polskiego [foto]


IV konkurs plastyczno-historyczny rozstrzygnięty [wyniki i foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org